صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضاسوگواری خیابانی مردم آستارا در سالروز ارتحال امام خمینی (ره)

مردم و مسئولان آستارا در سالگرد ارتحال امام امت با حمل پرچم های سیاه در قالب دسته های عزاداری، از مقابل سپاه تا مسجد محمد رسول الله این شهر در سوگ امام راحل عزاداری کردند. امام جمعه آستارا روز دوشنبه در اجتماع مردم عزادار در مسجد محمد رسول الله (ص) این شهر گفت: زندگی امام […]

کد خبر : 31298 | ۱:۵۷ ب.ظ | ۱۵ خرداد , ۱۳۹۷

مردم و مسئولان آستارا در سالگرد ارتحال امام امت با حمل پرچم های سیاه در قالب دسته های عزاداری، از مقابل سپاه تا مسجد محمد رسول الله این شهر در سوگ امام راحل عزاداری کردند.

امام جمعه آستارا روز دوشنبه در اجتماع مردم عزادار در مسجد محمد رسول الله (ص) این شهر گفت: زندگی امام خمینی (ره) برگرفته از سیره علوی بود و شجاعت و توکل وی به خداوند، زمینه همراهی مردم و پیروزی انقلاب اسلامی ایران را فراهم کرد.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: امام امت مخالف تکیه بر دشمن و بیگانگان بود و دشمن شناسی، مبارزه با استکبار، ساده زیستی و مخالفت با فاصله طبقاتی از ویژگی های امام (ره) بود و باید برای ما الگو باشد.
وی اظهار کرد: امام (ره) از سال ۱۳۴۲ فریاد ظلم ستیزی، مبارزه با نابرابری و بی عدالتی را سر داد و با یقین به قدرت الهی، حرکت انقلابی خود را به پشتوانه مردم آغاز کرد و سال ۱۳۵۷ طومار نظام طاغوت را در هم پیچید.
وی با بیان این که سیره زندگی امام راحل توسط مقام معظم رهبری تبیین می شود افزود: مردم و مسئولان با تبعیت از ولایت فقیه، روحیه انقلابی خود را حفظ کنند.
حافظ نیا امام امت را انسانی خداجو، رئوف و پشتیبان فقرا و مستمندان توصیف کرد و معرفی و تبیین ابعاد شخصیت ایشان را به نسل امروز ضروری خواند.
مداحی و سینه زنی از بخش های دیگر این آئین بود.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد