صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا
بیانیه/ «هفتۀ بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی»؛ رسوایی مستکبران و بیداری مستضعفان

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به مناسبت فرارسیدن «هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی» و سالگرد شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ کبوتر خونین‌بال آسمان هفتم تیر: کشورهای استکباری جهان از جمله آمریکا و اسرائیل از مفهوم «حقوق بشر» تفسیر یک‌جانبه و انحصارطلبانه داشته و از این واژه پرجاذبه، ابزاری برای سلطه […]

کد خبر : 31680 | ۸:۴۸ ق.ظ | ۵ تیر , ۱۳۹۷

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به مناسبت فرارسیدن «هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی» و سالگرد شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ کبوتر خونین‌بال آسمان هفتم تیر:

کشورهای استکباری جهان از جمله آمریکا و اسرائیل از مفهوم «حقوق بشر» تفسیر یک‌جانبه و انحصارطلبانه داشته و از این واژه پرجاذبه، ابزاری برای سلطه بر دیگر کشورها و تامین منافع استعماری خود ساخته‌اند. کشورهای سلطه‌طلب و استعمارگر غربی نه‌تنها به مقوله حقوق بشر معتقد نیستند بلکه ثابت کرده‌اند که همواره با جنگ‌افروزی و کشتار زنان و کودکان بی‌گناه در پهنۀ گیتی به‌ویژه در خاورمیانه، بزرگترین دشمن بشریت بوده و به هیچ یک از موازین حقوق بین‌المللی در قبال انسان‌ها به‌ویژه در کشوره‌های فلسطین، سوریه، لبنان، عراق، یمن، بحرین و حتی شهروندان کشورهای خود پایبند نیستند. آمریکا از سراب خودساختۀ «حقوق بشر» دستاویزی برای استثمار مردم جهان و تامین منافع شیطانی، نامشروع و ضد حقوق بشری خود ساخته است تا پوششی بر جنایات و عملکرد ضدانسانی همچون کشتار سیاه‌پوستان، حمایت کورکورانه از جنایات و کودک‌کشی رژیم منحوس صهیونیستی، حمایت از گروهک‌های تروریستی همچون سازمان منافقین خلق، القاعده، داعش و سکوت در برابر جنایت‌های آل‌‌سعودی‌ خائن در یمن و بحرین ایجاد کند.

تاریخ چهل سالۀ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سندی گویا و معتبر بر اثبات دشمنی آمریکا، اسرائیل و دولت‌های استکباری هم‌پیمان آنان با بشریت است. آمار ۱۷ هزار نفری شهدای ترور ایران اسلامی از جمله به شهادت رساندن شهید رجایی رئیس‌جمهور وقت، شهید باهنر نخست وزیر وقت، انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و به شهادت رساندن آیت‌الله دکتر بهشتی رئیس اسبق قوه قضائیه و ۷۲ تن از بهترین فرزندان این مرز و بوم و همچنین سوء‌قصد به حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای گواه آن است که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خود بزرگترین قربانی تروریسم جهانی بوده و همواره از سوی آمریکا، شیطان بزرگی که مدعی دروغین حقوق بشر است تهدید شده و هزینه‌های بسیاری را متحمل گشته است.

شلیک موشک به هواپیمای مسافربری ایران‌ایر از ناو جنگی وینسنس متعلق به نیروی دریایی آمریکا در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷و به شهادت رساندن ۲۹۰ نفر از جمله ۶۶ کودک و ۵۳ زن و اهدای مدال شجاعت به ویلیام راجرز فرمانده آن ناو جنگی نشانگر اوج عداوت آمریکا با جمهوری اسلامی و نهایت کینۀ دولت‌مردان این کشور با ملت مسلمان ایران است؛ این جنایت وحشیانه و کشتار بی‌رحمانه با هیچ ملاک و معیار حقوق بشری منطبق نبوده و با هیچ بهانه‌ای قابل توجیه نیست و هرگز از حافظۀ تاریخی مردم جهان پاک نخواهد شد.

ششم لغایت دوازدهم تیرماه به پیشنهاد ولی امر مسلمین حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) به‌عنوان «هفتۀ بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی» نامگذاری شده است تا با افشای چهرۀ واقعی و کریه مدعیان دروغین حقوق بشر به‌ویژه آمریکا و به چالش کشاندن حقوق بشر مورد ادعای آنان، گامی بزرگ در راستای رسوایی مستکبران و ظالمان و آگاهی و بیداری مستضعفان و مظلومان جهان برداشته شود. این امر خطیر مستلزم ورود جدی متفکران و اندیشمندان علوم اسلامی، حقوقدانان و نخبگان علوم انسانی برای بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی و موضع‌گیری صریح و شجاعانه عدالت‌خواهان جهان علیه ظلم و ستم استکبار جهانی و حمایت از مظلومان جهان در اقصا نقاط دنیا است.

هفتم تیرماه سالگرد شهادت سیدالشهدای انقلاب اسلامی آیت‌الله دکتر سیدمحمد حسینی بهشتی است؛ عالمی فرهیخته، سیاستمداری صبور و دادگری مظلوم که یکی از بزرگترین طراحان تفکر انقلابی و تشکیلاتی نظام جمهوری اسلامی ایران در سایۀ منویات امام خمینی (ره) بود و نقش کلیدی و غیرقابل انکاری در پیروزی انقلاب اسلامی، استقرار نظام جمهوری اسلامی و تصویب قانون اساسی داشت. منافقین خائن و کوردل با به شهادت رساندن دکتر بهشتی و ۷۲ کبوتر خونین‌بال، عمق عداوت و کینۀ خود را از نهضت اسلامی ملت ایران به نمایش گذاشتند و خباثت و پلیدی اندیشۀ خود را به اوج رساندند. سازمان منافقین در حادثۀ تروریستی انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی یکی از بهترین بازوان انقلاب اسلامی ایران را به شهادت رساند و با برداشته شدن نقاب نفاق از چهرۀ کریه و خودفروختۀ این گروهک تروریستی، منظر التقاطی و کژاندیشانۀ آن را برای همگان روشن شد.

شهدای گرانقدر دکتر حسن عضدی، سیف‌الله عبدالکریمی، محمدصادق اسلامی و جواد سرافراز؛ چهار ستارۀ گیلانی حادثۀ تروریستی انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی هستند که درخشش آنان در آسمان هفتم تیر همچون سندی معتبر و پرافتخار از نقش فرزندان میرزاکوچک جنگلی در حفظ و تداوم انقلاب اسلامی و وفاداری به آرمان متعالی امام خمینی(ره) در تاریخ ثبت شده‌ است.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر به ویژه چهار شهید گیلانی این حادثه، از مردم همیشه در صحنۀ استان دعوت می‌نماید تا با حضور باشکوه خود در مراسم استانی بزرگداشت شهدای هفتم تیر که ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ششم تیر ماه در سالن اجتماعات بانک صادرات شهر رشت با سخنرانی آیت‌الله فلاحتی (نماینده ولی فقیه در استان گیلان) برگزار می‌شود، برگ زرّین دیگری بر کارنامۀ پرافتخار وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیافزایند.
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد