صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا

دشمن به‌دنبال تفرقه‌افکنی است

دشمن به‌دنبال تفرقه‌افکنی است! خدا به ما تنبه بدهد تا برای امور شخصی، برادران مسلمان خود را از دست ندهیم؛ چنان‌که هر کاری کردند که شیعه‏‌های عراق را علیه دولت عثمانی بر له انگلیس به جنگ وادارند، نتوانستند. بلکه شیعیان با اهل تسنن متحد شدند و هم‌دست و هم‌صدا و هم‌پیمان بر له عثمانی و […]

کد خبر : 15929 | ۱۰:۰۷ ق.ظ | ۱۶ فروردین , ۱۳۹۴

123

دشمن به‌دنبال تفرقه‌افکنی است!

خدا به ما تنبه بدهد تا برای امور شخصی، برادران مسلمان خود را از دست ندهیم؛ چنان‌که هر کاری کردند که شیعه‏‌های عراق را علیه دولت عثمانی بر له انگلیس به جنگ وادارند، نتوانستند. بلکه شیعیان با اهل تسنن متحد شدند و هم‌دست و هم‌صدا و هم‌پیمان بر له عثمانی و علیه انگلیس جنگیدند. حتی روحانیون شیعه به جبهه‏ جنگ رفتند و به‌خصوص شیخ شریعت رحمه‏‌الله‏ با آن سن و سال در جنگ شرکت نمود. با اینکه از عثمانی‏‌ها دل خوشی نداشتند، بااین‌حال اسلام اسمی و ظاهری دولت عثمانی را بر کفر بریتانیا ترجیح دادند.

باز هم بیدار نمی‏‌شویم، در فکر نیستیم که باز هم به سراغ ما می‏‌آیند. شخصی به کبوترها هیش می‏‌کرد، به یکدیگر حواله می‏‌دادند که هر که هیش است برود، وگرنه سرنوشتش مثل همان که شکار شد می‏‌شود. ما را از هم جدا می‏‌سازند و برای هر جمعیت مرز و گذرنامه‏ جداگانه قرار می‏‌دهند و از هم جدا و بیگانه می‏‌سازند و بدین وسیله امت واحده اسلامی را تضعیف می‌‏نمایند و بعد از ضعف همه، دانه‌به‌دانه به سراغ آنها می‏‌روند! آیا ما نباید در فکر این باشیم که با هم متحد باشیم و با تفرقه و نزاع و اختلاف، وحدت اسلامیه و برادری خود را از دست ندهیم؟!

البته برای کفار خیلی سخت است که یکی از آنها به‌طور مستقیم و رودررو با ما بجنگد، لذا تا جایی که امکان دارد و جان دارند، پول خرج می‏‌کنند که ما مسلمان‏‌ها را اغوا کنند و به جان هم بیندازند. ولی ما همچنان غافل هستیم و توجه نمی‏‌کنیم که همدیگر را به حق راضی کنیم.

در محضر بهجت، ج۳، ص۱۶۶
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد