صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا

کارنامه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی موفق و درخشان است

امام جمعه انزلی مهم ترین آسیب برای انقلاب را فاصله مردم از مناسبت ها و ارزش های انقلاب دانست و گفت: حضور پرشور ملت ایران در صحنه های حساس انقلاب دستاورد بزرگ شورای هماهنگی است. حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن گرامیداشت چهلمین سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، […]

کد خبر : 40361 | ۱۲:۲۵ ب.ظ | ۹ مرداد , ۱۳۹۹

امام جمعه انزلی مهم ترین آسیب برای انقلاب را فاصله مردم از مناسبت ها و ارزش های انقلاب دانست و گفت: حضور پرشور ملت ایران در صحنه های حساس انقلاب دستاورد بزرگ شورای هماهنگی است.

حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن گرامیداشت چهلمین سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، اظهار کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در طول سالیان گذشته در جهت حفظ و تبلیغ انقلاب اسلامی و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش‌های فراوان و قابل تقدیر داشته است.

وی هدف از تأسیس نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و اطلاع رسانی و هماهنگی بین نهادها و سازمان‌های مرتبط دانست و افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به صورت فعال و چشمگیر توانسته از ابتدای تأسیس تاکنون این مهم را به انجام برساند و با وجود برخی کاستی‌ها و نواقص، عملکرد موفقیت آمیزی را ارائه کند.

امام جمعه بندرانزلی با اشاره به اینکه حرکت‌های مؤثر، چشمگیر و به موقع در بزرگداشت مناسبت‌های ملی و مذهبی و شرایط خاص پدیده آمده در بزنگاه‌های سیاسی تاریخ انقلاب از مهم‌ترین ویژگی‌های این نهاد انقلابی است، افزود: کارنامه این نهاد انقلابی درخشان است.

حجت الاسلام شمس الدین ادامه داد: قطعاً نبود چنین نهادی سبب می‌شد که حضور مردم در صحنه از درخشش و اثرگذاری خود فاصله گرفته و آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی سرنوشتی نامعلوم داشتند.

وی مردم را صاحبان اصلی انقلاب اسلامی دانست و اضافه کرد: مهمترین آسیب برای انقلاب این است که مردم از حضور در صحنه‌های مختلف انقلابی، مراسم و مناسبت‌های ملی و مذهبی که مسئولیت آن با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است، فاصله بگیرند.

امام جمعه بندر انزلی با تأکید بر اینکه حضور پرشور مردم در صحنه نقطه قوت دستاوردهای انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: مردم مدافع و محافظ انقلاب اسلامی در همه فراز و نشیب‌ها هستند و اگر این حضور در صحنه‌ها نبود انقلاب اسلامی ایران فراموشی می‌شد لذا در صحنه نگه‌داشتن مردم مرهون تلاش‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در طول چهار دهه گذشته است.

ضرورت به روز شدن اجرای برنامه‌های از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

وی آیت الله جنتی را یکی از شخصیت‌های برجسته قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از پیروزی آن دانست و گفت: حضور و همراهی ایشان با نهضت امام خمینی (ره) چه در عرصه تربیت طلاب و چه در عرصه پیگیری اهداف انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام راحل، بسیار مشهود است.

حجت الاسلام شمس الدین با اشاره به جامعیت شخصیت آیت الله جنتی در فقاهت، بصیرت، آگاهی، زهد و تقوا، یادآور شد: سوابق انقلابی و استقامت ایشان در مسیر اصیل انقلاب اسلامی و آرمان‌ها و ارزش‌های نظام مقدس و از همه مهمتر مسئله ولایت فقیه هم از حیث مبنا و هم اجتهاد غیرقابل انکار است.

وی با اشاره به تلاش‌های اثرگذار و برجسته شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان، تاکید کرد: این شورا در جریان حوادث پیش‌آمده در مسیر انقلاب طی سال‌های گذشته با جدیت و قاطعیت و مستدل ایستاده است؛ اگرچه در گذشته شاهد برخی ناهماهنگی‌ها، کارشکنی‌ها و کاستی‌ها بودیم اما این نهاد انقلابی علی‌رغم همه سختی‌ها و موانع موجود به شکل مطلوب عمل کرده است.

حجت الاسلام شمس الدین با بیان اینکه شرایط پدید آمده در کشور به واسطه شیوع بیماری کرونا بسیاری از فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف را تحت تأثیر قرار داده است، اظهار کرد: بخشی از این فعالیت‌ها از جمله برگزاری مراسم، مناسبت‌ها و راهپیمایی‌ها مربوط به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است که با بروز این همه گیری قابل اجرا به شکل سابق نیست لذا با توجه به حاکم شدن شرایط جدید باید برنامه ریزی های جدید در راستای برگزاری ایام الله تدارک ببینیم تا در جامعه خلاء ایجاد نشود.

وی با تاکید بر لزوم به روز شدن اجرای مراسم و مناسبت‌های انقلابی توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در شرایط کرونا، اضافه کرد: با توجه به توانمندی و خلاقیت و نوآوری موجود در مجموعه استان گیلان می‌توانیم در این بخش به یک نمونه برای سایر استان‌ها تبدیل شویم.
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد