صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا

بیکاری و تهاجم فرهنگی نسل جوان را تهدید می‌کند

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: بیکاری، اعتیاد و تهاجم فرهنگی از جمله مهم‌ترین آسیب‌هایی هستند که نسل جدید را تهدید می‌کند به گزارش تسنیم، آیت‌الله رضا رمضانی گیلانی در مسجد آفخرای رشت اظهار داشت: حضرت معصومه(س) از مقام عصمت برخوردار است که این مقام به افراد خاص تعلق دارد و اگر کسی […]

کد خبر : 36904 | ۹:۵۸ ق.ظ | ۱۴ تیر , ۱۳۹۸

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: بیکاری، اعتیاد و تهاجم فرهنگی از جمله مهم‌ترین آسیب‌هایی هستند که نسل جدید را تهدید می‌کند

به گزارش تسنیم، آیت‌الله رضا رمضانی گیلانی در مسجد آفخرای رشت اظهار داشت: حضرت معصومه(س) از مقام عصمت برخوردار است که این مقام به افراد خاص تعلق دارد و اگر کسی با معرفت ایشان را زیارت کند ثواب زیادی نصیب او می‌شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شخصیت‌های بزرگ مدفون در قم گفت: مقام والای حضرت معصومه(س) طوری است که علامه طباطبایی با بوسه حرم ایشان افطار می‌کرد و سایر شخصیت‌های بزرگ نیز به ایشان ارادت ویژه‌ای داشتند.

وی به جایگاه عظیم شهر قم اشاره و تصریح کرد: شهر قم مکان پرورش علما و مرکز ثقل علوم اهل بیت(ع) است که از سراسر دنیا به این شهر می‌آیند و به یادگیری دانش ائمه اطهار(ع) مشغول می‌شوند؛ قم پایگاه مهم دینی است که جهان تشیع به آن افتخار می‌کند.

آیت‌الله رمضانی کرامت را روح بزرگواری دانست که انسان می‌تواند با تلاش و تقوا آن را به‌دست آورد و خاطرنشان کرد: قرآن، پیامبر(ص) و فرشتگان، دارای صفت کرامت هستند و انسان نیز در برخی آیات قرآن به کرامت دعوت شده است زیرا با تقواترین آدمیان کریم‌ترین آنها است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ظرفیت انسان بسیار وسیع است و محدودیت ندارد افزود: امام علی(ع) می‌فرمایند که همه ظرف‌ها پر می‌شود اما قلب آدمی ظرفیت نامحدود دارد و بهترین فرصت برای کسب معارف دینی و آراسته شدن به صفت کرامت برای انسان، جوانی است.

وی با تاکید بر استفاده از فرصت جوانی ابراز داشت: جوانی فرصتی طلایی است که نقش مهمی در خودسازی و خودشناسی انسان دارد و زمانی است که استعداد انسان در آن شکوفا می‌شود لذا بررسی آسیب‌های دوران جوانی و شناخت حقوق آنان بسیار حائز اهمیت است.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه بزرگی انسان بستگی به میزان فضائل شخصیتی او دارد گفت: طبق روایات دینی، جوانگرایی مربوط به سن نیست بلکه به نشاط روحی شخص بستگی دارد و امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب نمونه‌ای از این افراد هستند که به‌دلیل داشتن روحیه جوان، نسل جدید را به خود جذب می‌کنند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی بیان کرد: این نامه تفکر خشونت‌گرایی در غرب را خنثی کرد و اسلام‌ستیزی که در کشورهای غربی به‌واسطه طالبان و داعش به‌وجود آمد را از بین برد و از جوانان خواست که اسلام را از منابع اصلی آن بشناسند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه جوانان برای اعتقادات خود هزینه می‌دهند عنوان داشت: قلب جوان مانند زمین خالی است که هر چه در آن کاشته شود رشد می‌کند و در نهج‌البلاغه نیز تاکید شده است که انسان بایستی قبل از سخت و ناهنجار شدن قلب تربیت شود.

وی فضای مجازی را عامل دور شدن جوانان از مسیر تربیت صحیح دانست و تصریح کرد: جوانان نباید به دین نگاه کلیشه‌ای داشته باشند زیرا اگر بتوانند به شکلی درست و منطقی با دین ارتباط برقرار کنند دنیا و آخرت آنان تضمین می‌شود و به سعادت می‌رسند.

آیت‌الله رمضانی گیلانی با اشاره به آسیب‌های وارد شده به نسل جدید خاطرنشان کرد: بیکاری، اعتیاد و تهاجم فرهنگی از جمله مهم‌ترین آسیب‌هایی هستند که نسل جدید را تهدید می‌کند و زمینه‌هایی مثل شهوت باعث می‌شود که آنها در مسیر گمراهی قرار گیرند.

وی نقش فضای مجازی در گمراهی نسل جوان را بسیار موثر عنوان کرد و افزود: این فضا کاملاً حقیقی است که موجب گمراهی و تباهی اخلاقی و عملی خیلی از افراد شده است لذا ضرورت دارد که مسئولان با برنامه‌ریزی درست در حوزه فرهنگی این آسیب‌ها را شناسایی کنند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری ایمان به خدا را عامل نجات جوانان معرفی کرد و ابراز داشت: نسل جوان بایستی با توکل به خداوند و توسل به اهل بیت(ع) از آسیب‌های مختلف در امان بمانند و با تقویت ایمان خود شیطان را شکست دهند.
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد