صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا

ادعای آزادی بیان در فرانسه چیزی جز ریاکاری نیست / توهین به مقدسات اسلام را نمی پذیریم

امام جمعه رشت، ادعای دولت فرانسه مبنی بر وجود آزادی بیان در این کشور را نادرست دانست و تصریح کرد: آزادی بیان توجیهی برای اهانت به مقدست دینی نیست، زیرا ما در رفتار دولت فرانسه جز ریاکاری نمی بینیم و آزادی بیان واقعی در این کشور وجود ندارد. آیت الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت، ۲۱ شهریورماه […]

کد خبر : 40686 | ۱۱:۱۶ ق.ظ | ۲۲ شهریور , ۱۳۹۹

امام جمعه رشت، ادعای دولت فرانسه مبنی بر وجود آزادی بیان در این کشور را نادرست دانست و تصریح کرد: آزادی بیان توجیهی برای اهانت به مقدست دینی نیست، زیرا ما در رفتار دولت فرانسه جز ریاکاری نمی بینیم و آزادی بیان واقعی در این کشور وجود ندارد.

آیت الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت، ۲۱ شهریورماه در خطبه های نماز جمعه این شهر که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به بازگشایی مدارس و حضور دانش آموزان در مدارس با توجه به شیوع بیماری کرونا، اظهار کرد: اگرچه والدین نسبت به برگزاری حضوری کلاس های درس احساس نگرانی دارند، اما هیچ چیزی جای آموزش حضوری را نمی گیرد و ارتباط معلم و دانش آموزان در ارتقای علمی دانش آموزان بسیار اثرگذار است.

وی از دولت خواست عدالت آموزشی را در برگزاری کلاس های مجازی رعایت کند و گفت: بسیاری از خانواده ها تمکن مالی ندارند و نمی توانند برای فرزندانشان گوشی های هوشمند جهت تحصیل در فضای مجازی خریداری کنند و لذا وزارت آموزش و پرورش اقدامات عملی لازم را در این خصوص انجام دهد.

نماینده ولی فقیه در گیلان دانش آموزان را نیازمند تعلیم و تربیت همزمان دانست و تصریح کرد: همانگونه که به فکر سلامت جسمی دانش آموزان هستیم، نباید از ویرانگری روحی و عقیدتی آنان در فضای مجازی غافل شویم، زیرا این فضا فرصتی را فراهم می کند تا فرزندان ما با محتواهای نامناسب نیز رو به رو شوند و متاسفانه هنوز نتوانسته ایم این زشتی ها و پلشتی ها را مدیریت کنیم.

امام جمعه رشت، از مسئولان جمهوری اسلامی مردمی باشند و خاطرنشان کرد: مسئولان باید از مردم سرکشی داشته باشند و بدون تشریفات به شهرها و روستاها بروند و درد دل های مردم را بشنوند و از نزدیک با مشکلات مناطق مختلف آشنا شوند تا بتوانند برنامه ای برای رفع آنان داشته باشند. متاسفانه برخی از مسئولان تنها در زمان انتخابات به فکر مردم هستند و دیدارهای مردمی دارند.

وی با بیان اینکه عادی سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی یادآور سازش ننگین مصر است، عنوان کرد: بعد از معاهده مصر و رژیم صهیونیستی دیگر کشورهای عربی چنین روابط خفت باری را تکرار نکردند، اما امیر امارات این خیانت را در حق مسلمانان کرد و منفور شد.

آیت الله فلاحتی، توهین به مقدسات اسلام به ویژه پیامبر(ص) را غیر قابل پذیرش دانست و گفت: به دنبال پیام رهبر معظم انقلاب و موضع گیری ایشان نسبت به اهانت نشریه فرانسوی به ساحت رسول گرامی اسلام(ص)، شاهد برگزاری اجتماعات اعتراضی مسلمانان در سراسر دنیا هستیم.

وی ادعای دولت فرانسه مبنی بر وجود آزادی بیان در این کشور را نادرست دانست و تصریح کرد: آزادی بیان توجیهی برای اهانت به مقدست دینی نیست، زیرا ما در رفتار دولت فرانسه جز ریاکاری نمی بینیم و آزادی بیان واقعی در این کشور وجود ندارد و صحبت کردن درباره هولوکاست را برنمی تابند و اعتراض ها به عملکرد دولت با سرکوب خشن مردم همراه است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با بیان اینکه دشمنی آمریکا با مردم ایران و همه ملت های آزاده دنیا پایانی ندارد، اضافه کرد: کمتر از دو ماه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده و هیچ فرقی بین دموکرات و جمهوری خواه برای نابودی ملت ها وجود ندارد و لذا از سیاستمداران داخلی می خواهیم به پیروزی دموکرات ها دل خوش نکنند.

امام جمعه رشت، با اشاره به فهم نادرست عده ای در داخل نسبت به آرمان های امام خمینی(ع) و دفاع مقدس و دشمنان انقلاب اسلامی، یادآور شد: ملت ایران هرگز به آمریکا و اروپا چشم امید ندارند، اما دلدادگان غرب این باورها را نمی فهمند و یا خودشان را به نادانی زده اند.

وی برگزاری جلسه سران کشورهای اسلامی در بیروت را حاوی پیام مهمی برای رژیم صهیونیستی و حامیان آن دانست و تاکید کرد: مبارزه فلسطینیان با رژیم صهیونیستی تا آزادسازی قدس ادامه دارد و موشک های مقاومت آرامش اسرائیلی ها را به هم زده است.

آیت الله فلاحتی، ضمن قدردانی از اقدامات مثبت دستگاه قضایی برای مبارزه با مفسدان اقتصادی، یادآور شد: مسئولان نظارت بر بازار و کنترل قیمت‌ها را به جدیت دنبال کنند تا شاهد افزایش بیش از پیش قیمت ها و افزوده شدن مشکلات مردم نباشیم./ ایکنا
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد