صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا


برگزاری همایش شعر «چهل بهار» در رشت

همایش استانی شعر چهل بهار با حضور شاعران در رشت برگزار شد. به گزارش  تسنیم، همایش استانی شعر چهل بهار و رونمایی از سرود چله‌نشینان حق عصر امروز در عمارت تاریخی شهرداری رشت برگزار شد. این همایش با خواندن آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود ملی کشورمان در عمارت تاریخی شهرداری آغاز شد و […]

کد خبر : 34871 | ۷:۵۶ ق.ظ | ۲۲ بهمن , ۱۳۹۷

همایش استانی شعر چهل بهار با حضور شاعران در رشت برگزار شد.

به گزارش  تسنیم، همایش استانی شعر چهل بهار و رونمایی از سرود چله‌نشینان حق عصر امروز در عمارت تاریخی شهرداری رشت برگزار شد.

این همایش با خواندن آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود ملی کشورمان در عمارت تاریخی شهرداری آغاز شد و در ابتدای مراسم مهدی شفیع‌زاده چند شعر در مورد جانبازان ۸ سال دفاع مقدس قرائت کرد.

در ادامه مراسم چندین شاعران حاضر در مراسم در مورد حضرت زهرا(س)، اعیاد انقلاب اسلامی ایران شعرهایی را به زبان فارسی و لهجه گیلکی برای حاضرین در مراسم قرائت کردند.

کلیپی در مورد فعالیت‌های فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرداری شهر رشت در دهه فجر برای حاضران در جلسه پخش شد.

از سرود چله‌نشینان حق در همایش استانی چهل بهار انقلاب رونمایی شد که این سرود توسط گروه سرود منادیان بصیرت به زبان فارسی و عربی و لهجه گیلکی اجرا شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت نیز در این همایش با بیان اینکه شاعران یکی از زبان‌های بیان آرمان‌های انقلاب هستند اظهار داشت: در دوران انقلاب شعرهای زیادی در‌ مورد مبارزه با نظام شاهنشاهی سروده شد.

محمدحسن عاقل‌منش با اشاره به اینکه معروف‌ترین یادگار فرهنگی از دوران انقلاب سرودهای انقلابی است بیان داشت: شعر انقلابی در زمان مبارزه با طاغوتیان در جهت آرمان‌های انقلاب و جهت گیری‌های سیاسی ملت بیان می‌شد.

وی با اعلام اینکه شاعران انقلابی در مورد مسائل سیاسی، اجتماعی و جنگ اشعاری را تولید می‌کنند عنوان کرد: یکی از نیازهای همیشگی جامعه اسلامی پرداختن شاعران انقلابی به مسایلی همانند جنگ و انقلاب است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان نیز در این همایش با بیان اینکه شاعران باعث ارتقای فرهنگی انقلاب می‌شوند اظهار داشت: هدف از برگزاری همایش شعر چهل بهار بیان اهداف انقلاب از زبان شاعران است.

فیروز فاضلی با اشاره به اینکه پیوند شاعران و انقلاب باعث ایجاد اشعار ماندگار در تاریخ انقلاب شد تصریح کرد: شعر فارسی در طول تاریخ فراز و نشیب زیادی را داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با اشاره به اینکه گفتمان در جامعه هنگامی ایجاد می‌شود که نیازهای فرهنگی را ایجاد کنیم بیان داشت: هنر را نمی توانیم با دستور رواج بدهیم.

وی با اعلام اینکه اشعار انقلابی از قلب و احساس شاعران بیرون می‌آید عنوان کرد: اشعار انقلابی در زمینه‌هایی مختلف اهداف انقلاب را گسترش می‌دهند.
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد