صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضادولت در تراز انقلاب اسلامی در مسیر تحقق بیانیه گام دوم انقلاب حرکت می کند

نماینده ولی فقیه در گیلان، دولت در تراز اسلام و قرآن و انقلاب اسلامی را بسترساز تربیت شخصیت هایی همچون رجایی و باهنر و سلیمانی دانست و تصریح کرد: ادبیات دولت در تراز ادبیات قرآنی است. آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان، ۷ شهریور در مراسم استانی بزرگداشت یاد و خاطره شهدای هشتم […]

کد خبر : 43974 | ۸:۴۰ ق.ظ | ۸ شهریور , ۱۴۰۰

نماینده ولی فقیه در گیلان، دولت در تراز اسلام و قرآن و انقلاب اسلامی را بسترساز تربیت شخصیت هایی همچون رجایی و باهنر و سلیمانی دانست و تصریح کرد: ادبیات دولت در تراز ادبیات قرآنی است.

آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان، ۷ شهریور در مراسم استانی بزرگداشت یاد و خاطره شهدای هشتم شهریور که در مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد، به بیان ویژگی های دولت در تراز انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار کرد: رهبر حکیم و فرزانه انقلاب در بیانیه گام دوم مطالب سودمندی را تبیین فرمودند و لذا رئیس جمهور جدید در روز تنفیذ به کارگیری دستورالعمل های این بیانیه را از برنامه های دولت عنوان کرد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم علاوه بر مردم، جوانان، نخبگان خواص، مسئولان را خطاب قرار دادند، تصریح کرد: همه کارگزاران نظام اسلامی از جمله ائمه جمعه سراسر کشور و نمایندگان آنان باید نسبت به پیاده سازی بیانیه گام دوم اهتمام داشته باشند.

امام جمعه رشت، با اشاره به سه محور کلی بیانیه مذکور، اضافه کرد: محور اول این بیانیه به مسئله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی اشاره دارد و محور سوم روح کلی نظام اسلامی و جریانات مربوط به اداره جامعه را مطرح می کند، اما محور دوم به بیان هفت موفقیت، هفت ظرفیت و هفت ماموریت انقلاب می پردازد.

آیت الله فلاحتی، سه محور بیانیه گام دوم را نقشه راه مجریان نظام اسلامی دانست و گفت: دولت در تراز انقلاب و نظام اسلامی در این مسیر حرکت می کند.

وی با بیان اینکه همه انبیا و علما و صلحا در طول تاریخ بشر مسئله انجام تکلیف و ماموریت الهی را هدف اصلی و اساسی خود قرار داده و آحاد جامعه را به آن امر کرده اند، افزود: بسیاری از انبیا در این راه شهید شدند، اما لحظه ای سستی به خود راه ندادند، زیرا در راه انجام تکلیف سستی معنا ندارد، اما تلاش شیطان همواره بر این است که انسان ها را از عمل به تکلیف باز دارد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، تکلیف محوری را رمز موفقیت دولت و حاکم در نظام دینی دانست و بیان کرد: براساس آیات و روایات از پیامبر(ص) و اهل بیت(ع)، انجام تکلیف در نظام دینی بسیار مهم است.

وی با اشاره به تعبیر معمار کبیر انقلاب مبنی بر اینکه «همه ما مامور به تکلیف و وظیفه ایم؛ نه مامور به نتیجه»، اضافه کرد: طبق فرمایشات رهبر انقلاب نیز عمل به تکلیف به معنی بی رغبتی نسبت به پیروزی نیست، بلکه پیروزی در اهداف بزرگ را از نعمت های الهی می دانیم و لذا خاصیت عمل به تکلیف ناامید نشدن و نترسیدن و متزلزل نشدن است.

آیت الله فلاحتی، تکلیف محوری را لازمه همه نظام های حکومتی به ویژه دینی دانست و ادامه داد: همه چالش ها و بحران هایی که انقلاب اسلامی در طول ۴۳ سال گذشته با آن مواجه بوده به خاطر عمل نکردن به تکالیف الهی یا کم عمل کردن به تکالیف الهی و یا انحراف از تکالیف الهی بوده است.

امام جمعه رشت، سرتاسر زندگی امیرالمومنین علی(ع) را براساس انجام تکلیف دانست و گفت: جنگ و صلح و سکوت و قیام مولای متقیان به خاطر جامعه اسلامی بوده است.

وی مسئولان را به سه گروه وظیفه گرا، نتیجه گرا و تکلیف گرا تقسیم کرد و یادآور شد: وظیفه گرایی و نتیجه گرایی نمی تواند راهگشای نظام اسلامی باشد، یعنی اگر مجریان در اداره جامعه اسلامی فقط وظیفه گرا باشند، آنچه که انجام می دهند از روی اجبار است. مسئول و مجری نتیجه گرا نیز از بیرون دستورالعمل می گیرد، اما مسئولی که تکلیف گراست، براساس آیین و داده های الهی عمل می کند و لذا چنین دولت و نظامی به نتیجه نگاه نمی کند و اصل بر تکلیف است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، شهیدان رجایی و باهنر را نمونه بارز یک دولت الگو برای همه دولت های اسلامی در طول دوران دانست و عنوان کرد: تمام زوایای زندگی شهید رجایی رنگ و بوی تکلیف گرایی و عمل به دستورات خدا و اسلام و قرآن و پیامبر داشت و لذا چنین دولتی می تواند بسترساز آحاد جامعه برای خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی شود.

وی با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی ایران به الگوی جبهه مقاومت تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: برای نظام اسلامی همین بس که توانسته شخصیتی اخلاقی، نظامی و تکلیف مدار همچون حاج قاسم سلیمانی را به عنوان الگویی برای جوامع بشری در این دنیای پر از غوغای ماده و ماده گرایی معرفی کند؛ اگرچه حاج قاسم را از دست دادیم، اما حرکت او برای همه کشورها و ملت ها الگوست.

آیت الله فلاحتی، دولت در تراز اسلام و قرآن و انقلاب اسلامی را بسترساز تربیت شخصیت هایی همچون رجایی و باهنر و سلیمانی دانست و تصریح کرد: ادبیات دولت در تراز ادبیات قرآنی است و لذا پرورش آحاد جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان زمانی شکل می گیرد که ادبیات آنان ادبیات دین و اسلام و قرآن باشد.

وی با بیان اینکه زندگی و روابط اجتماعی و برخورد با مردم و رفتار و گفتار دولت در تراز برگرفته از اسلام و قرآن و سنت رسول است، اظهار کرد: چنین دولتی چشم به دشمنان دین ندوخته که به تعبیر رهبر انقلاب همچون گرگ های وحشی با کشورها رفتار می کنند.

امام جمعه رشت، از دولت سیزدهم خواست نگاه به داخل و گره نزدن مشکلات کشور به خارج را در دستور کار خودش قرار دهد و اضافه کرد: امروز جمهوری اسلامی با دنیا تعامل دارد و فقط آمریکا را دنیا نمی دانیم، بلکه قدرت های زیادی وجود دارند که استعمارگر نبوده و به دنبال روابط سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی با کشورها هستند، در حالی که تلاش قلدرهای جهانی این است که رابطه چین و روسیه با ایران را قطع کنند.

وی با بیان اینکه دولت در تراز انقلاب با اخلاص، امیدوار و بانشاط است، عنوان کرد: چنین دولتی قرب الهی داد و می تواند برای جوامع بشری الگوسازی کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، توکل بر خدا و واگذاری نتیجه به خدا را دو ویژگی برجسته دولت در تراز انقلاب دانست و گفت: شهیدان رجایی و باهنر دو نیروی مومن انقلاب بودند و اگر دولت های آینده در همین مسیر باشند، قطعا می توانیم تمدن اسلامی را ایجاد کنیم./ ایکنا

گزارش تصویری مراسمتمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد