صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضاهویت ایران برگرفته از فرهنگ امام رضا(ع) است

انتشار تصاویر فیلم «عنکبوت مقدس» و توهین به ساحت مقدس امام رضا (ع) در روزهای گذشته در میان اقشار مختلف جامعه با بازخوردها و واکنش های زیادی همراه بوده است. دشمن قریب به پنج دهه است که شیوه‌های مختلفی را علیه دین، انقلاب و نظام اسلامی به کار گرفته است، از جنگ سخت گرفته تا […]

کد خبر : 46964 | 11:45 ب.ظ | ۲۱ خرداد , ۱۴۰۱

انتشار تصاویر فیلم «عنکبوت مقدس» و توهین به ساحت مقدس امام رضا (ع) در روزهای گذشته در میان اقشار مختلف جامعه با بازخوردها و واکنش های زیادی همراه بوده است.

دشمن قریب به پنج دهه است که شیوه‌های مختلفی را علیه دین، انقلاب و نظام اسلامی به کار گرفته است، از جنگ سخت گرفته تا فشارهای اقتصادی، تحریم‌های ظالمانه و جنگ نرم و امروز هم جنگ ترکیبی، شناختی و ادراکی را در دستور کار قرار داده است.

دشمن در طی این سال‌ها با تمام قوا و با استراتژی‌های میدانی، رسانه‌ای و پروژه فریب و نفوذ، در فرو ریختن دژهای محکم و پولادین اراده اسلامی مردم ناکام ماند و هزینه‌های میلیاردی علیه اسلام مقدس به بادِ فنا رفت.

اجرای میلیونی «سلام فرمانده» و خشم دشمن

اما آن چیزی که دشمن را عصبانی‌تر کرده و تمام ترفندها، تلاش‌ها و هزینه‌های گزاف را علیه انقلاب اسلامی بی اثر جلوه داده، رویش دهه هشتادی‌ها و دهه نودی ها و ارادت خاص این نسل به صاحب الزمان و مقام معظم رهبری است، نمونه این ارادت خالصانه و بی ریا را در اجرای میلیونی «سلام فرمانده» می‌توان استنباط کرد.

در این چهل و اندی سال عمر با برکت انقلاب اسلامی کوشید با ترفندها و تکنیک‌های مختلف، مردم را نسبت به نظام و دین مبین اسلام بدبین کند و با هدف شکاف سازی و انشقاق بین دین و مردم، پروژه‌های سنگینی را پیاده سازی کرد، یکی از این پروژه‌ها برگزاری جشنواره‌ها و فستیوال‌های بزرگ نظیر کن بود، جشنواره‌هایی که صرفاً برای نابودی دین اسلام و ضربه زدن به نظام اسلامی شکل گرفت و با پوشش فرهنگی و سینمایی به جنگ با فرهنگ اسلامی و ایرانی آمد.

سلبریتی ها سرباز پیاده نظام دشمن

سیاست گذاران و تصمیم گیران این جشنواره‌ها با شناسایی افراد مسئله دار و دارای زاویه با نظام، آنها را با تشویق‌های انتزاعی و غیرواقعی به خدمت گرفته و به عنوان سرباز پیاده نظام خویش علیه انقلاب اسلامی از آنها استفاده می‌کنند.

هنرمندان و چهره‌های سرشناسی که تا دیروز با هزینه‌های بیت المال و نظام، نقاب «شهرت» به صورت زدند امروز با تولید آثار ضد ارزشی، ضد ایرانی و ضد دینی به مبارزه با ارزش‌های ملی و دینی می‌پردازند و در این فستیوال‌های کاملاً سیاسی و ضد ارزشی، مفتخر به دریافت تندیس ابتذال می‌شوند.

«عنکبوت مقدس» یکی از ده‌ها آثار ضد ارزشی هنرمندنماهای خودفروخته ای که هویت اسلامی و ایرانی را زیر سوال برده است، به خاطر محتوای ضد دینی و ضد ارزشی در جشنواره کن موردپذیرش قرار گرفت و حواشی این جشنواره واکنش بسیاری از مردم، هنرمندان و هیئت‌های مذهبی و تشکل‌های مدنی را برانگیخت.

اجرای «سلام فرمانده» در ۲۰ کشور دنیا

حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین که در اجتماع بزرگ امام رضایی‌های رشت در گلزار شهدای این شهر حضور داشت، گیلانیان را مردمانی ولایی و انقلابی معرفی کرد و گفت: گیلان دیار بزرگان، فرهیختگان و نخبگان بوده که با تقدیم ۸ هزار شهید به انقلاب اسلامی این مهم را به اثبات رسانده است.

وی با گریزی به دین داری و یکتاپرستی مردمان دوران پیامبر و ائمه اطهار، به مقایسه مردم آن دوران و عصر حاضر پرداخت و اضافه کرد: ما در هر شهر این سرزمین پهناور، اَبر انسان‌ها و شهدای عزیزی را تقدیم اسلام و انقلاب کردیم، که نشان دهنده تقواپیشگی و خردمندی مردمان عصر حاضر است.

این پژوهشگر مسائل سیاسی با بیان اینکه سرود «سلام فرمانده» رزق لا یحتسب ایران ما بود، به آوازه بین المللی این سرود ملی و مذهبی اشاره کرد و گفت: «سلام فرمانده» امروزه سفیر مذهبی ایران اسلامی در کشورهای منطقه و دنیاست و در بیش از ۲۰ کشور دنیا با زبان‌های مختلف اجرا شده است.

عباسی، موفقیت و محبوبیت «سلام فرمانده» را خاری در چشم دشمنان و شیاطین دانست و بیان کرد: کینه توزی ها و بداخلاقی‌های همیشگی دشمن علیه سرود «سلام فرمانده» و همچنین ارزش‌های دینی نشان داد که اسلام در مسیر درست قرار دارد و به هدفش رسیده است.

وی با اشاره به ادای احترام خاص دهه هشتادی و نودی ها به امام زمان (عج) در هنگام اجرای «سلام فرمانده»، این حرکت را یک نوع رزمایش فرهنگی علیه دشمن دانست و افزود: دشمن از این همه محبوبیت و دلباختگی نوجوانان و جوانان ایرانی نسبت به ائمه اطهار و انقلاب اسلامی مات و مبهوت شده است.

وجود سلبریتی های خودفروخته و وطن فروش، سم مهلک است

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه در عصر حاضر جامعه بر سر دو راهی شهید و سلبریتی است، گفت: ملتی که به تقوا رسید خداوند فرقان را برای او به ارمغان می‌آورد، ملتی که می‌تواند بین این دو فرق بگذارد ایرانی‌ها هستند.

عباسی با اشاره به رفتار اشرافی گرانه، پوپولیستی و بعضاً غیر اخلاقی سلبریتی ها، تصریح کرد: در جامعه‌ای که وجب به وجبش به خون پاک شهدا مزین شده، وجود سلبریتی های خودفروخته و وطن فروش، سم مهلک است.

وی با بیان اینکه هویت ایرانی‌ها برگرفته از فرهنگ امام رضایی است، به تبیین تلاش‌های خانواده بزرگ امام رضا (ع) در شیعی کردن ایران زمین پرداخت و اضافه کرد: به قدری امام موسی کاظم (ع) نیرو کم‌داشتند که فرزندانشان به‌عنوان یاران حضرت باید در جای جای دنیا قرار می‌گرفتند و تبلیغ و مبارزه می‌کردند از این رو برادران و خواهران امام رضا (ع) در جای جای ایران آرمیده‌اند و این امر باعث شد ایران یک کشور شیعه شود و هویت ایرانی و اسلامی مان را مدیون امام رضا (ع) و خاندان گرانقدر هستیم.

این پژوهشگر با بیان اینکه ما روح سیاسی حکومت را از امام رضا (ع) گرفتیم، تصریح کرد: ماجرا در ذهن شکل نمی‌گیرد، در قلب شکل می‌گیرد، مسئله امامت و ولایت در اسلام قلبی است و کار قلب شک و یقین نیست، حب و بغض است.

وی با بیان اینکه امام رضا (ع) افتخار ایران و جهان اسلام است، افزود: دشمن از امام رضایی بودن ایرانی‌ها واهمه دارد و به خشم آمده است.

زنان ابزار دشمن برای ضربه زدن به اسلام

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به تاکید زیاد غرب بر مسئله زنان، این نگاه جنسیتی را حربه‌ای برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب دانست و بیان کرد: دشمن می‌خواهد با این حربه و ایجاد نگاه جنسیتی به چهره اسلام و انقلاب را خدشه وارد کند.

عباسی با بیان اینکه غرب هیچ وقت برای زن و خانواده ارزش قائل نبوده است، گفت: نگاه ابزاری به زن در دنیای مدرن غربی یک نوع عادی انگاری است و می‌خواهند به بهانه و شعار آزادی این فرهنگ زن ستیز را در جامعه اسلامی پیاده کنند.

وی با ارائه آماری از تولد فرزندان نامشروع در اروپای مدرن و غرب، جایگاه خانواده را در این کشورها بسیار ذلت بار عنوان کرد و افزود: در کشوری مثل فرانسه بیش ۵۲ درصد از متولدین نامشروع هستند آن وقت چنین کشوری مدعی آزادی زنان و خانواده است.

رئیس اندیشکده یقین با تأکید بر اینکه باید ضعف‌ها و نواقص سلبریتی ها در گذشته بیان می‌شد، تصریح کرد: سلبریتی ها الگوی جوانان امروز هستند پس باید درست رفتار کنند.

ریشه سلبریتی گرایی زده خواهد شد

وی با اشاره به فرمایشات امام راحل مبنی بر اینکه «اگر به دین ما ضربه بزنید دنیایتان را نابود خواهیم کرد»، گفت: وارد حریم دین ما شدید، با دین و اعتقادات ما شوخی و توهین کردید، به مشهد الرضای ما توهین کردید ما ریشه سلبریتی گرایی را در این مملکت از ریشه خواهیم زد.

رئیس اندیشکده یقین با انتقاد شدید از فیلم «عنکبوت مقدس» با بازی یک زن ایرانی، تصریح کرد: با وجود حضور ایرانی‌ها در این جشنواره اما هیچ کدام حرفی در این زمینه نزدند و عکس الغملی نشان ندادند.

عباسی با تاکید بر اینکه سلبریتی ها دیگر نباید جایگاهی در سینمای ایران داشته باشند، گفت: هر کسی به قرآن و دیانت بی‌حرمتی کند روبرویش می‌ایستیم و نسبت به دین و اعتقادات خود با کسی تعارف نداریم.

وی با تأکید بر اینکه فستیوال کن برای ابد توسط ایران بایکوت شد، افزود: نباید اجازه داده شود که فیلمی از ایران در جشنواره کن حضور داشته باشد.

زنده یاد طالب زاده الگوی تمام عیار برای جامعه هنری و فرهنگی

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به اینکه جشنواره‌ای که بخواهد به مقدسات توهین کند جایی در میان ملت ایران ندارد، تصریح کرد: هنرمندان ایرانی نیز باید برای حضور در چنین جشنواره‌هایی تصمیم درست بگیرند.

وی با اشاره به هنرمندان اصیلی چون نادر طالب زاده، بیان کرد: طالب زاده هویت اصیل و اصلی یک هنرمند واقعی و در تراز انقلاب اسلامی است که بارها توسط دشمن تحریم شد.

عباسی با اشاره به واهمه آمریکایی‌ها از زنده یاد طالب زاده، این هنرمند واقعی را منشأ خدمات ارزشمند برای انقلاب اسلامی دانست و اضافه کرد: نادر طالب زاده جز تحریم ویژه آمریکا بود و به گونه‌ای که حتی از شهید سلیمانی هم تحریمش سخت‌تر و جدی تر بود.

وی، زنده یاد طالب زاده را الگوی تمام عیار برای جامعه هنری و فرهنگی معرفی کرد و افزود: شکل و شمایل هنرمند اصیل ایرانی را باید در حاج نادر طالب زاده جست و جو کرد.

لزوم برخورد جدی با خودزنی‌های فرهنگی و مذهبی

اگر چه ماهیت ضد ارزشی و ضد ایرانی جشنواره‌های برون مرزی نظیر «کن» بر کسی پوشیده نیست و دشمن تلاش کرده با القاب و قالب‌های مختلف به جنگ به انقلاب اسلامی بیاید، جنگی که امروز خاکریزهای آن را به خانه‌ها نزدیک کرده است. دشمن دیگر به خودش زحمت نمی‌دهد که موشک قاره پیما بسازد، با یک نرم افزار ضد فرهنگی در کم‌ترین زمان ممکن، شروع به بمباران می‌کند در این بمباران‌های فرهنگی و رسانه‌ای هیچ رادار و کلاهک بازدارنده‌ای قادر نیست آن را خنثی کند و یا جلویش را بگیرد، مگر سرود «سلام فرمانده» ای که تمام بافته‌های ضدفرهنگی شأن را پنبه کرد.

جشنواره «کن» یک رویداد بین المللی است که در پوشش فرهنگی به جنگ با اسلام و مقدسات به پا خواسته اما سوال اینجاست که چرا فرزندان این دیار که روزی با هزینه‌های این مرز و بوم برای خودشان اسم و رسمی یافتند، نوکر حلقه به گوش غربی‌ها در پیاده سازی افکار، تصمیمات و سیاست‌های ضد فرهنگی شأن می‌شوند!؟ آیا این اقدام از روی نفهمی، عدم آگاهی و کج اندیشی است یا از روی حب و بغض و تفکر مهندسی شده!؟ و سوال دیگر اینکه چرا با اینگونه افراد برخورد نمی‌شود از این دست اتفاقات در طی این سال‌ها بسیار رخ داده است اما برخوردی با مسببان این خودزنی‌های فرهنگی صورت نگرفته است!/ مهر

تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد