صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا

برگزاری جشن های دهه کرامت در ۲۵۵ بقاع متبرکه گیلان

مدیرکل اوقاف گیلان از برگزاری جشن‌های دهه کرامت در ۲۵۵ بقعه متبرکه استان خبر داد و گفت: ‌شعار محوری دهه کرامت امسال «خدمت کریمانه و مهربانی به رسم اهل بیت‌(ع)» است. به گزارش ایسنا، حجت الاسلام‌والمسلمین علیزاده، اظهار کرد: دهه کرامت و روز پنجم ذیقعده که در تقویم رسمی کشور به «روز تجلیل از امامزادگان و […]

کد خبر : 36917 | ۱:۱۳ ب.ظ | ۱۷ تیر , ۱۳۹۸

مدیرکل اوقاف گیلان از برگزاری جشن‌های دهه کرامت در ۲۵۵ بقعه متبرکه استان خبر داد و گفت: ‌شعار محوری دهه کرامت امسال «خدمت کریمانه و مهربانی به رسم اهل بیت‌(ع)» است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام‌والمسلمین علیزاده، اظهار کرد: دهه کرامت و روز پنجم ذیقعده که در تقویم رسمی کشور به «روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه» نامگذاری شده، فرصت مغتنمی برای اعتلای فرهنگ زیارت و تکریم سلاله پاک رسول خداست که باید قدر آن را دانسته و از آن بیشترین بهره‌برداری ممکن صورت پذیرد.

وی از برگزاری جشن های دهه کرامت در ۲۵۵ بقعه متبرکه گیلان خبر داد و افزود: دهه کرامت فرصت مناسبی برای ارائه خدمات عام‌المنفعه به مردم است، شعار محوری دهه کرامت امسال «خدمت کریمانه و مهربانی به رسم اهل بیت(ع)» است.

حجت الاسلام علیزاده درخصوص ویژه برنامه  جشن های مردمی دهه کرامت، گفت: پخش و قرائت صلوات خاصه حضرت امام رضا(ع) در ۵۴ بقعه متبرکه، برپایی غرفه عکاسی جهت گرفتن عکس یادگاری زائرین با بقعه و اهدا‌ به صاحبان عکس در طول دهه کرامت در ۲۲ بقعه متبرکه، جذب و ثبت نام خادمین افتخاری بقاع متبرکه، افتتاح مراکز افق در ۱۲ بقعه شاخص گیلان از جمله ویژه برنامه های دهه کرامت در استان است.

مدیرکل اوقاف گیلان اظهار کرد: برگزاری همایش ویژه بزرگداشت امامزادگان در سطح استان و برگزاری مراسم مشابه در هر شهرستان همزمان با پنجم ذی‌القعده، راه اندازی غرفه عرضه محصولات فرهنگی در ۱۱ بقعه متبرکه، برپایی ایستگاه صلواتی ۵۴ بقعه متبرکه، تجلیل از مدافعان حرم، جانبازان و خانواده های شهدای مدافع حرم، برپایی غرفه پاسخگویی به سوالات و شبهات مطرح در مورد امامزادگان و بقاع متبرکه و وقف، توزیع بروشور و ویژه نامه معرفی امامزادگان شهرستان مخصوصاً امامزادگان شاخص، تجلیل از هیئت امنا، خادمان و خیرین بقعه‌ساز، ائمه جماعات امامزادگان و بقاع متبرکه و صاحبان آثار برتر پژوهشی از دیگر ویژه‌برنامه های اوقاف گیلان در ایام دهه کرامت است.
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد