صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا
برگزاری مراسم چهاردهمین سالگرد آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره) با سخنرانی «آیت‌الله شب زنده‌دار» در فومن

نشست ستاد بزرگداشت چهاردهمین سالگرد عروج ملکوتی مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره)، دوشنبه ۱۸ اردیبهشت در سالن جلسات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان برگزار شد. حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در این نشست با اشاره به ابعاد شخصیت ممتاز و برجسته آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره)، گفت: […]

کد خبر : 50469 | 1:54 ب.ظ | ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۲

نشست ستاد بزرگداشت چهاردهمین سالگرد عروج ملکوتی مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره)، دوشنبه ۱۸ اردیبهشت در سالن جلسات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در این نشست با اشاره به ابعاد شخصیت ممتاز و برجسته آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره)، گفت: فقدان این عالم سالک، ثلمه‌ای جبران‌ناپذیر در جهان اسلام و مصیبتی جانکاه برای شاگردان، ارادتمندان و عاشقان ایشان است.

وی با بیان اینکه آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره)، عمر گرانبهای خویش را صرف عبادت و خدمت به مکتب اسلام و مذهب تشیع کرد، ادامه داد: لحظه لحظه زندگی این عالم فاضل منشاء برکات و ثمرات فراوانی برای ملت مسلمان ایران بود.

حجت الاسلام والمسلمین اشجری با اشاره به تهذیب نفس، اخلاق و شیوه زندگی زاهدانه آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره)، اظهار کرد: جوانان امروز در عطش شناخت سیره این استاد بزرگ عرفان و معلم برجسته اخلاق به سر می‌برند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره) علاوه بر مقام مرجعیت و استادی فقه و اصول، الگویی برای سالکان بود، تصریح کرد: این عبد صالح خداوند با عبور از موانع مادی و امور دنیوی به قله رفیع معنویت و تعالی انسانی رسید.

وی، ارادت و علاقه قلبی آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره) به معمار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری را نشان از همراهی ایشان با آرمان‌ والای انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: این مرجع صالح همواره پشتیبان امامین انقلاب اسلامی بود و در گفتار و رفتار خود از انقلاب اسلامی ایران حمایت می‌کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اشجری با اشاره به اعلام مواضع روشن آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره) در مسائل مختلف مسلمانان، تاکید کرد: در زندگی معنوی این عالم ربانی هیچ‌گونه بی‌تفاوتی نسبت به مسائل سیاسی کشور و جهان اسلام مشاهده نمی‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه آثار مکتوب آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره) و فیلم‌ها به جا مانده از زمان حیات ایشان بیانگر بسیاری از واقعیت‌ها است، گفت: ظلم‌ستیزی و ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی دشمنان در مجموعه آثار و سخنان این مرجع بزرگ به وضوح مشهود است.

وی بر اهمیت تبیین شخصیت والا و برجسته آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره) در جامعه امروز تاکید کرد و افزود: آثار علمی و عرفانی این عبد صالح خدا و نکات آموزنده زندگی ایشان در دسترس همگان به ویژه نسل جوان قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین اشجری با اشاره به ضرورت پرداختن رسانه‌ها به ابعاد پنهان و کمترپرداخته شده شخصیت والای آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره)، اظهار کرد: رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما نسبت به معرفی جامع این مرجع سالک اهتمام لازم را به عمل آورند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه بیش از ۱۹ ویژه برنامه به منظور بزرگداشت یاد و خاطره آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره) در استان گیلان پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: شورای شهر و شهرداری زمینه نامگذاری یکی از خیابان‌های جدید الاحداث شهر رشت را با نام آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره) فراهم نماید.

وی از برگزاری مراسم چهاردهمین سالگرد عروج ملکوتی مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره) خبر داد و گفت: این مراسم با سخنرانی آیت الله محمدمهدی شب زنده‌دار (عضو فقهای شورای نگهبان)، عصر روز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت در مسجد ولیعصر(عج) بالامحله فومن برگزار خواهد شد.


تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد