صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا


اندیشه امام و ملت ایران در سایه اسلام ناب محمدی(ص) شگل گرفته است/ قیام ۱۵ خرداد قدرت رژیم ستم‌شاهی را در هم شکست

نماینده ولی فقیه در گیلان توسعه اسلام و قدرت امت اسلامی و اشاعه فرهنگ اسلام، قرآن و اهل بیت(ع) را هدف امام دانست و گفت: امروز اندیشه امام و اندیشه ملت ایران در سایه اسلام ناب محمدی(ص) شگل گرفته است. آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان، ۱۳ خردادماه در مراسم بزرگداشت معمار […]

کد خبر : 39972 | ۱:۲۱ ب.ظ | ۱۳ خرداد , ۱۳۹۹

نماینده ولی فقیه در گیلان توسعه اسلام و قدرت امت اسلامی و اشاعه فرهنگ اسلام، قرآن و اهل بیت(ع) را هدف امام دانست و گفت: امروز اندیشه امام و اندیشه ملت ایران در سایه اسلام ناب محمدی(ص) شگل گرفته است.

آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان، ۱۳ خردادماه در مراسم بزرگداشت معمار کبیر انقلاب اسلامی که در مصلای رشت برگزار شد، با تأکید بر لزوم آشنایی نسل جوان و نوجوان با اندیشه‌های امام خمینی(ره)، اظهار کرد: نهضت امام خمینی(ره) که از سال ۱۳۴۲ آغاز شد سه هدف اساسی را دنبال می کرد.

وی نخستین هدف نهضت امام خمینی(ره) را سقوط رژیم شاهنشاهی در ایران دانست و افزود: امام به‌عنوان یک مرجع دینی دوران فقاهت و معرفت و عرفان و سیاست را در حوزه علمیه طی کرده و خودسازی و تهذیب را سرلوحه خویش قرار داده بود. در واقع امام با خودسازی و تهذیب توانست این نهضت عظیم را که نمونه آن جز در تاریخ انبیای الهی مشاهده نشده، رهبری کند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه شاگردان تربیت یافته در مکتب امام او را در این مسیر بزرگ همراهی کردند، گفت: امام خمینی(ره) همه سختی ها و ناملایماتی که در این مسیر برایش ایجاد شد را به جان خرید تا بتواند به اهداف بلندش دست پیدا کند.

آیت الله فلاحتی قیام ۱۵ خرداد را نقطه آغاز حرکت انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: بنا به تعبیر معمار کبیر انقلاب، قیام ۱۵ خرداد اسطوره قدرت رژیم ستمشاهی را در هم شکست. سرزمین ایران که مورد توجه انبیای تاریخ بشر بود، در دست شاهان نالایق قرار داشت و مردم تحت ذلت و تحقیر بودند لذا امام در گام نخست طومار حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی ایران به ویژه رژیم منحط و فاسد و وابسته پهلوی را برچید و خدا به او کمک کرد.

وی کار کردن برای رضای خدا را موجب پیروزی و موفقیت دانست و یادآور شد: تجربه ۴۱ ساله انقلاب اسلامی به ما نشان داد که همه دشمنان داخلی و خارجی با همه امکانات مالی و نیروی انسانی خود نیز نتوانستند راه امام را از مسیر الهی خویش منحرف کنند لذا اگر مسئولان در نظام اسلامی رضای خدا را در نظر بگیرند و از هوی و هوس نفسانی پرهیز کنند، هدایت خداوند شامل حال آنان خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در گیلان‌ با اشاره به سابقه درخشان ایران و ایرانی در تفکر و دانش و دین، متذکر شد: تاریخ ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی به ملت ایران باورانده بود که حاکمان سلطه جو ولو فاسد باید بر گرده آنان حکمرانی کنند و لذا حکومت رژیم منحوس پهلوی معلول ریشه دواندن اندیشه حاکمان فاسد در لا به لای اندیشه ملت ایران بود، اما امام خمینی، این بنیانگذار عظیم الشان تاریخ بشر توانست این اندیشه ذلت بار را بزداید و اندیشه ای جدید بر مبنای تفکر انبیا و اولیا و اسلام و قرآن و اهل بیت(ع) را معرفی کند و امروز پس از گذشت ۴۱ سال با همه فرازها و فرودها و ریزش ها و رویش ها هنوز ستون خیمه انقلاب استوار است.

امام جمعه رشت توسعه اسلام و قدرت امت اسلامی و اشاعه فرهنگ اسلام، قرآن و اهل بیت(ع) را دومین هدف امام دانست و خاطرنشان کرد: امام در طول ۴۱ سال گذشته ملتی ساخت که توانسته در محاسبات دنیا تحول ایجاد کند و امروز اندیشه امام و اندیشه ملت ایران در سایه اسلام ناب محمدی(ص) شگل گرفته است.

وی با اشاره به تقابل جامعه آمریکایی و ملت ایران، اضافه کرد: امروز رجاله های آمریکا از طریق امپراطوری رسانه حرکت توفنده مردم کشورشان را متاثر از حرکت ملت ایران اعلام می کنند لذا جمهوری اسلامی هراسی ندارد و این باور شما مایه افتخار ماست، اما شاهد تحقق سخن امام مبنی بر صدور انقلاب هستیم که برخی آن را جدی نگرفته بودند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نه به عنوان یک منطق و عقیده، بلکه به عنوان یک پروژه میدانی برای همه ملت ها نسخه پیچی شده است، عنوان کرد: امروز ملت ها این نسخه را پذیرفته اند و آمریکا شاهد اضمحلال درون سازمانی خود در بخش های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی است.

وی حلاوت عزت و اقتدار جمهوری اسلامی را ثمره انقلاب امام خمینی(ره) دانست و بیان کرد: امام راحل با برچیدن حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی در ایران و پیشرفت و توسعه اسلام برای هدف نهایی خود که همانا تقرب انسان به خداست، زمینه سازی کرد. خداوند متعال ۶۰۰ سال پس از حضرت عیسی مسیح(ع) رسول گرامی اسلام(ص) را با همان اهداف مقدس، یعنی «وَلَقَدْ بَعَثْنَا فِی کُلِّ أُمَّهٍ رَسُولًا أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ وَاجْتَنِبُوا الطَّاغُوتَ…» مبعوث کرد.

امام جمعه رشت، بندگی خدا و پیروی نکردن از طاغوت را دو رسالت اصلی پیامبران امت دانست و تصریح کرد: خداوند تمشیت امور مادی را در انسان به ودیعه قرار داده و لذا باید مسیر سعادت را بیاموزیم که آن تقرب به خدا و دوری از گناهان است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه ملت ایران در سایه انقلاب اسلامی عزت والا کسب کردند و از تحقیر قدرت های سلطه خارج شدند، گفت: حکومت شاهنشاهی هرگز در مخیله نسل های آتی نمی گنجد، زیرا امام خمینی(ره) با نهضت خود مردم را از انزوای جهانی بیرون آورد و یک ملت قدرتمند را معرفی کرد که به اذعان اندیشمندان و سیاستمداران غربی امروز به سمت ابرقدرت شدن با سرعت در حال حرکت است.

وی یکی از نشانه های قدرت ایران اسلامی را در موشک باران بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در غرب آسیا دانست و تاکید کرد: هیچ کشوری جرات نمی کند حتی یک گلوله به سمت یک سرباز آمریکایی شلیک کند؛ این در حالی است که تلفات مالی و جانی پایگاه عین الاسد سال های آینده مشخص خواهد شد. هدف قرار دادن گران ترین پهپاد آمریکا و ارسال نفتکش های ایرانی به ساحل کارائیب گوشه ای دیگر از قدرت بلامنازع جمهوری اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه امام با اندیشه اسلام و قرآن جامعه بشری را اصلاح کرد، گفت: بنا به فرمایشات معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری آینده بسیار روشن است، اما برای رسیدن به این آینده روشن باید مسئولان مسئولیت پذیر باشند و از ارزش های انقلاب غافل نشوند. همچنین برقراری وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان ضرورت دارد.

وی از مسئولان خواست از تنبلی و کسالت پرهیز کنند و فریب لبخندها و وعده های دشمنان را نخوردند و اضافه کرد: در سایه اسلام و قرآن و اندیشه های امام و رهنمودهای رهبری می توانیم آینده ای روشن تر داشته باشیم./ ایکنا

گزارش تصویری مراسم
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد