صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا
مردم گیلان در ۸ دی سال ۸۸، انقلاب دیگری علیه فتنه‌گران رقم زدند

نماینده ولی فقیه در گیلان بر شناساندن شخصیت‌های تراز اول علمی، عرفانی و فلسفی این استان به جامعه تأکید کرد و گفت: گیلانی‌ها در حفاظت از معارف دینی ثابت قدم هستند.  آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با امام جمعه و اعضای ستاد نمازجمعه شهر گوراب زرمیخ با اشاره به اینکه گیلان دروازه تمدن غرب […]

کد خبر : 33205 | ۷:۰۹ ق.ظ | ۱۳ آبان , ۱۳۹۷

نماینده ولی فقیه در گیلان بر شناساندن شخصیت‌های تراز اول علمی، عرفانی و فلسفی این استان به جامعه تأکید کرد و گفت: گیلانی‌ها در حفاظت از معارف دینی ثابت قدم هستند.

 آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با امام جمعه و اعضای ستاد نمازجمعه شهر گوراب زرمیخ با اشاره به اینکه گیلان دروازه تمدن غرب و اروپا به کشور است اظهار کرد: از سال ۱۹۱۷ به بعد شاهد ورود اندیشه‌های انحرافی به ایران از طریق گیلان بودیم.
وی، مردم گیلان را ولایتمدار توصیف کرد و افزود: در جریان فتنه سال ۸۸ مردم گیلان یک روز جلوتر از دیگر استان‌ها به خیابان‌ها آمدند و از ولایت دفاع کردند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه گیلانی‌ها در حفاظت از معارف دینی ثابت قدم هستند، تصریح کرد: در یک دوره زمانی تعداد ۵۰ مجتهد در گیلان حضور داشتند اما هنوز شخصیت‌های تراز اول علمی، عرفانی و فلسفی استان ناشناخته هستند.
آیت‌الله فلاحتی، گیلان را دارای ظرفیت‌های بالایی در عرصه‌های مختلف دانست و بیان کرد: با توجه به تلاش‌های انجام شده پس از انقلاب اما فقر مردم گیلان زیر سر سبزی آن مغفول مانده است.
وی از برگزاری بیش از ۷۰۰ جلسه با مسؤولان استانی و کشوری به منظور استفاده از ظرفیت‌های بالقوه استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: صنعت گردشگری یکی از قابلیت‌ها برای درآمدزایی مردم منطقه محسوب می‌شود اما از این ظرفیت بهره‌برداری مناسبی نمی‌شود.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه امکان اشتغالزایی در نقاط مختلف استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: کشاورزی، گردشگری و صنعت از جمله ظرفیت‌های گیلان است.
آیت‌الله فلاحتی در ادامه دست‌پاکی متولیان امور را سبب جذب مردم به مساجد و نمازهای جمعه ذکر کرد و یادآور شد: حضور جوانان در مساجد باید تشویق شود زیرا این قشر آینده‌سازان جامعه هستند.
وی با بیان اینکه حضور مردم در ۸ دی ماه سال ۸۸ انقلاب دیگر مردم گیلان علیه فتنه‌گران بود، اظهار کرد: افرادی که دنبال فتنه سال ۸۸ هستند و آن را حمایت می‌کنند باید رصد شوند.
امام جمعه رشت تصریح کرد: مقابله مردم گیلان با فتنه‌گران در ۸ دی سال ۸۸ حماسه بزرگ دیگری را پس از دوران دفاع مقدس رقم زده است.

.

.
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد