صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضادشمن به دنبال شبهه افکنی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین است

امام جمعه رشت، با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد شبهه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین است، عنوان کرد: امام خمینی(ره) نخستین کسی در دنیاست که به حمایت از فلسطین برخاست. آیت الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت در خطبه های نماز جمعه این شهر، با بیان اینکه یاد مرگ انسان را از ارتکاب به گناهان […]

کد خبر : 31431 | ۴:۱۸ ب.ظ | ۱۸ خرداد , ۱۳۹۷

امام جمعه رشت، با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد شبهه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین است، عنوان کرد: امام خمینی(ره) نخستین کسی در دنیاست که به حمایت از فلسطین برخاست.

آیت الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت در خطبه های نماز جمعه این شهر، با بیان اینکه یاد مرگ انسان را از ارتکاب به گناهان بازمی دارد، اظهار کرد: انسانی که همواره به یاد مرگ و معاد است به دیگران ظلم نمی کند.

وی ایمان به وعده های الهی و دوری از دنیاطلبی را موجب تقویت قلب دانست و یادآور شد: اگر مرگ و معاد را فراموش کنیم با دست و چشم و زبان در حق دیگران ظلم خواهیم کرد. خداوند در سوریه مطففین، کم فروشی را نوعی ظلم در حق دیگران می داند و نتیجه فراموش جهان آخرت است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد شبهه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین است، عنوان کرد: امام خمینی(ره) نخستین کسی در دنیاست که به حمایت از فلسطین برخاست و فرمود «روز قدس روز اسلام و روز رسول الله(ص) است» لذا نقشه های شوم رژیم صهیونیستی برای منطقه را پیش بینی می کرد.

این کارشناس دینی، با ابراز تاسف از سکوت سازمان ملل در مقابل جنایت های اسرائیل علیه مردم مظلوم فلسطین، گفت: سازمان های بین المللی به ویژه شورای امنیت ابزار دست استکبار و صهیونیسم است و خیرشان به بشر نمی رسد.

آیت الله فلاحتی، نامگذاری روز جهانی قدس همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را امید مردم مستضعف و مظلوم دانست و اظهار کرد: فلسطین قبله گاه نخست مسلمان است و لذا حمایت ایران از فلسطین و مردم مظلوم آن منطقی می باشد، اما استکبار جهانی در مقابل منطق ما صف آرایی می کند.

امام جمعه رشت، با اشاره به اهمیت بیت المقدس برای جهان اسلام، یادآور شد: براساس آیات و روایت اسلامی باید به ندای مسلمانان در هر سوی عالم پاسخ دهیم و اگر مسلمانی نسبت به مسلمان دیگر بی تقفاوت باشد، مسلمان نیست.

وی با بیان اینکه اسرائیل منحوس حمایت آمریکا و اروپا را دارد، اضافه کرد: امروز مردم دنیا تحت تاثیر ملت بصیر و آگاه ایران بیدار شده و مبارزه با رژیم صهیونیستی را آغاز کرده اند و ان شاءالله بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری، اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید./ ایسنا

 

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس شهر رشت

 

 
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد