صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا

همایش جامعه ورزش و جوانان گیلان به‌مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

نماینده ولی فقیه در گیلان ورزش را سبب ایجاد آرامش، اخلاق و منش جوانمردانه زیستن در انسان عنوان کرد و گفت: ورزش موجب می شود نوجوانان و جوانان در عرصه میدانی حضور جدی و با نشاط داشته باشند. آیت الله رسول فلاحتی امروز در همایش جامعه ورزش و جوانان استان که به مناسبت گرامیداشت چهل […]

کد خبر : 42135 | ۶:۱۴ ب.ظ | ۲۱ بهمن , ۱۳۹۹

نماینده ولی فقیه در گیلان ورزش را سبب ایجاد آرامش، اخلاق و منش جوانمردانه زیستن در انسان عنوان کرد و گفت: ورزش موجب می شود نوجوانان و جوانان در عرصه میدانی حضور جدی و با نشاط داشته باشند.

آیت الله رسول فلاحتی امروز در همایش جامعه ورزش و جوانان استان که به مناسبت گرامیداشت چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی در زمین چمن مصنوعی ورزشگاه شهید عضدی رشت برگزار شد اظهار کرد: خوشحالم از اینکه محضر اهالی و دوستداران ورزش در ورزشگاه حضور پیدا کردم.

وی به توسعه میدانی ورزشگاه ها در طول انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: البته هنوز در تراز ورزشکاران به ویژه نوجوانان و جوانان ورزشگاه های شایسته و مناسب در کشور نتوانستیم فراهم آوریم.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ورزش به دو منظور در جامعه دنبال می شود، تصریح کرد: هدف نخست از ورزش، سلامت بدن های مردم با انجام ورزش همگانی بوده زیرا ورزش به معنای آرامش، اخلاق و منش جوانمردانه زیستن است.

آیت الله فلاحتی، ورزش را به معنای انسان با کرامت خواند و بیان کرد: اگر مردم جامعه ای در مسیر با ویژگی های مذکور حرکت کنند به طور قطع از بسیاری داروها بی نیاز می شوند.

وی با اشاره به اینکه ورزش در دنیای امروز در خدمت سیاست مزوران در آمده است، خاطرنشان کرد: اگر همه جوانان و نوجوانان دنیای بشر از دست دژخیمان سیاست باز خارج شوند به طور قطع مردان و زنان سالم در عرصه میدانی خواهیم داشت.

نماینده ولی فقیه در گیلان به ورزش فوتبال اشاره کرد و گفت: فوتبال امروز در خدمت سیاست بازان جهانی درآمده است و قدرت ها عملا در میان ورزشکاران اعمال نفوذ می کنند.

آیت الله فلاحتی دومین هدف از ورزش را پهلوانی و قهرمانی ذکر کرد و یادآور شد: جوانان و نوجوان علاقمند است در عرصه میدانی داخلی و خارجی بدرخشد و درخشیدن در مسیر ورزش ارزشمند است.

وی با ابراز علاقمندی نسبت به ورزشکاران، اظهار کرد: کسی که از ورزش فاصله بگیرد نشاط روحی ندارد و این درسی است که یک ورزشکار باید بداند و از آن تجربه کسب کند زیرا ورزش موجب می شود جوانان در عرصه میدانی حضور جدی و با نشاط داشته باشند.

رونمایی از فرش “تاروپود دل” که بخشی از قرآن کریم توسط استاد محمدی گیلانی بافته شده و همچنین تجلیل از تعدادی خانواده های معظم شهدای مدافع حرم و پیشکسوتان ورزش استان از دیگر برنامه های همایش ورزش و جوانان گیلان بود که با حضور جمعی از ورزشکاران هیئت های ورزشی استان در زمین چمن مصنوعی ورزشگاه شهید عضدی رشت برگزار شد.

 


تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد