صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا
یوم‌الله ۱۳ آبان، نماد استکبارستیزی ملت آزاده ایران است

نشست هم‌اندیشی بزرگداشت یوم‌الله ۱۳ آبان (روز ملی مبارزه با استکبار جهانی) و اربعین اباعبدالله الحسین (علیه السلام) روز سه‌شنبه ۱۸ شهریور در سالن اجتماعات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان برگزار شد. حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه مقام معظم رهبری (مد ظله‌ العالی)، راهپیمایی عظیم […]

کد خبر : 40614 | ۱:۵۰ ب.ظ | ۱۸ شهریور , ۱۳۹۹

نشست هم‌اندیشی بزرگداشت یوم‌الله ۱۳ آبان (روز ملی مبارزه با استکبار جهانی) و اربعین اباعبدالله الحسین (علیه السلام) روز سه‌شنبه ۱۸ شهریور در سالن اجتماعات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه مقام معظم رهبری (مد ظله‌ العالی)، راهپیمایی عظیم اربعین حسینی را نشانه اراده پروردگار بر نصرت امت اسلامی، قوّت اسلام و قوّت جبهه‌ مقاومت اسلامی معرفی فرموده‌اند، گفت: اربعین حسینی روز بروز استکبارستیزی میلیون‌ها انسان آزاده با شعار «هیهات منا الذله» زیر بیرق حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) است.

وی بزرگداشت حماسه اربعین حسینی را یک گام بزرگ برای زمینه‌سازی ظهور حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) یگانه پرچمدار مبارزه با استکبار و موعود عدالت‌گستر در پهنه گیتی دانست و تصریح کرد: حماسه اربعین حسینی تلالویی درخشان از قیام حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) در مسیر استکبارستیزی، مبارزه با ظلم و بی‌‌عدالتی است که هر ساله این پیاده‌‌روی به‌سوی مرقد مطهر ایشان متجلی می‌گردد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری با بیان اینکه اربعین حسینی روز جهانی وحدت و یکدلی امت مسلمان به‌ویژه پیروان صدیق اهل‌بیت (علیهم السلام) است، اظهار کرد: علی‌رغم تلاش‌های استکبار جهانی برای حذف این حماسه عظیم، با رهنمود رهبر معظم انقلاب اسلامی هر ساله باشکوه‌تر و پرشورتر از گذشته برگزار شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، راهپیمایی اربعین حسینی را فریاد رسای جهان اسلام در برابر استکبار جهانی دانست و بیان کرد: در اربعین حسینی میلیون‌ها نفر از جای جای جهان همچون قطراتی به رود خروشان عاشورائیان می‌پیوندند و به اقیانوس عظیم معنویت و آزادگی سرازیر می‌شوند.

وی با بیان اینکه برگزاری موفق مراسم عزاداری دهه اول محرم به‌ویژه روز عاشورا در کشور با رعایت کامل توصیه‌های بهداشتی نویددهنده برگزاری مناسبت‌های ملی و مذهبی در شرایط سخت ناشی از شیوع بیماری کرونا است، گفت: ملت ایران ملتی حسینی است و در راه امام حسین (علیه السلام) گام برمی‌دارد لذا هرگز تن به ذلت نداده و در برابر ظلم استکبار جهانی به‌ویژه جنایات آمریکای جهانخوار و فتنه‌انگیزی‌های صهیونیسم بین‌الملل سکوت نخواهد کرد و تا آخرین نفس پاسدار آرمان والای معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (رحمت الله علیه) خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری با بیان اینکه بیش از چهل سال است که آمریکا و ایادی و اذناب آن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نقشه می‌کشند و دسیسه می‌چینند، تصریح کرد: دشمنان نظام از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تهدید می‌کنند و تحریم وضع می‌کنند زیرا دستان ناپاک دشمنان از میهن اسلامی قطع شده و منافع نامشروع آنان به خطر افتاد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، استکبارستیزی و حمایت از جبهه مقاومت اسلامی را از اصول اولیه انقلاب اسلامی ایران دانست و اظهار کرد: روحیه استکبارستیزی نظام مقدس جمهوری اسلامی با منویات امام خمینی(رحمت الله علیه) و رهبر معظم انقلاب اسلامی و لبیک ملت ایران تا به امروز زنده نگه داشته شده تا جایی که هم‌نوا با مردم مسلمان و انقلابی ایران از جای جای گیتی، فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل به گوش می‌رسد.

وی با اشاره به رخدادهای مهم یوم‌الله سیزدهم آبان، بیان کرد: این روز بزرگ یکی از حساس‌ترین مقاطع تاریخ و یادآور سه رخداد مهم «تبعید حضرت امام خمینی(ره) به کشور ترکیه در سال ۱۳۴۳، کشتار وحشیانه دانش آموزان انقلابی توسط رژیم سفاک و یزیدی پهلوی در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در سال ۱۳۵۸» است.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری، یوم‌الله ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را نماد استکبارستیزی ملت شریف ایران دانست و ادامه داد: این روز بزرگ هر ساله با برگزاری راهپیمایی باشکوه به صحنه نمایش اوج نفرت و کینه مردم ایران از جنایات استکبار جهانی مبدل می‌گردد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه مردم مسلمان ایران، حاکمیت ظلم و ستم و سیاست‌های استکباری شیطان بزرگ و صهیونیسم بین‌الملل را برنمی‌تابند، گفت: ایرانیان غیور با طغیان استکبار جهانی علیه ارزشهای الهی و انسانی مخالف هستند لذا با بزرگداشت یوم‌الله ۱۳ آبان پایه‌های کاخ استکبار جهانی را خواهند لرزاند.

وی یوم‌الله ۱۳ آبان را روز نمایش اراده پولادین ملت ایران و نمود عزت و شرف مسلمانان در منظر جهانیان دانست و تصریح کرد: این روز بزرگ روز به خاک مالاندن پوزه شیطان بزرگ و شکست و ناکامی‌ استکبار جهانی در اجرای نقشه‌های شوم و دستیابی به اهداف پلید ضداسلامی و ضدانسانی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری از برگزاری مراسم بزرگداشت یوم‌الله ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی خبر داد و افزود: این مراسم همچون مراسم روز عاشورا با رعایت توصیه‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، اهانت و بی‌احترامی به ساحت مقدس نبی مکرم خدا (صلی‌الله علیه و آله) و سایر پیامبران الهی را از سوی هر شخص، نهاد و رسانه‌ای و با هیچ توجیهی غیرقابل قبول دانست و گفت: تکرار این اقدام از سوی یک نشریه فرانسوی نهایت وقاحت رسانه‌های خودفروخته به استکبار جهانی است که شبیه آن فقط در سناریوهای ایجاد اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزیِ شیطان بزرگ و صهیونیسم بین‌الملل یافت می‌شود.

وی با بیان اینکه اقدام موهن نشریه فرانسوی مبنی بر تکرار اهانت به رسول عالیقدر خداوند (صلی‌الله علیه و آله) به بهانه تکراری و غیرقابل پذیرش آزادی بیان در محکمه افکار عمومی جهان به شدت محکوم است، تصریح کرد: اهانت به پیامبر عظیم‌الشان (صلی‌الله علیه و آله)، بی‌حرمتی به همه ادیان الهی، ارزش‌های اسلامی و عقاید یک میلیارد مسلمان جهان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری، سکوت در برابر هتاکی نشریه فرانسوی را موجب تشویق اهانت‌کنندگان به ادامه فتنه‌انگیزی دانست و اظهار کرد: قطعا اینگونه اهانت‌ها بی‌پاسخ نخواهد ماند و اهانت‌کنندگان منتظر پاسخی دندان‌شکن از سوی کشورهای اسلامی و مسلمانان جهان باشند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با تاکید به اینکه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به‌شکل جدی و قاطع در برابر پدیدۀ شوم و شیطانی اهانت به مقدسات دین مبین اسلام موضع‌گیری کند، بیان کرد: با فشار افکار عمومی جهان به دولت فرانسه، این کشور مجبور به برخورد با اینگونه هتاکی‌ها و اهانت‌ها خواهد بود.تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد