صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا
عالمان دین پرچمداران سعادت جامعه اسلامی هستند

نماینده ولی فقیه در گیلان بر حضور افراد دارای ادراک علمی و سیاسی بالا در جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد و گفت: اعضای شورای روحانیت مبارز در موضوع گیری ها، اعلام برائت و دفاع از انقلاب اسلامی باید بتوانند هوشمندانه عمل کنند. آیت الله رسول فلاحتی در نخستین مجمع عمومی شورای روحانیت مبارز شهرستان رشت […]

کد خبر : 40266 | ۴:۴۰ ب.ظ | ۲۲ تیر , ۱۳۹۹

نماینده ولی فقیه در گیلان بر حضور افراد دارای ادراک علمی و سیاسی بالا در جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد و گفت: اعضای شورای روحانیت مبارز در موضوع گیری ها، اعلام برائت و دفاع از انقلاب اسلامی باید بتوانند هوشمندانه عمل کنند.

آیت الله رسول فلاحتی در نخستین مجمع عمومی شورای روحانیت مبارز شهرستان رشت اظهار کرد: در طول تاریخ اسلام، مسلمانان به ویژه شیعه مدیون تلاش های بی وقفه علمای دین بوده اند.

وی، علمای دین را پرچمداران سعادت و اعتلای جامعه اسلامی عنوان کرد و افزود: انقلاب اسلامی یکی از دستاوردهای بزرگ تلاش های علمای دین است که رنسان بزرگ در تاریخ بشر محسوب می شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه انقلاب اسلامی بزرگ ترین بعثت پس از بعثت پیامبر اکرم(ص) است، تصریح کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی همه میدان ها برای تبیین اسلام در زندگی بشر توسط عالمان دین فراهم است.

آیت الله فلاحتی، فروپاشی نظام ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را از تلاش های عالمان دین دانست و بیان کرد: عالمان دین توانستند حکومت اسلامی مردم سالار را در ایران تشکیل دهند.

وی به خون دل خوردن های عالمان دین در طول تاریخ اشاره کرد و گفت: امروز همه میدان های علمی و دانشی برای تبیین معارف دین بر روی علما و روحانیون باز است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه تشکیل حکومت اسلامی شیعی حتی در اندیشه علمای دین خطور نمی کرد، اظهار کرد: اکنون حکومت اسلامی در ایران تشکیل شده بنابراین باید این نظام را از اعماق جان حفظ کنیم و یکی از تلاش ها در این عرصه شاکله جامعه روحانیت مبارز است.

آیت الله فلاحتی، ایجاد سازوکار و داشتن سامانه برای صیانت از حوزه شیعه و جامعه روحانیت را از اولویت ها ذکر کرد و یادآور شد: جامعه روحانیت مبارز در دیگر استان ها تشکیل شده و این تشکیلات باید در گیلان نیز ایجاد شود.

وی با تاکید بر حضور افرادی دارای ادراک علمی و سیاسی بالا در جامعه روحانیت مبارز، خاطرنشان کرد: اعضای شورای روحانیت مبارز در موضوع گیری، اعلام برائت و دفاع از انقلاب اسلامی باید بتوانند هوشمندانه عمل کنند.

مجری برگزاری نخستین مجمع شورای روحانیت مبارز شهرستان رشت نیز گفت: جامعه روحانیت مبارز نهادی فرهنگی، سیاسی و اجتماعی محسوب می شود و با هدف پاسداری از ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی تشکیل شده است.

حجت الاسلام ولی عادلی، شورای جامعه روحانیت مبارز را تشکلی فرا جناحی و متعهد به دفاع از حق عنوان کرد و افزود: در این جلسه تعداد ۹ نفر به عنوان شورای مجمع روحانیت شهرستان رشت انتخاب می شوند.

گفتنی است تعداد ۱۰۳ نفر از روحانیون در نخستین مجمع روحانیت مبارز شهرستان رشت حضور پیدا کردند و از بین ۲۵ کاندیدا و تعداد ۱۰۰ رای ماخوذه؛ حجت الاسلام ولی عادلی، حجت اسلام مجتبی اشجری، حجت الاسلام سید ابوطالب حجازی، حجت الاسلام محمد مدنی، حجت الاسلام محمد حسن خواه، حجت الاسلام ریحانی، حجت الاسلام امیر چهری، حجت الاسلام جمال یاری و حجت الاسلام فروتن به عنوان اعضای شورای جامعه روحانیت مبارز شهرستان رشت انتخاب شدند و حجت الاسلام سررشته دار، حجت الاسلام تجدد و حجت الاسلام موسوی به عنوان اعضای علی البدل شورای روحانیت مبارز شهرستان رشت انتخاب شدند.

.

.

.

.
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد