صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا
مسئولان بیانیه گام دوم انقلاب را عملیاتی کنند

امام جمعه بندرانزلی گفت: برای تحقق نقشه راه ترسیم شده در بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری همه مسئولان باید این بیانیه را عملیاتی کنند. حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی […]

کد خبر : 40330 | ۸:۴۸ ق.ظ | ۶ مرداد , ۱۳۹۹

امام جمعه بندرانزلی گفت: برای تحقق نقشه راه ترسیم شده در بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری همه مسئولان باید این بیانیه را عملیاتی کنند.

حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی است، اظهار کرد: همه آحاد جامعه اعم از مردم و مسئولان نسبت به تحقق اموری که در این بیانیه مطرح شده، مسئولیت دارند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید بیانیه گام دوم انقلاب را عملیاتی کنند، افزود: متأسفانه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون از این دست رهنمودها و ارائه طریق‌ها از سوی بنیانگذار انقلاب و مقام معظم رهبری معمولاً آنگونه که باید به آن توجه نشده و در برخی از موارد نیز به توضیح دادن و برگزاری جلسات بی ثمر و یا اقدام عملی کوتاه بسنده شد.

حجت الاسلام شمس الدین تاکید کرد: باید همه نسبت به این بیانیه عمل خود را تقویت کنند.

امام جمعه بندرانزلی در ادامه با اشاره به فرارسیدن پنجم مرداد همچنین گفت: نماز جمعه یکی از مهمترین فرایض عبادی و سیاسی و یک پایگاه جامع و اثر گذار در جامعه اسلامی و مورد تاکید در شرع مقدس است.

حجت الاسلام شمس الدین با اشاره به اینکه بی توجهی به نماز جمعه برکات زندگی را کم می‌کند، تاکید کرد: باید جامعه به گونه‌ای با نماز جمعه و اهمیت و آثار آن آشنا شوند که آن را به عنوان فریضه دارای آثار فراوان مادی و معنوی تلقی بدانند و هیچ چیزی مانع از استقبال و حضور مردم در نماز جماعت نشود.

وی با اشاره به ضرورت تقویت بنیان‌های اعتقادی و فکری مردم برای حضور پررنگ در نماز جمعه، تصریح کرد: باید با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در قبل و بعد از نماز جمعه در مصلی میزان استقبال مردم و خصوصاً جوانان را افزایش دهند چون خطبه‌های نماز جمعه تنها بخشی از این مراسم معنوی است.

امام جمعه انزلی با اشاره به هجمه‌های فرهنگی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی، ادامه داد: اگر نیازهای فرهنگی و خواسته‌های جوانان در نماز جمعه تأمین نشود نماز جمعه تنها به صورت تعبدی برگزار می‌شود لذا باید فضاهای نماز جمعه را اثرگذار برای مردم و خصوصاً جوانان تنظیم کنیم تا حضور جوانان در نماز جمعه پررنگ‌تر از الان شود./ مهر
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد