صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا
سبک زندگی امام خمینی(ره) ظلم ستیزی بود

یک استاد دانشگاه، ظلم ستیزی را سبک زندگی امام خمینی دانست و گفت: امام راحل به معنای واقعی کلمه موحد بود، سبک زندگی توحیدی داشت، زاهدانه می زیست، ظلم ستیز بود، از مظلومان حمایت می کرد و حق شناس بود. علی محمد جلوه، پژوهشگر حوزه انقلاب در نشست مجازی «یار صادق(ع)» که با محوریت تبیین سیره و سبک زندگی عبادی و […]

کد خبر : 43286 | ۱۰:۴۹ ب.ظ | ۱۶ خرداد , ۱۴۰۰

یک استاد دانشگاه، ظلم ستیزی را سبک زندگی امام خمینی دانست و گفت: امام راحل به معنای واقعی کلمه موحد بود، سبک زندگی توحیدی داشت، زاهدانه می زیست، ظلم ستیز بود، از مظلومان حمایت می کرد و حق شناس بود.

علی محمد جلوه، پژوهشگر حوزه انقلاب در نشست مجازی «یار صادق(ع)» که با محوریت تبیین سیره و سبک زندگی عبادی و سیاسی حضرت امام خمینی(ره) در اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل عظیم الشان عزت و اقتدار را به ایران بازگرداند، اظهار کرد: آمریکایی های حاضر در ایران که کشوری با این سابقه فرهنگی و تمدنی است، حق توحش می گرفتند.

وی با اشاره به نقش آفرینی ملت ایران در نهضت امام خمینی(ره)، افزود: امام خمینی نعمت جمهوری اسلامی را به ملت ایران هدیه کرد و وظیفه داریم نسبت به وظیفه خودمان که همانا حفظ این نعمت است شناخت داشته باشیم و به موقع انجام وظیفه کنیم.

این استاد دانشگاه، یاران امام حسین(ع) در کربلا را جاودانه تاریخ دانست و اضافه کرد: این ۷۲ نفر وظیفه را شناختند و به موقع از امامشان حمایت کردند و لذا مانند خورشید راه بشریت را روشن می کنند.

جلوه، با بیان اینکه ملت ایران با معرفت و بصیرت خود حق را از باطل تشخیص دادند و با نهضت امام علیه شاه همراهی کردند، گفت: همانگونه که امام حفظ نظام را از اوجب واجبات می دانست، امروز باید محتوای جمهوری اسلامی را حفظ کنیم.

وی اسلام ناب محمدی را محتوای جمهوری اسلامی دانست و عنوان کرد: جمهوری اسلامی آرزوی همه انبیای الهی بود.

این فعال فرهنگی، عدالت خواهی، مبارزه با ظلم و حمایت از مظلوم را از شاخص های انقلاب اسلامی دانست و متذکر شد: معارف در کلام امام جعفر صادق(ع) به چهار بخش خداشناسی، خودشناسی، وظیفه شناسی و دشمن شناسی تقسیم می شود و لذا ملت ایران در مقابل شاه، آمریکا و اسرائیل دشمن شناسی خودشان را نشان دادند.

جلوه، ظلم ستیزی را سبک زندگی امام خمینی دانست و گفت: امام راحل به معنای واقعی کلمه موحد بود، سبک زندگی توحیدی داشت، زاهدانه می زیست، ظلم ستیز بود، از مظلومان حمایت می کرد و حق شناس بود.

وی با اشاره به باور و ایمان قلبی به ملت به ویژه جوانان، یادآور شد: امام برای جلب آرای مردم شعار نمی داد و سخن نمی گفت، بلکه واقعا به توانمندی و خلاقیت و قدرت جوانان ایمان داشت و امروز نیز این باور و ایمان در مقام معظم رهبری وجود دارد.

این استاد دانشگاه، مردم سالاری دینی را سیره امام دانست و خاطرنشان کرد: انتخاب بسیار مهم است، زیرا انتخاب می تواند پیامدهای غیر قابل جبران داشته باشد و عامل صعود یا سقوط باشد لذا امروز وظیفه ماست که با شرکت در انتخابات و انتخاب درست از میراث امام خمینی حراست کنیم.

وی با اشاره به آیه «یَوْمَ نَدْعُو کُلَّ أُنَاسٍ بِإِمَامِهِمْ» امام را به مثابه شاخص دانست و تصریح کرد: باید خودمان را در همه امور از جمله انتخابات با امام میزان کنیم.تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد