صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا

عدالت، عزادار امیرالمؤمنین علی(ع) است

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، شب شهادت حضرت علی(ع) را شبی دانست که عدالت عزادار است و گفت: علی محور عدالت، میزان عمل، فکر و اندیشه است و کسی که می خواهد عظمت انبیای الهی از آدم تا خاتم را درک کند، باید علی را بشناسد. آیت الله رضا رمضانی، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) شامگاه گذشته، […]

کد خبر : 39838 | ۲:۰۸ ب.ظ | ۲۷ اردیبهشت , ۱۳۹۹

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، شب شهادت حضرت علی(ع) را شبی دانست که عدالت عزادار است و گفت: علی محور عدالت، میزان عمل، فکر و اندیشه است و کسی که می خواهد عظمت انبیای الهی از آدم تا خاتم را درک کند، باید علی را بشناسد.

آیت الله رضا رمضانی، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) شامگاه گذشته، ۲۵ اردیبهشت ماه در ویژه برنامه شب بیست ویکم ماه رمضان که به‌صورت زنده در اینستاگرام برگزار شد، معجزات پیامبر(ص) را به سه دسته تقسیم و اظهار کرد: برخی از معجزات پیامبر(ص) فعلی و برخی دیگر معرفتی است، اما قرآن معجزه جاودانه رسول الله(ص) است.

وی با بیان اینکه قرآن کریم از جهت فصاحت و بلاغت و معارف بشری و علم به غیب و تاریخ گذشتگان معجزه است، افزود: جامع ترین انسان شناسی را می توان در قرآن جست وجو کرد، زیرا به احوال انسان از قبل از خلقت تا زمان خلقت و نحوه آفرینش می پردازد.

نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری، امیرالمؤمنین علی(ع) را معجزه تربیتی پیامبر اسلام(ص) دانست و تصریح کرد: زمانی که پیامبر(ص) مبعوث به رسالت شد، علی(ع) تنها ۱۰ سال داشت، یعنی ولادت امیرالمومنین علی(ع) در دوران جاهلیت بوده است و ایشان ۲۳ سال تا رحلت در مکتب پیامبر(ص) تربیت یافت.

آیت الله رمضانی، با اشاره به جامعیت شخصیت علی(ع)، بیان کرد: علی(ع) جامع صفات فاضله و محور عدل و عدالت و حق بود، یعنی هر کجا علی باشد، حق آنجاست و هر کجا حق باشد، علی آنجاست.

وی علی(ع) را باب حکمت و باب علم و باب بهشت دانست و یادآور شد: کسی که می خواهد از حکمت های الهی بهره مند شود باید نسبت به امیرالمؤمنین(ع) معرفت و محبت داشته باشد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، شب شهادت حضرت علی را شبی دانست که عدالت عزادار است و گفت: علی(ع) محور عدالت و میزان عمل و فکر و اندیشه است و کسی که می خواهد عظمت انبیای الهی از آدم تا خاتم را درک کند، باید علی را بشناسد.

وی با بیان اینکه مولای متقیان علی(ع) بیش از ۷۰ وصیت به یاران، امام حسن(ع)، امام حسین(ع) و محمد بن حنفیه دارد، گفت: بیشترین وصیت ها به امام حسن(ع) است و طولانی ترین وصیت، نامه ۳۱ نهج البلاغه است که می تواند برای جوانان بسیار آموزنده باشد.

آیت الله رمضانی، محور وصایای امام علی(ع) را اخلاقی، تربیتی، ایمانی و عقیدتی دانست و اضافه کرد: بهترین، دقیق ترین، مهمترین و جامع ترین نکات در این وصایا وجود دارد و انسان با عمل به این وصایا سعادت دنیا و آخرت را به دست می آورد.

نماینده گیلان در مجلس خبرگان با تأکید بر لزوم نقل فضائل و مناقب امیرالمومنین علی(ع)، اظهار کرد: معرفت افزایی نسبت به اهل بیت(ع) محبت ما را بیشتر می کند و زمانی سعادتمند می شویم که از این فضائل و مناقب الگو بگیریم.

وی تقوای الهی را اولین توصیه مولا علی به امام حسن(ع) دانست و تصریح کرد: تقوا ملاک عمل و جامع همه خوبی هاست و انسان با تقوا نسبت به احکام الهی از خودش نگهداری می کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) بیان کرد: قرآن کتابی است که مسیر زندگی انسان را مشخص می کند و لذا وقتی انسان با قرآن ارتباط برقرار می کند، باید بتواند به غیر از قرائت و تلاوت، معارف قرآن را در خودش محقق کند.

وی فاصله گرفتن از معارف قرآنی را موجب ذلت و خواری جامعه اسلامی دانست و متذکر شد: لازمه رشد جوامع بشری به ویژه مسلمانان انس با قرآن است.

آیت الله رمضانی، اهل بیت(ع) را زبان قرآن دانست و بیان کرد: زبان قرآن زبان عقل و فطرت است و جامعه بشری می تواند همواره از آن بهره ببرد؛ لذا فاصله گرفتن از قرآن صامت و قرآن ناطق باعث گمراهی جامعه می شود./ ایکنا
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد