صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا
امام صادق(ع) به تنهایی به جنگ با تفکر سکولار و سکولار دینی پرداخت

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به نقش موثر امام جعفر صادق(ع) در خصوص احیای فرهنگ دینی در جامعه گفت: قبول نداشتن دین، سکولار، سکولارهای مذهبی، سه تفکر مردم در خصوص دین بوده است که امام صادق(ع) به تنهایی به جنگ این‌ سه دیدگاه پرداخت. آیت‌الله رسول فلاحتی پیش از ظهر امروز در […]

کد خبر : 43296 | ۱۱:۲۵ ب.ظ | ۱۶ خرداد , ۱۴۰۰

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به نقش موثر امام جعفر صادق(ع) در خصوص احیای فرهنگ دینی در جامعه گفت: قبول نداشتن دین، سکولار، سکولارهای مذهبی، سه تفکر مردم در خصوص دین بوده است که امام صادق(ع) به تنهایی به جنگ این‌ سه دیدگاه پرداخت.

آیت‌الله رسول فلاحتی پیش از ظهر امروز در مراسم سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) در مصلی رشت با تسلیت شهادت رئیس مذهب شیعه اظهار کرد: مراسمات مذهبی باید به منظور احیای ارزش‌های اسلامی و دینی برگزار شود.

وی با اشاره به فضائل بی‌شمار امام جعفر صادق(ع) گفت: دوران ۶۵ ساله عمر و ۳۵ سال امامت امام جعفر صادق(ع) دارای فضایل معنوی و اخلاقی بسیار زیاد و ارزشمندی بوده است که باید جوانان و شیعیان به آن توجه کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با ذکر فضایل اخلاقی و معنوی امام جعفر صادق(ع) افزود: دانشمند بودن، آشنایی با علوم مختلف، زمان‌شناسی، جود و بخشش، حسن خلق، پرهیزکاری، آراستگی ظاهری و بخشندگی از جمله مهم‌ترین ویژگی‌‌های شخصیتی امام جعفر صادق (ع)بوده است.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر اینکه امام جعفر صادق(ع) در خصوص مسائل مختلف دینی و علوم مختلف آشنایی داشتند، بیان کرد: رئیس مذهب شیعه درباره علوم مختلف دینی و غیر دینی سخن گفته و به این علوم آشنایی داشته و در همین راستا دانشمندان بسیار زیادی را به جهان اسلام تحویل داد.

وی یکی از ابزار دشمنان اسلام در خصوص ایجاد بدبینی در جامعه‌ اسلامی را ایجاد شبهه دانست و تصریح کرد: در دوران بنی‌امیه شبهات زیادی در مسائل مختلف ایجاد شد به این دلیل امام جعفر صادق(ع) افراد بسیاری را در راستای پاسخ به شبهات دینی و غیر دینی پرورش داد تا بتواند اسلام را از این شبهات نجات داده و از کیان دین حمایت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه در جامعه و در دوران امام جعفر صادق(ع) سه دیدگاه در خصوص دین وجود داشته است، گفت: قبول نداشتن دین، سکولار، سکولارهای مذهبی، سه تفکر مردم در خصوص دین بوده است که امام صادق(ع) به تنهایی به جنگ این‌ سه دیدگاه پرداخت.

آیت الله فلاحتی با اشاره به نقش موثر امام جعفر صادق(ع) در خصوص احیای فرهنگ دینی در جامعه افزود: این امام بزرگوار خط بطلانی بر سه دیدگاه، قبول نداشتن دین، سکولار، سکولارهای مذهبی کشیده و به آنان نشان داد که اگر دین بر اساس روش انبیا بر جامعه‌ای حکومت نکند ظلم در آن رواج پیدا می‌کند.

وی عدم ورود دین به سیاست را نگاه لیبرال‌ها و سکولارهای دینی دانست و بیان کرد: اگر دین وارد سیاست نشود و قضاوت بر اساس مسائل دینی انجام نشود مردم باید به کجا رجوع کنند؟ لذا به این دلیل سکولارهای دینی همواره در تلاش‌اند تا مانع ورود دین به سیاست شوند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با درخواست از مردم در خصوص مراجعه به احادیث و رسالت امام جعفر صادق(ع) تصریح کرد: این امام بزرگوار با روش تربیتی خود موارد سودمندی را بیان کرد، لذا اگر امروز کسی در بابت مسائل مختلف سعی دارد چیزی بداند باید در کلاس امام جعفر صادق(ع) زانو بزند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به ویژگی‌های مومن از نگاه امام جعفر(صادق) افزود: آموختن علم، پرهیزکار بودن و مردم داری، بنده مخلص پروردگار بودن از جمله ویژگی‌های مومنان از نگاه امام جعفر صادق(ع) است.

.تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد