صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا
امروز به برکت انقلاب اسلامی، هزاران میرزا کوچک جنگلی آماده جهاد با استکبار جهانی وجود دارد

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، نقش روحانیت را تعیین کننده دانست؛ نه فقط تهییج کننده، بسیج کننده و پشتیبانی از مردم و اضافه کرد: روحانیت سنگرنشین دفاع از اسلام است. حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی در یادواره شهید روحانی میرزا کوچک خان جنگلی و ۱۵۲ شهید روحانی و طلبه استان گیلان که در مسجد سلیمانداراب رشت برگزار شد، […]

کد خبر : 33524 | ۱۰:۱۳ ق.ظ | ۱۲ آذر , ۱۳۹۷

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، نقش روحانیت را تعیین کننده دانست؛ نه فقط تهییج کننده، بسیج کننده و پشتیبانی از مردم و اضافه کرد: روحانیت سنگرنشین دفاع از اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی در یادواره شهید روحانی میرزا کوچک خان جنگلی و ۱۵۲ شهید روحانی و طلبه استان گیلان که در مسجد سلیمانداراب رشت برگزار شد، با بیان اینکه روحانیت در عالم اسلام مقبولیت و اصالت خود را از انبیای الهی و ائمه اطهار(ع) به ارث برده است، اظهار کرد: فلسفه وجودی و رسالت روحانیت سه محور دارد و روحانیت در هر سه محور به خوبی درخشیده است.

وی با بیان اینکه روحانیت از طرف پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) ماموریت بیان دین خدا را دارد، تصریح کرد: خداوند متعال در ابتدا این مسئولیت را بر عهده رسولش گذاشت، زیرا دین اسلام دین صامت و ساکتی نیست تا هر کسی قرائتی از آن داشته باشد، بلکه خدا برای دینش سخنگو و زبان گویا قرار داد و پیامبر(ص) اسلام ناطق و اولین مبین دین است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اهل بیت(ع) را بعد از پیامبر باب ورود به معارف دینی دانست و افزود: بعد از ائمه اطهار(ع) این روحانیت است که مبین حقیقت دین و اسلام ناب است. در واقع تبیین و تبلیغ دین اولین رسالتی است که روحانیت بر عهده دارد.

حجت الاسلام حاجی صادقی دومین رسالت روحانیت را تلاش برای اقامه دین خدا دانست و عنوان کرد: خدا ماموریت پیامبران اولوالعزم را اقامه دین می داند، نه اینکه تنها راهنمایی کنند، بلکه نقش مدیریتی، رهبری و ولایی دارند. بعد از پیامبر و اهل بیت و در زمان غیبت این روحانیت است که ماموریت دارد راهبر و هدایتگر مردم باشد و مصداق اتم آن در ولایت فقیه متجلی است.

وی با اشاره به پیشتازی روحانیت در عرصه دین، ادامه داد: روحانیت اسلام به مردم نمی گوید بروید، بلکه خودش پیشتاز است و به مردم می گوید بیایید.

این کارشناس دینی دفاع از دین خدا را به عنوان سومین رسالت روحانیت برشمرد و گفت: روحانیت نه تنها مبلغ و مجری دین است، بلکه حافظ دین خدا نیز می باشد. روحانیت این افتخار را دارد هر کجا انحراف و لغزش در برابر دین خدا دید، مقابل دشمنان ایستادگی می کند و از وجودش برای دین خدا می گذرد. در واقع شهدای روحانی الگوی خود را از علمدار کربلا گرفته اند که فرمود «و الله ان قطعتموا یمینی انی احامی ابدا عن دینی».

وی با بیان اینکه روحانیت انقلابی و به تبع آن ملت ایران در مقابل دشمنان دین خواهند ایستاد، اظهار کرد: اگر دشمن دست به سلاح نظامی ببرد، روحانیت مانند میرزا کوچک خان فراوان دارد و ۱۵۲ شهید روحانی و طلبه گیلان گواه این مدعاست. در واقع روحانیت در جبهه ها پیشتاز و خطشکن عملیات ها بودند و طلبه های جوان تبلیغی – رزمی نه فقط در نقش رزمنده، بلکه گاهی یک گردان را نجات می دانند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به الگوگیری روحانیت از میرزا کوچک خان، یادآور شد: روحانیت در میدان های سخت نه تنها مانند میرزا مقابل روس و انگلیس و دولت مرکزی مقاومت می کند، بلکه مقابل جریان نفاق هم می ایستد و تن به شهادت می دهد، تا شرف و دینش حفظ شود.

وی نقش روحانیت را تعیین کننده دانست؛ نه فقط تهییج کننده، بسیج کننده و پشتیبانی از مردم و اضافه کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری کار میرزا کوچک خان دفاع از خاک بود، اما در راس همه آن چیزهایی که میرزا را ممتاز کرد، دفاع از دین خدا بود لذا روحانیت سنگرنشین دفاع از اسلام است.

حجت الاسلام حاجی صادقی با بیان اینکه روحانیت از اهل بیت(ع) یاد گرفته برای دین خدا از همه چیز باید گذشت، تصریح کرد: بیش از ۴ هزار شهید روحانی و طلبه داریم که به تاسی از امام حسین(ع) شهادت را برگزیدند. دین خدا نعمت العظمی و عامل سعادت انسان هاست و لذا کسانی که در راه حفظ دین خدا تلاش می کنند در واقع بزرگترین خدمت را به بشریت کرده اند.

وی انسان بدون دین را بدترین موجود عالم هستی دانست و متذکر شد: میرزا کوچک خان جنگلی به ما یاد داد اگر روزی دشمن متعرض دین شما، کشور شما و مردم شما شد، باید حتی حوزه علمیه را به پادگان مبارزه با دشمن تبدیل کرد. امروز روحانیت در مقابل تحریف ها و فتنه ها و تحمیل اراده دشمن نیز آرام ندارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران روحانیت را پرچمدار جهاد اکبر در میدان جنگ نرم دشمن دانست و گفت: اگر جهاد اصغر نسخه اسلام در میدان جنگ نظامی دشمن است، جهاد اکبر نسخه اسلام برای مقابله با تهاجم فرهنگی است. آن زمان که دشمن به دنبال تحمیل اراده و حاکمیت خود است، باید جهاد اکبر کرد و روحانیت در این سنگر حضور موثر دارد.

وی با بیان اینکه در فرهنگ اسلامی شهادت عالی ترین مدال و بزرگترین عنایت خدا به بندگان برگزیده اش است، تاکید کرد: انقلاب اسلامی به ما آموخت که شهادت ناکامی و از دست رفتن نیست، بلکه عین کامیابی است.

حجت الاسلام حاجی صادقی ادامه داد: خداوند بعد از آفرینش انسان او را به کره خاکی هبوط داد، اما خاک مقصد انسان نیست و باید خداگونه شویم و به قرب الهی و مقام خلیفه الله برسیم. ابزار رسیدن به کمال حقیقی انسان عبادت و در راس آن نماز است که با حضور قلب میسر می شود.

این کارشناس دینی با بیان اینکه شهدا به مقصد اصلی یعنی مقام قرب و لقا رسیده اند، خاطرنشان کرد: روحانیت به تبع اهل بیت(ع) از شهادت باکی ندارد. امروز دشمن جنگ خطرناکی را آغاز کرده تا ایمان مردم، باورهای مردم و پیوند مردم با ولایت را از بین ببرد لذا حوزه های علمیه، علما و روحانیت شیعه و سنی نباید فقط مبلغ و بسیج کننده باشند، بلکه باید نقش فرماندهی را بر عهده بگیرند.

وی اضافه کرد: هر کدام از فتنه هایی که دشمن در طول چهل سال گذشته علیه انقلاب به راه انداخته به تنهایی می توانست نظام جمهوری اسلامی را از بین ببرد، زیرا نظام ما ولایی است و دشمن به این نتیجه رسیده آن عاملی که ملت ما را نفوذناپذیر کرده، پیوند با ولایت و اتصال به رهبری است. در واقع ولایتمداری عامل حیات، اقتدار، بصیرت و فهم به موقع این ملت است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به وجود فشارهای ناشی از بی عدالتی ها و تحریم های اقتصادی، یادآور شد: در این شرایط نیز مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان باشکوه تر از گذشته حضور پیدا کردند لذا دشمن می خواهد روحیه استکبارستیزی و ضدیت با استکبار را از مردم ما بگیرد، اما مردم نشان دادند استکبار جهانی منفورترین چهره نزد ماست و دشمن این آرزو را به گور خواهد برد که روزی از ماهیت دینی انقلاب و ولایتمداری دست برداریم.

وی با بیان اینکه دنیا میرزا کوچک خان را می شناسد، اظهار کرد: اگر دشمن ۹۷ سال پیش فکر کرد با شهادت یک میرزا کوچک خان نهضت بزرگ جنگل را متوقف کرده، امروز بداند به برکت انقلاب در حوزه های علمیه ما هزاران میرزای آماده جهاد با استکبار جهانی و در راس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی وجود دارد.

حجت الاسلام حاجی صادقی با اشاره به بصیرت روحانیت شیعه و سنی نسبت به توطئه های دشمن در قالب وهابیت و تکفیری در راستای سرکوب اسلام، اضافه کرد: امروز دشمن دیگر نمی تواند روحانیت را با غفلت از واقعیت ها به امور فردی مشغول کند و علمای شیعه و سنی فریب جنگ مذهب را نمی خورند.

این کارشناس دینی با بیان اینکه روحانیت دین منهای روحیه جهادی و انقلابی را قبول ندارد، خاطرنشان کرد: بصیرت، ولایت و روحیه جهادی و انقلابی دشمن را ناکام خواهد گذاشت و نه تنها چهل سالگی انقلاب را جشن می گیریم، بلکه در دهه پنجم شاهد مرگ استکبار و رژیم اشغالگر تحت عنایت الهی و توجهات امام زمان(عج) خواهیم بود./ ایسنا

 
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد