صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا

به پدر سلام برسانید و بگویید محکم در جای خودش بنشیند

یکی از نزدیکان حضرت آیت الله العظمی بهجت نقل می‌کند: سال 68 برخی افراد به آقای بهجت گفتند: آقای خامنه‌ای برای رهبر شدن جوان است ایشان فرمودند: همان یکبار که گفتند علی(علیه السلام) جوان است برای هفت پشتمان کافیست. حجت الاسلام فقیهی اصفهانی از اساتید حوزه علمیه قم می گوید: یکی از رفقای ما به […]

کد خبر : 9172 | ۹:۳۰ ق.ظ | ۲۰ اردیبهشت , ۱۳۹۳

بهجت6

یکی از نزدیکان حضرت آیت الله العظمی بهجت نقل می‌کند:

سال 68 برخی افراد به آقای بهجت گفتند:

آقای خامنه‌ای برای رهبر شدن جوان است ایشان فرمودند:

همان یکبار که گفتند علی(علیه السلام) جوان است برای هفت پشتمان کافیست.

حجت الاسلام فقیهی اصفهانی از اساتید حوزه علمیه قم می گوید: یکی از رفقای ما به نام آقای رجائی که از قدیم با حضرت آیت الله بهجت و درس ایشان را خیلی شرکت می کرد و خیلی آدم با صفا و سالم و خوبی است ایشان برای ما نقل می کرد که:

چند سال پیش که حضرت آیت الله خامنه‌ای یک هفته‌ای تشریف آوردند قم جمعیت زیادی برای استقبال آمده بودند خیابان‌ها.

آیت الله بهجت هم آمدند جزء جمعیت استقبال کنندگان.

حالا یک مرجعی در سن حدود نود سال! ایشان هم آمدند در جمع استقبال کنندگان آیت الله خامنه‌ای.

ایشان می گفت که یک شخصی به ایشان گفت که حاج آقا شما با این سن و سال آمدید وسط این جمعیت استقبال کنندگان؟

آیت الله بهجت فرمودند: “اگر مردم می دانستند که استقبال این سید چقدر ثواب دارد هیچ کس در خانه نمی نشست.”

آیت الله صدیقی در مراسم ارتحال آیت الله بهجت نقل کردند که چقدر آقا برای سلامتی آیت الله خانه ای نذر می کردند و کارهایی انجام می دادند. بعد چیزی که نقل کردند این که:

شش ماه قبل از فوت آیت الله بهجت (27 اردیبهشت 88) ایشان فرموده بودند که :”آقا را بگویید بیایند اینجا با ایشان کار دارم” آقا را خواسته بودند و آیت الله خامنه‌ای آمده بودن اینجا قم.

صحبت‌هایی با هم داشتند از جمله آیت الله بهجت فرموده بودند: خطری به سمت شما دارد می‌آید و من این خطر را احساس می کنم و من آنچه باید برای شما انجام بدهم، برای سلامتی شما انجام داده‌ام، حالا نذر باشد یا هر چیز دیگر.

و فرموده بودند: “خودتان هم، هر کاری می توانید اجام بدهید.”

البته کاملش را آیت الله صدیقی روی منبر نگفتند ولی بعدها یکی از دفتری‌های آیت الله بهجت که اطلاع داشتند و کامل‌تر گفتند.

گفتند چند روزی گذشت و باز دوباره حضرت آیت الله بهجت گفتند که: “من برای سلامتی شما هر کاری می توانستم انجام دادم، خودتان هم یک کاری انجام بدهید.”

برای بار دوم بعد از چند روز این تأکید را آیت الله بهجت داشتند که به واسطه آقای محمدی گلپایگانی به آقا خبرش رسید و خود آیت الله خامنه‌ای هم هر کاری باید انجام بدهند انجام داده بودند.

چند روز قبل از جریان فتنه 18 تیر 78 ، آقازاده مقام معظم رهبری با مرحوم آیت الله بهجت دیداری داشتند.

مرحوم آیت الله بروجردی هم در آن جلسه حضور داشتند. آیت الله بهجت به آقازاده رهبر انقلاب فرمودند:

به پدر سلام برسانید و بگویید محکم در جای خودش بنشیند. دشمنان می خواهند پدر شما را از جایگاهش بلند و ضربه های سنگینی را به نظام وارد کنند.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان می فرماید:

در دیداری که رهبر معظّم انقلاب از منزل آیت الله بهجت داشتند ایشان خواب خود را برای رهبر انقلاب نقل کردند و فرمودند:

“خواب دیدم در مجلسی حضرت امام زمان و علمای برجسته حضور داشتند که شما وارد شدید، حضرت بقیة الله برخواستند و شما را به کنار خود دعوت کردند.

شما تواضع کرده و خواستار شدید در پایین مجلس بنشینید حضرت امام زمان با اصرار، شما را به دست راست خود فرا‌خواندند و در کنار حضرت نشستید.”

آیت الله احدی می فرمودند:

یک مرتبه در حال بازگشت از فرودگاه بودم، یک پیرمرد بزرگوار محاسن سفید معمم روحانی را دیدم کنار جاده ایستاده، ایشان را سوار اتومبیل کردیم بعد دیدم انسان بسیار با فضلی است، این پیرمرد بزرگوار نقل می کرد: خدمت آیت الله بهجت بودم، آقایی از علمای تبریز آمد و علیه آقای خامنه ای صحبت هایی کرد و یک سری گزارشاتی داد؛ فکر کرد چون آقای بهجت عارف است و ساکت و سیاسی حرف نمی زند، پس نسبت به آقای خامنه ای بدبین است …

یک مرتبه آقای بهجت که مشغول ذکر بود از جا بلند شد و فرمود: خودش عرضه اداره کردن خانواده را ندارد، حالا علیه این سید بزرگوار که جهان اسلام را دارند اداره می کنند حرف می زند.

در را بست و رفت به اطاق دیگر، بنده غافلگیر شدم.
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد