صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا
بیانیه/ امام خمینی(ره) بزرگ‌پاسدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به مناسبت فرارسیدن «بیست و نهمین سالروز بزرگداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی(ره)»: امام خمینی رحمه الله علیه پس از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران از منظر بسیاری از اندیشمندان و صاحب‌نظران بزرگ جهان به‌عنوان تأثیرگذارترین شخصیت قرن بیستم معرفی شده است؛ بزرگ‌مردی که […]

کد خبر : 31159 | ۹:۲۹ ق.ظ | ۱۳ خرداد , ۱۳۹۷

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به مناسبت فرارسیدن «بیست و نهمین سالروز بزرگداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی(ره)»:

امام خمینی رحمه الله علیه پس از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران از منظر بسیاری از اندیشمندان و صاحب‌نظران بزرگ جهان به‌عنوان تأثیرگذارترین شخصیت قرن بیستم معرفی شده است؛ بزرگ‌مردی که با تکیه بر باورهای اسلامی و اعتقادات مذهبی خود همچون سدی مستحکم در برابر سیل بی‌عدالتی‌ها و ظلم و ستم رژیم فاسق و مستبد پهلوی و حامیان استکباری آن ایستاد و با هدایت مدبرانۀ خود، مردمی‌ترین انقلاب تاریخ بشریت را از دست استعمارگران و چپاولگران غربی در امان داشت. معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران با پذیرش مسئولیت الهی خود در برابر ظلم و فساد فرعون زمان سکوت نکرد و با توکل به خداوند متعال حمایت از مستضعفان و محرومان جامعه، سرنوشت میهن اسلامی و ملت مسلمان ایران را به‌بهترین شکل تغییر داد.

امام خمینی(ره) به‌عنوان مصلح بزرگ امت اسلامی به معنی واقعی کلمه آیتی از الله بود که توانست دل میلیون‌ها مسلمان جهان را برباید و در عصر انزوای بشریت و مرگ انسانیت مراد دل آنانی شود که به ایشان بی‌اندازه عشق می‌ورزیدند و به آرمان اسلامی ایمان قلبی و عمیق داشتند. رهبر فقید انقلاب اسلامی نمونه‌ برجسته یک عالم مبارز بود که لحظه‌ای برای تحقق حکومت اسلامی و استقرار حق از پای نایستاد. امام خمینی(ره) با نبوغ دینی و سیاسی خود تئوری ولایت فقیه را عملی کرد و از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران الگویی ثمربخش برای جنبش‌های اسلامی جهان ساخت. او به اسلام عزت بخشید و اسلام واقعی را به دنیا شناساند و نقشه‌های شوم و دسیسه‌های شیطانی استکبار جهانی را برای ناکارآمد جلوه‌دادن دین مبین اسلام و متعاقب آن استثمار امت اسلامی نقش برآب ساخت و عظمت عمل به قرآن کریم تنها کتاب رهایی بخش بشریت را برای جهانیان متجلی ساخت.

معمار کبیر انقلاب اسلامی تا آخرین لحظات عمر گرانبهای خود بزرگ‌پاسدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود و تا آخرین نفس از جمهوریت و اسلامیت نظام حفاظت کرد. ایشان با اعتماد به قدرت خداوند و تکیه بر قدرت مردم و تشویق آنان به حضور پررنگ و تاثیرگذار در صحنه‌های مختلف اجتماعی و بزنگاه‌های سیاسی و تشکیل بسیج مردمی، حفظ انقلاب اسلامی ایران و دفاع جانانه از دستاوردهای نظام را در اولویت سیاست‌های کشور قرار داد تا تحلیل‌ها و پیش‌قضاوت‌های برخی سیاستمداران و تحلیل‌گران غربی غلط از آب درآید.

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با رهبری پیامبرگونۀ خود نقش به سزایی در تقویت مقاومت اسلامی در جای جای دنیا و بیداری مسلمانان جهان داشت. امام خمینی(ره) با احیای عزّت و شوکت اسلامی مسلمانان که توسط دشمنان اسلام و استعمارگران پایمال شده بود، آموزه‌های دینی و ارزش‌های اسلامی را زنده کرد و بارقۀ امید و رهایی را در دل میلیون‌ها مسلمان و آزادی‌خواه جهان تاباند و با ارائه نظامی مبتنی بر اسلام ناب محمدی به عنوان تنها راه نجات‌بخش بشریت از چنگ نظام‌های استکباری و استعماری غرب، روحی تازه به کالبد بی‌جان ملت‌های مظلوم و محروم جهان بخشید.

حضور چند میلیونی مردم عزادار ایران در مراسم تشییع رهبر فقید خود، نمونه‌ای بی‌بدیل‌ از عشق عمیق یک ملت به امام خوبان است که در تاریخ به‌ثبت رسیده است. اشک‌های عاشقان آن پیر سفر کرده در روز خاکسپاری به همۀ دنیا ثابت کرد که ایشان تنها یک سیاستمدار نبود، بلکه رهبری عارف و زاهد بود که بر قلب میلیون‌ها مسلمان عاشق حکومت می‌کرد.

چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرصت مناسبی است تا اندیشه‌های ناب بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی(ره) به عنوان محور وحدت جامعه اسلامی ایران مورد بازخوانی عمیق قرار گیرد و با برنامه‌ریزی مناسب ابعاد فقهی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و بین‌المللی شخصیت ایشان در رهبری مبارزات فراگیر ملت ایران علیه رژیم مستبد شاهنشاهی  و استکبار جهانی همچون شیطان بزرگ آمریکا و رژیم خونخوار و کودک‌کش اسرائیل به زبان فاخر هنر برای نسل جوان تبیین شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ضمن بزرگداشت یاد و خاطره امام‌خمینی(ره) از مردم غیور و همیشه در صحنۀ استان دعوت می‌نماید تا با حضور پرشور و گستردۀ خود در کلیه مراسم بزرگداشت رهبر فقید انقلاب اسلامی به‌ویژه مراسم استانی بیست و نهمین سالروز بزرگداشت یاد و خاطرۀ معمار کبیر انقلاب اسلامی که رأس ساعت ۱۰ صبح روز ۱۴ خرداد در مصلی امام‌خمینی(ره) شهر رشت و با سخنرانی آیت‌الله سید احمد خاتمی (امام جمعه موقت تهران) برگزار می‌گردد و همچنین سایر مراسم در سراسر استان، یک‌بار دیگر پایبندی خود به اندیشۀ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و آرمان انقلاب اسلامی را به منصۀ ظهور برسانند.
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد