صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا
یوم‌الله نهم دی در تاریخ انقلاب اسلامی فراموش‌ناشدنی است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان گفت: برخی تلاش می‌کنند تا ایام‌الله هشتم و نهم دی ماه به فراموشی سپرده شوند غافل از آنکه این روزهای بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت شده و فراموش‌ناشدنی هستند. حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری در نخستین نشست ستاد بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت […]

کد خبر : 33506 | ۶:۰۷ ب.ظ | ۱۰ آذر , ۱۳۹۷

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان گفت: برخی تلاش می‌کنند تا ایام‌الله هشتم و نهم دی ماه به فراموشی سپرده شوند غافل از آنکه این روزهای بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت شده و فراموش‌ناشدنی هستند.
حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری در نخستین نشست ستاد بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت استان گیلان که شنبه دهم آذرماه در دفتر نماینده ولی فقیه در این استان برگزار شد با اشاره به حساسیت مقام معظم رهبری به مسئله فتنه، اظهار کرد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بارها در سخنان خویش نسبت به موضوع فتنه موضع‌گیری‌های قاطعانه‌ای داشته‌اند.
وی به دیدار خاطره‌انگیز مردم گیلان با مقام معظم رهبری در سال ۸۹ اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی فتنه را گناه بزرگی می‌دانند و فرمودند «گناه بزرگی که فتنه‌گران در کشور انجام می‌دهند امیدوار کردن دشمن است، دشمن را امیدوار می‌کنند که می‌تواند منفذی در بین مردم و مسئولان نظام باز کند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان ادامه داد: همچنین مقام معظم رهبری فرمودند «رسم شده که از امام و نظام و انقلاب دم بزنند اما با کسی هم که می‌گوید «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است» همکاری کنند یا از او حمایت کنند؛ این نمی‌شود. موضع بنده در این مورد کاملا صریح است؛ من بارها گفته‌ام که برای من این تقسیمات اصولگرا و اصلاح‌طلب و اصلاح‌طلب مدرن و سنتی و از این حرف‌هایی که می‌زنند، مطرح نیست؛ من به این اسم‌ها اصلاً اهمیتی نمی‌دهم و توجه ندارم؛ به محتواها کار دارم؛ اما روی مسئله‌ فتنه حساسم».


حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری با بیان اینکه برخی به‌دنبال معادل‌سازی برای واژه فتنه هستند، تصریح کرد: در صحبت‌های برخی مشاهده می‌شود که از کلمه‌هایی مانند حادثه ۸۸، واقعه ۸۸ و اتفاق ۸۸ نام می‌برند در حالی که تاکید مقام معظم رهبری صراحتا بر واژۀ فتنه است.
وی یادآور شد: برخی تلاش می‌کنند تا ایام‌الله هشتم و نهم دی ماه به فراموشی سپرده شوند غافل از آنکه این روزهای بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت شده و فراموش‌ناشدنی هستند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به پیشتازی مردم این استان در هشتم دی‌ماه سال ۸۸، بیان کرد: در سال ۸۸ برای برگزاری یک‌روز زودتر تجمع اعتراضی با چالش‌هایی مواجه بودیم و برخی حاضر نبودند این تظاهرات زودتر از دیگر مناطق کشور برگزار شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری به حماسه‌آفرینی مردم گیلان در هشتم دی‌ماه سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: لحظه‌شناسی مردم گیلان موجب شد که در هشتم دی‌ماه سال ۸۹ مدال افتخار را از رهبر حکیم و فرزانه انقلاب دریافت کنند و ایشان خطاب به گیلانیان غیور فرمودند «مردم رشت جزو معدود مراکزی در کشور بودند که یک روز جلوتر وارد میدان شدند. روز هشتم دی، مردم گیلان این آگاهی را، این بصیرت را، این عزم را، این احساس نیاز به حضور در صحنه را زودتر از دیگران نشان دادند».

گزارش تصویری اولین نشست ستاد بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی استان گیلان
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد