صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا


بیانیه/ یوم‌الله ۱۲ بهمن، حیاتی دوباره به ملت خسته از تبعیض و فساد ایران بخشید

بیانیۀ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به‌مناسبت آغاز دهۀ فجر  چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران: یوم‌الله دوازدهم بهمن برای ملت انقلابی و مسلمان ایران یادآور یکی از خاطره‌انگیزترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی ایران است؛ روز باشکوهی که با ورود معمار کبیر انقلاب به میهن اسلامی به اوج سرور و شادی رسید و با […]

کد خبر : 34503 | ۸:۳۹ ق.ظ | ۱۱ بهمن , ۱۳۹۷

بیانیۀ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به‌مناسبت آغاز دهۀ فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران:

یوم‌الله دوازدهم بهمن برای ملت انقلابی و مسلمان ایران یادآور یکی از خاطره‌انگیزترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی ایران است؛ روز باشکوهی که با ورود معمار کبیر انقلاب به میهن اسلامی به اوج سرور و شادی رسید و با سخنرانی کوبندۀ ایشان در بهشت زهرا، نسخۀ ۲۵۰۰ سالۀ نظام شاهنشاهی ایران را درهم پیچید و با نوید پیروزی انقلاب اسلامی، به‌ثمررسیدن سالها مبارزۀ انقلابی مردم ایران را بشارت داد. ایمان قلبی، عزم راسخ و اعتقاد الهی امام خمینی (رحمت الله علیه) در همان ساعات ابتدایی ورود ایشان به کشور، پایه‌های کاخ‌ استبداد را لرزاند و ارادۀ آسمانی معمار کبیر انقلاب اسلامی و لبیک قاطع مردم انقلابی ایران، لرزه بر پیکرۀ استکبار جهانی انداخت. نفس مسیحایی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حیاتی دوباره به ملت خسته از تبعیض و فساد ایران بخشید و نور امید را در دل مشتاقان اهل‌بیت در جای جای میهن اسلامی تاباند. یوم‌الله دوازدهم بهمن، روز طلوع خورشید ولایت در سپهر آبی ایران اسلامی بود که فجری روشن را برای ملتی خسته از ظلم و بیداد و رنجور از تاریکی و ظلمت به‌ارمغان آورد.

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در یوم‌الله دوازدهم بهمن با حضور خود، شور و نشاطی وصف‌ناشدنی به جوانان انقلابی بخشید و با ایجاد اتحاد، خودباوری و خدامحوری در جبهۀ انقلاب، ملت شریف و آزادۀ ایران را به نجات از غرقاب حکومت شاهنشاهی و ورطۀ فساد و نابودی رژیم وابستۀ پهلوی امیدوار کرد. امام خمینی(ره) راه و رسم زندگی شرافتمندانه و باعزت را در سایۀ اسلام و قرآن به مردم ایران آموخت تا لذت سرنگونی رژیم دیکتاتوری و حظّ تعیین سرنوشت خویش با دست خود بدون دخالت بیگانگان را تجربه کنند.

دهۀ فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران بهترین فرصت برای تبیین آرمان والای امام خمینی(ره) به نسل جوان است تا ضمن پاسخگویی به سوالات و رفع شبهات، چرایی شکل‌گیری و چگونگی پیروزی انقلاب اسلامی ایران تشریح گردد تا نوجوانان و جوانان بدانند که انقلاب اسلامی ایران حادثه ای خلق‌الساعه و یا رفتاری هیجانی و احساس‌محور نبود و نمی‌توان این انقلاب را صرفا سرنگونی یک حکومت و جایگزینی حکومتی دیگر دانست زیرا انقلاب اسلامی ایران به اندیشۀ آسمانی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران متکی بود و سرمنشا الهی داشت. نهضتی اسلامی و اندیشه‌محور که با رهبری یک مرجع دینی و بدون اقدام مسلحانه، سرنگونی حکومتی ظالم، مستبد، بیدادگر، وابسته و مورد حمایت استکبار جهانی را رقم زد. هدف متعالی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی ایران احیای اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله) و تشکیل حکومت اسلامی برای اصلاح امور کشور و رهایی ملت ایران از ظلم و فساد رژیم شاهنشاهی بود.

تقارن دهۀ فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با ایام فاطمیه فرصت مغتنمی را برای تبیین سیرۀ سیاسی حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) به‌عنوان اولین مدافع حریم ولایت فراهم آورده است تا ضمن تشریح شخصیت ممتاز، ولایتمدار و استکبارستیز بانوی دو عالم حضرت صدیقۀ طاهره(س)، نقش آموزه‌های فاطمی در تربیت جوانان انقلابی و پیروزی انقلاب اسلامی بیان شود و خدمات متقابل اسلام و انقلاب اسلامی ایران برای عموم مردم به ویژه نسل جوان تبیین گردد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان ضمن بزرگداشت فرارسیدن یوم‌الله دوازدهم بهمن و آغاز دهۀ فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، یاد و خاطرۀ شهدای انقلاب اسلامی استان را گرامی‌ داشته و از عموم مردم غیور و ولایی گیلان دعوت می‌کند تا با حضور پرشور و شعور خود در ویژه‌برنامۀ استانی بزرگداشت سالروز ورود معمار کبیر انقلاب اسلامی که صبح روز جمعه ۱۲بهمن ساعت ۸:۳۰ در گلزار شهدای شهر رشت برگزار می‌شود و همچنین برنامه‌های متعدد و متنوع بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر استان، برگ زرین دیگری بر تاریخ انقلاب اسلامی بیفزایند.
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد