صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا

امر به معروف و نهی از منکر هشداری برای قیامت است

نماینده ولی فقیه در گیلان امر به معروف و نهی از منکر را هشداری برای آخرت عنوان کرد و گفت: برای آنکه جامعه اسلامی سالم بماند بر همه آحاد مردم لازم است امر به معروف و نهی از منکر کنند. آیت الله رسول فلاحتی در تفسیر آیه های ۲۲ تا ۲۵ سوره «قیامت» با اشاره […]

کد خبر : 44516 | 5:22 ب.ظ | ۲۶ آبان , ۱۴۰۰

نماینده ولی فقیه در گیلان امر به معروف و نهی از منکر را هشداری برای آخرت عنوان کرد و گفت: برای آنکه جامعه اسلامی سالم بماند بر همه آحاد مردم لازم است امر به معروف و نهی از منکر کنند.

آیت الله رسول فلاحتی در تفسیر آیه های ۲۲ تا ۲۵ سوره «قیامت» با اشاره بهاینکه این آیه ها پیرامون حالات انسان مومن و غیر مومن در قیامت است اظهار کرد: قرآن در آیه ۲۳ سوره قیامت بیان می کند؛ مردم در روز قیامتآن قدر مبهوت جمال خدا هستند که به غیر او فکر نمی کنند.

وی، چهره مومنان در قیامت را خرم و شاداب عنوان کرد و افزود: مومنان از تلاش خود که در دنیا انجام دادند راضی هستند و در بهشت الهی جادارند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه آیه های ۲۲ و ۲۳ سوره قیامت درباره حالات مومنان و آیه های ۲۴ و ۲۵ درباره گناهکاران و فاسقان است، تصریحکرد: گناهکاران در آخرت چهره هایی عبوس و غمگین دارند و سخن نمی گویند زیرا می دانند تنها اراده منحصر در خدا و فرشتگان الهی است.

آیت الله فلاحتی ادامه داد: کسی که در دنیا کار بدی انجام می دهد متوجه می شود و در قیامت نیز کافر می بیند در مقابل او عذاب است.

وی با اشاره به اینکه گناهکاران به دلیل اینکه در دنیا گوش شنوا نداشتند فکر عذاب در آخرت را نمی کردند، بیان کرد:  امر به معروف و نهی ازمنکر هشداری برای آخرت است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، جامعه ای را سالم عنوان کرد که مردم آن امر به معروف و نهی از منکر می کنند و گفت: برای سالم ماندن جامعهاسلامی بر همه آحاد مردم لازم است که امر به معروف و نهی از منکر کنند.

آیت الله فلاحتی به حالات فاسقان و کافران در آیه ۲۵ سوره قیامت اشاره کرد و یادآور شد: فاسقان و کافران می دانند در قیامت عذاب در پیشدارند و آن عذاب کمرشکن است.

تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد