صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا
مردم شهرهای گیلان در عزای حضرت فاطمه زهرا(س) به سوگ نشستند

از شب گذشته شهرهای مختلف استان گیلان شاهد برپایی مراسم عزاداری و هیئت‌های سینه زنی و پخت غذاهای نذری به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) بود. صبح امروز نیز در میدان شهدای ذهاب (شهرداری) رشت تجمع سوگواران شهادت فاطمه زهرا (س) برگزار و از زن و مرد و پیر و جوان همراه با نوای نوحه‌خوان برسر […]

کد خبر : 34848 | ۷:۳۳ ب.ظ | ۲۰ بهمن , ۱۳۹۷

از شب گذشته شهرهای مختلف استان گیلان شاهد برپایی مراسم عزاداری و هیئت‌های سینه زنی و پخت غذاهای نذری به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) بود.

صبح امروز نیز در میدان شهدای ذهاب (شهرداری) رشت تجمع سوگواران شهادت فاطمه زهرا (س) برگزار و از زن و مرد و پیر و جوان همراه با نوای نوحه‌خوان برسر و سینه زده و در عزای شهادت دخت نبی اکرم(ص) به سوگ نشستند.

در شهرهای مختلف استان گیلان نیز آیین‌های سوگواری شهادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) دیشب با حضور دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در مساجد، حسینیه‌ها و بقاع متبرک برگزار شد. سخنرانان در این مراسمات درباره ویژگی‌های شخصیت و اجتماعی حضرت زهرا (س) سخنرانی کرده و مداحان نیز در سوگ شهادت آن حضرت، به مرثیه‌خوانی ونوحه‌خوانی پرداختند.

پخت آش و غذای نذری یکی دیگر از مراسمات مردم استان گیلان در سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) بود. در سه روز منتهی به سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ۹۰۰ نفر از بانوان خادمیار نمایندگی آستان قدس رضوی شهرستان رشت با راه‌اندازی پویش «به وقت خادم یاری» ۶ هزار و ۵۰۰ پرس آش و غذای نذری در میدان شهدای ذهاب رشت توزیع کردند.

 شب گذشته نیز این بانوان سه هزار پرس غذا را بین قشرهای آسیب‌پذیر و کم درآمد محله‌های حاشیه رشت توزیع کردند.

.

.

.

 
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد