صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا


بیانیه/ نام و اندیشۀ مطهر فرزندان راستین «روح الله» حذف ناشدنی‌ست

بیانیۀ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به‌مناسبت فرارسیدن ۱۲ اردیبهشت «سالروز شهادت علامه شهید مرتضی مطهری(ره)»:  استاد علامه شهید مرتضی مطهری(ره)، عالمی باتقوا، دانشمندی فرزانه و فیلسوفی عالی‌مقام بود که با همت بلند و ارادۀ پولادین، عمر شریف و گهربار خود را وقف تعلیم و تعلم در راه اهداف مقدس اسلام کرد و با […]

کد خبر : 35955 | ۴:۲۱ ب.ظ | ۱۰ اردیبهشت , ۱۳۹۸

بیانیۀ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به‌مناسبت فرارسیدن ۱۲ اردیبهشت «سالروز شهادت علامه شهید مرتضی مطهری(ره)»:

 استاد علامه شهید مرتضی مطهری(ره)، عالمی باتقوا، دانشمندی فرزانه و فیلسوفی عالی‌مقام بود که با همت بلند و ارادۀ پولادین، عمر شریف و گهربار خود را وقف تعلیم و تعلم در راه اهداف مقدس اسلام کرد و با حکمت مطهر و اندیشۀ تابناک متاسی از قرآن کریم، اسلام ناب محمدی(ص) و ائمه هدی(ع) خدمات شایانی را به اسلام و انقلاب اسلامی نمود. شهید مطهری با اهتمام و جدیت بسیار لحظه‌ای از تدریس، سخنرانی و تألیف کتاب‌های متعدد برای ارائه صحیح ایدئولوژی اسلامی غافل نشد و هرگز جبهۀ مبارزات فرهنگی علیۀ کجروی‌ها، انحرافات و سم‌پاشی‌های تبلیغاتی گروه‌های چپ و التقاطی را ترک نکرد. این شهید فیلسوف و فقیه عالی‌مقام در طهارت روح، قوت ایمان و قدرت بیان کم‌نظیر بود و با پیوند عمیق به تفکر الهی، قرآن و عترت نقش مهمی را در تحکیم بنیان انقلاب اسلامی و همچنین تبیین اندیشۀ بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران ایفا کرد.

منافقان کوردل و منادیان اسلام آمریکایی که اندیشۀ ناپاک خود را در تیررس خطابه‌های افشاگرانه و نقدهای مجاهدانۀ دانشمند نستوه شهید مطهری می‌دیدند و شاهد از دست‌رفتن مقاصد پلید خود در جامعه بودند با اقدام شیطانی و ناجوانمردانۀ ترور، در صدد شهادت این عالم ربانی برآمدند غافل از آنکه نام و اندیشۀ مطهر فرزندان راستین «روح الله» حذف ناشدنی‌ست. با به شهادت رسیدن آیت‌الله مطهری، ماهیت اندیشه‌ستیزانۀ دشمنان نظام بیشتر از گذشته رو شد و ملت آزادۀ ایران را در مبارزه با استکبار جهانی و ایادی داخلی آنان مصمم‌تر کرد.

دوازدهم اردیبهشت، سالروز شهادت علامه مطهری به روز «معلم» نام نهاده شد تا یادآور ایمان، اخلاص و روحیۀ جهادی این شهید والامقام برای تربیت انسان‌ها و هدایت دلسوزانه بشریت باشد. انقلابی‌گری و ولایتمداری شهید مطهری، سرمشق معلمان و الگوی اساتید مخلص حوزه و دانشگاه شده است تا فرزندان این مرز و بوم را به گوهر دین، اخلاق و دانایی زینت بخشند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان ضمن بزرگداشت یاد و خاطرۀ شهید علامه مرتضی مطهری و شهدای فرهنگی و دانش‌آموز، روز «معلم» را به فرهنگیان فرهیختۀ استان تبریک و تهنیت گفته و یادآور می‌شود رسالت خطیر پرورش نسلی پویا، خودباور، خلاق، متفکر، متعهد و متخصص تنها با قدم نهادن در مسیر اسلام ناب محمدی(ص) و در سایۀ پیروی از منویات راه‌گشای رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) و عمل به بیانیۀ گام دوم انقلاب محقق خواهد شد.


تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد