صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا

برگزاری یادواره «لاله‌های روشن» در مدارس گیلان

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان گفت: دومین دوره یادواره «لاله‌های روشن» با مشارکت دانش‌آموزان و خانواده‌ها در مرحله آموزشگاهی به‌صورت مجازی و حضوری در مدارس گیلان برگزار شد. جمیل عباسی‌غریب، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان، ۲۰ بهمن در مراسم دومین دوره یادواره لاله‌های روشن که با مشارکت مدرسه […]

کد خبر : 42109 | ۵:۵۳ ب.ظ | ۲۱ بهمن , ۱۳۹۹

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان گفت: دومین دوره یادواره «لاله‌های روشن» با مشارکت دانش‌آموزان و خانواده‌ها در مرحله آموزشگاهی به‌صورت مجازی و حضوری در مدارس گیلان برگزار شد.

جمیل عباسی‌غریب، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان، ۲۰ بهمن در مراسم دومین دوره یادواره لاله‌های روشن که با مشارکت مدرسه شهید سمیه ناحیه یک در سالن شهید محنا برگزار شد، با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی در حوزه ایثار و شهادت در آموزش و پرورش استان گیلان اظهار کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از اهداف برگزاری طرح «لاله‌های روشن» در واحدهای آموزشی است.

وی با بیان پیشگامی گیلان در تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت در میان دانش‌آموزان گفت: به رغم شرایط کرونایی در سال تحصیلی جاری، استان گیلان در برگزاری جشنواره «علمدار» گرامیداشت سردار شهید قاسم سلیمانی و جشنواره «نوغلامان حسینی» در زمره ۱۰ استان برتر کشور بوده است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان با تاکید بر اهمیت تولید محتوا در بستر شاد گفت: در مرحله آموزشگاهی یادواره لاله‌های روشن در همه مدارس استان برگزار می‌شود و در فضای مجازی هم بیش از ۴۱ هزار نفر در کانال لاله‌های روشن مشارکت دارند.

عباسی‌غریب با بیان اینکه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت تاکید شده، اضافه کرد: برگزاری مراسم یادواره شهدای فرهنگی و دانش‌آموزی و همچنین تولید محتوا در اشکال مختلف در راستای یکی اجرای فصل هفتم بند دوم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش  است.

یادآور می‌شود، در این مراسم از خانواده شهیدان «اسماعیل شهابیان» و «سید کاظم سیادتی» تقدیر شد. گیلان دارای ۸۵۰ دانش‌آموز و همچنین ۱۵۶ معلم شهید است./ ایکنا

 


تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد