صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا
از معرفی امام خمینی(ره) و اسلام انقلابی به مردم دنیا غفلت شده است

دبیر شورای نگهبان گفت: یکی از کارهایی که در سازمان تبلیغات اسلامی به آن کمتر پرداخته شده است، شناساندن شخصیت متعالی امام (ره) به مردم خارج از کشور است. آیت‌الله جنتی طی سخنانی خطاب به «نشست مدیران ادوار سازمان تبلیغات اسلامی» که در مشهد مقدس برگزار شد، ضمن تجلیل از خدمات مدیران ادوار سازمان تبلیغات […]

کد خبر : 47006 | 12:36 ب.ظ | ۲۹ خرداد , ۱۴۰۱

دبیر شورای نگهبان گفت: یکی از کارهایی که در سازمان تبلیغات اسلامی به آن کمتر پرداخته شده است، شناساندن شخصیت متعالی امام (ره) به مردم خارج از کشور است.

آیت‌الله جنتی طی سخنانی خطاب به «نشست مدیران ادوار سازمان تبلیغات اسلامی» که در مشهد مقدس برگزار شد، ضمن تجلیل از خدمات مدیران ادوار سازمان تبلیغات اسلامی گفت: شما در نهاد سازمان تبلیغات اسلامی نشان دادید که در عمل می‌توان کار را برای خدا انجام داد.

وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی نهادی پاک، انقلابی و ولایتمدار است که در زمره فرزندان امام (ره) و از تربیت یافتگان مکتب امام (ره) قرار دارد.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به عملکرد خوب سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: این نهاد از پیروزی انقلاب تا کنون هرکجا حضور یافته آرمان‌های امام (ره) و انقلاب را در کارهایش مدنظر قرار داده است.

وی با ابراز خرسندی از وجود چنین نهادی و خدمت در این نهاد گفت: دو امری که ما از ابتدا تاکید داشتیم در این سازمان نهادینه شود، روحیه انقلابی و اسلامی بود که بحمدالله محقق شد.

آیت‌الله جنتی ادامه داد: باید در راستای اهداف تلاش کنیم و مردم را در درجه اول در داخل و خارج از کشور با اسلام و انقلاب آشنا کنیم. البته ما کمبودها و کوتاهی هم داریم، اما وظیفه ما معرفی اسلام در معنای اخص آن یعنی اسلام ناب محمدی (ص) و اسلام انقلابی است. تمام کشورهای اسلامی ادعای اسلامی بودن دارند و کمابیش هم کارهایی را انجام می‌دهند، لذا تا زمانی که روحیه انقلابی در میان مسئولین و مردم نباشد، اسلامی در کار نیست؛ این نوع اسلام، اسلام آمریکایی است.

وی با تشریح اسلام انقلابی، گفت: اسلام انقلابی در واقع در بطن و موضع‌گیری‌های خودش، اسلام را معرفی می‌کند.

دبیر شورای نگهبان عنوان کرد: یکی از کارهایی که در سازمان تبلیغات اسلامی به آن کمتر پرداخته شده است، شناساندن شخصیت متعالی امام (ره) به مردم خارج از کشور است.

آیت‌الله جنتی خاطر نشان کرد: اخلاق، ایمان، سیاست مداری، زمان شناسی و خصوصیاتی دیگری از امام (ره) همچنان در داخل و خارج از کشور مغفول مانده است و باید در جهت شناساندن این ویژگی‌ها تلاش کرد.

وی اضافه کرد: همین خصوصیات امام (ره) بود که پیروزی‌هایی را برای انقلاب به ارمغان آورد لذا یکی از وظایف ما معرفی امام (ره) است.

دبیر شورای نگهبان در ادامه گفت: معتقدم شناخت امام(ره) نه تنها در خارج، بلکه در داخل هم امری ضروری است و خلأ‌هایی در داخل کشور در این زمینه احساس می‌شود، لذا جوانان ما مخصوصاً دانشجویان باید امام (ره) را بیشتر بشناسند.

آیت‌الله جنتی در پایان یادآورشد: ما نباید توقع داشته باشیم همان گونه که ما امام (ره) را دیده‌ایم و در کنار ایشان بوده‌ایم، نسل جوان هم امام (ره) را بشناسد و قبول داشته باشد، خیر چنین نیست، باید فرهنگ انقلاب‌مان را به نسل دانشجو منتقل کنیم، این انتقال فرهنگ انقلاب، وظیفه اهل علم است. اهل علم فرزندان راستین امام (ره) هستند. با این وضعیت ما هستیم که باید این رسالت را بپذیریم و امام (ره) را به نسل جوان بشناسانیم. ما باید خودمان را مدیون اسلام بدانیم، بخصوص نسل طلبه که باید بیشتر از دانشجویان احساس وظیفه کنند. ما باید بدانیم دینی بر عهده داریم که باید این دین را به اسلام و انقلاب ادا کنیم.


تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد