صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا
بیانیه/ شهید مطهری بازوی توانمند پیکره انقلاب اسلامی بود

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به مناسبت فرارسیدن «سالروز شهادت علامه شهید مرتضی مطهری»: استاد علامه شهید مرتضی مطهری بزرگ‌مردی از جنس ایمان و اندیشه بود که با وقف عمر پربرکت خویش در راه تحقق آرمان‌ والای حضرت امام خمینی(ره)، پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار و تداوم جمهوری اسلامی در تاریخ این مرز […]

کد خبر : 30403 | ۱۲:۲۸ ب.ظ | ۸ اردیبهشت , ۱۳۹۷

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به مناسبت فرارسیدن «سالروز شهادت علامه شهید مرتضی مطهری»:

استاد علامه شهید مرتضی مطهری بزرگ‌مردی از جنس ایمان و اندیشه بود که با وقف عمر پربرکت خویش در راه تحقق آرمان‌ والای حضرت امام خمینی(ره)، پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار و تداوم جمهوری اسلامی در تاریخ این مرز و بوم جاودانه شد؛ بزرگ‎‌مردی که تا آخرین نفس و لحظه شهادت سلاح قلم را بر زمین نگذاشت و لحظه‌ای سنگر پاسداری و نگهبانی از اسلام ناب محمدی را ترک نکرد. مبارزی نستوه که همچون ستاره‌ای تابناک در آسمان اندیشۀ اسلامی درخشید و هرگز از صف اول مجاهدت‌ها‌ و مبارزات انقلابی مردم ایران جدا نشد. استاد علامه شهید مرتضی مطهری با ایجاد پیوند عمیق بین انقلاب اسلامی و دین مبین اسلام نقشی تعیین‌کننده‌ای در تبیین اندیشۀ بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و هدایت نیروهای انقلابی داشت و با سخنرانی‌های روشنگرانه و خلق آثار مکتوب متفکرانۀ خود دِین خود را میهن اسلامی ادا نمود. شهید مطهری یکی از موفق‌ترین و پیشروترین متفکران اسلامی دورۀ معاصر است که با تکیه بر قدرت ایمان و با پشتوانۀ تحصیلات حوزوی و دانشگاهی در مواجهه با دشمنان اسلام و تقابل با تهاجم فرهنگی غرب محکم و استوار ایستاد و به بازوی توانمند پیکره انقلاب اسلامی مبدل گشت. عجز و ناتوانی منافقان کوردل و منادیان اسلام آمریکایی در برابر توانمندی و خستگی‌ناپذیری شهید مطهری به اقدام ناجوانمردانۀ ترور و تلاش مزبوحانه حذف اندیشۀ مطهر و شهادت ایشان انجامید غافل از آن‌که نام و اندیشۀ عالمان دینی و مجاهدان فی سبیل الله حذف ناشدنی‌ست؛ امروز پس از گذشت سی‌ونه سال از شهادت اندیشمند فرزانه و متفکر انقلابی علامه شهید مطهری هنوز سخنرانی‌های به یادگارمانده و آثار مکتوب ایشان تبیین‌کنندۀ معارف دینی و برملاکننده خط نفاق است.

در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز دوازدهم اردیبهشت‌ماه سالروز شهادت استاد مطهری به پاس ایثار، مجاهدت‌ و روشنگری‌های ایشان و یک عمر تعلم و تعلیم به‌عنوان روز «معلم» نامگذاری شده است. این استاد فرزانه و دانشمند زمانه به‌عنوان نمونۀ متقن یک معلم وارسته، الگو و اسوه‌ای ممتاز برای معلمانی است که به رسالت بزرگ خود در جامعۀ امروز ایران اسلامی و اهمیت تربیت انقلابی نسل جوان واقفند. نوجوانان و جوانان امروز نیازمند شناخت اندیشۀ امام خمینی(ره)، آرمان انقلاب اسلامی و شهدای والامقام هستند و معلمان به عنوان معماران اصلی شخصیت دانش‌آموزان و دانشجویان امروز و آینده‌سازان فردا نقش بی‌بدیلی را ایفا می‌کنند. معلمان با عشق خود، بذر نور و معارف را در دل‌ها می‌افشانند تا نهال وجود انسان‌ها به شجرۀ طوبی مبدل شود و در سنگر علم و دانش به سربازانی با اخلاص برای نظام مقدس جمهوری اسلامی تبدیل شوند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان ضمن تبریک عید بزرگ نیمه شعبان المعظم سالروز ولادت منجی عالم بشریت، ولی عصر، امام زمان(عج) و بزرگداشت اسوۀ تعلیم و تربیت علامۀ شهید مرتضی مطهری، روز معلم را به فرهنگیان فرهیخته تبریک و تهنیت گفته و یادآور می‌شود که قدم نهادن در مسیر اندیشۀ مطهر و تولید علم با تکیۀ بر مبانی اسلام موجب گسترش عدالت و پیشرفت کشور شده و یاس و سرخوردگی دشمنان نظام را فراهم می‌آورد و فردای روشنی را برای فرزندان میهن اسلامی رقم خواهد زد.
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد