صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا


آیت الله امینیان خود را وقف مردم کرده و دلداده انقلاب و امام(ره) بود

نماینده ولی فقیه در گیلان آیت الله امینیان را دلداده انقلاب اسلامی و امام(ره) عنوان کرد و گفت: آیت الله امینیان با اجازه امام(ره) خود مردم و خلق الله کرد. آیت الله رسول فلاحتی امروز در چهارمین سالگرد ارتحال آیت الله محمدعلی امینیان نماینده فقید مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه آستانه […]

کد خبر : 36689 | ۱۲:۳۷ ب.ظ | ۲۲ خرداد , ۱۳۹۸

نماینده ولی فقیه در گیلان آیت الله امینیان را دلداده انقلاب اسلامی و امام(ره) عنوان کرد و گفت: آیت الله امینیان با اجازه امام(ره) خود مردم و خلق الله کرد.

آیت الله رسول فلاحتی امروز در چهارمین سالگرد ارتحال آیت الله محمدعلی امینیان نماینده فقید مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه آستانه اشرفیه در حسینیه اعظم آستان مقدس حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف(ع) اظهار کرد: در مجلس نکوداشت عالمی فرزانه و شخصیتی بزرگ از سرزمین ولایتمدار گیلان حضور پیدا کردیم.
وی به جایگاه و نقش عالمان شیعه در طول تاریخ اسلام اشاره کرد و افزود: مقاومت شیعیان در برابر هجوم فرهنگ های بیگانه در طول تاریخ در سایه تلاش مجاهدانه و مستمر عالمان شیعه بوده است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه مردم مسلمان ایران و عراق در سایه عالمان شیعه در صراط مستقیم و در مسیر اهل بیت(ع) باقی ماندند، تصریح کرد: عالمان دین نقش بی بدیل و جایگاهی روشن در نگه داشتن مردم و جامعه اسلامی در صراط مستقیم داشته اند.
آیت الله فلاحتی به تاثیر عالمان دین در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: تزکیه نفس و تربیت انسان ها از ویژگی های عالمان دین است.
وی با اشاره به اینکه وجود مربی خوب موجب رشد انسان می شود، بیان کرد: در یک قرن اخبر عالمان تاثیرگذاری مانند میررای شیرازی، میرزا حبیب الله رشتی، آقای سید ابوالقاسم خویی، آیت الله بروجردی و امام خمینی(ره) در ایران و عراق بودند.
نماینده ولی فقیه در گیلان به کسب علوم دینی آیت الله امینیان از آیت الله بروجردی، علامه طباطبایی و امام(ره) اشاره کرد و یادآور شد: آیت الله امینیان دنبال، مقام، مال و معصیت نبود و این ویژگی ها بود که ابشان را بین مردم الگو کرد.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه اگر انسان تربیت نشود و در آغاز نوجوانی و جوانی کسی را نداشته باشد او را تربیت کند به بی راهه می رود، اظهار کرد: امام(ره) فرمودند؛ اگر انسان خود را مهذب نکند بیم آن می رود با قلبی بغض آلود نسبت به خدا جان بسپارد.
وی به نام پر آوازه آیت الله امینیان در گیلان و ایران اشاره کرد و افزود: اگر آیت الله امینیان در حوزه علمیه قم می ماند امروز فیلسوف دیگری مانند آیت الله آملی داشتیم.
امام جمعه رشت با بیان اینکه آیت الله امینیان دلداده انقلاب اسلامی و‌ امام(ره) بود، تصریح کرد: آیت الله امینیان با اجازه امام(ره) خود را وقف مردم و خلق الله کرد.

.

.

.

.
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد