صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضابرگزاری نمایشگاه رزمی – فرهنگی «گنج مقدس» در رشت

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان، از برگزاری نمایشگاه بزرگ رزمی – فرهنگی «گنج مقدس» خبر داد و خاطرنشان کرد: این نمایشگاه در لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان همراه با استقرار ادوات و تجهیزات جنگی برگزار و هر شب به مدت یک ساعت از شبکه باران در محل نمایشگاه پخش می شود. سرهنگ حسین مصطفی پور، مدیرکل […]

کد خبر : 44021 | ۸:۵۶ ق.ظ | ۲۲ شهریور , ۱۴۰۰

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان، از برگزاری نمایشگاه بزرگ رزمی – فرهنگی «گنج مقدس» خبر داد و خاطرنشان کرد: این نمایشگاه در لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان همراه با استقرار ادوات و تجهیزات جنگی برگزار و هر شب به مدت یک ساعت از شبکه باران در محل نمایشگاه پخش می شود.

سرهنگ حسین مصطفی پور، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان در گفت وگو با ایکنا، ۳۱ شهریور لغایت ۷ مهر هر سال را مصادف با هفته دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: همه ساله در این ایام با حضور سازمان ها و نهادها و دستگاه های لشکری و کشوری برنامه های فرهنگی متعددی در استان ها برگزار می شود.

وی با بیان اینکه محور برنامه های گرامیداشت سالگرد هفته دفاع مقدس در سال ۱۴۰۰ شعار «ما مقتدریم» است، افزود: «پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت»، «شهیدان، جانبازان، آزادگان، صلابت و فخرآفرینی و سربازان» و «معنویت، زنان، خانواده و سلامت»، «ولایتمداری، جوانان، علم و دانش پژوهی»، «دفاع همه جانبه، پشتسبانی مردمی و اصناف»، «وحدت ملی، بصیرت، دشمن شناسی و استکبارستیزی»، «نیروهای مسلح، بسیجیان، جهادگران، عشایر و پیشمرگان کرد مسلمان» و «فرماندهان، عزتمداران، حماسه آفرینان» از جمله عناوین روزهای هفته دفاع مقدس در سال جاری است.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان، از برگزاری آیین سراسری تجلیل از یک میلیون پیشکسوت افتخارآفرین دفاع مقدس و مقاومت با حضور رئیس جمهور همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس خبر داد و عنوان کرد: سهمیه استان گیلان از یک میلیون پیشکسوت دوران دفاع مقدس، ۲۰ هزار نفر است که به صورت نمادین از ۴۰ نفر تجلیل خواهیم کرد.

مصطفی پور، از برگزاری نمایشگاه بزرگ رزمی – فرهنگی «گنج مقدس» خبر داد و خاطرنشان کرد: این نمایشگاه با مشارکت همه نهادهای نظامی، انتظامی و فرهنگی استان در لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان همراه با استقرار ادوات و تجهیزات جنگی برگزار و هر شب به مدت یک ساعت از شبکه باران در محل نمایشگاه پخش می شود.

وی غبارروبی و عطرافشانی گلزارهای شهدا، مسابقات فرهنگی و ورزشی، بازسازی عملیات های دفاع مقدس، رژه خودرویی یگان های نظامی و انتظامی و… را از دیگر برنامه ها دانست و خاطرنشان کرد: اجرای سرود و تئاتر خیابانی در پیاده راه فرهنگی رشت با موضوع دفاع مقدس یکی از برنامه های شاخص است. همچنین خاطره گویی و روایتگری ایثارگران در صدا و سیما و تجلیل از مدافعان سلامت را خواهیم داشت.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان، همچنین با اشاره به برگزاری نمایشگاه فرهنگی «در لباس سربازی» در موزه دفاع مقدس تهران، بیان کرد: برنامه های فرهنگی و فرهنگی با محوریت بازگو کردن نقش عاشورا در پیروزی های رزمندگان در دوران دفاع مقدس برگزار می شود.تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد