صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا
نور حقیقت غدیر در همه دوران‌ها بر بشریت پرتو افکنده است

نماینده ولی فقیه در گیلان: غدیر حقیقتی است که نور آن در همه دوران‌ها بر تمام بشریت پرتو افکنی می‌کند. نماینده ولی فقیه در گیلان در همایش مهدویت در بستر امامت و ولایت علی علیه السلام، در حوزه علمیه امیرالمومنین رشت، با اشاره به حقیقت غیرقابل انکار واقعه تاریخی غدیر گفت: با روشنگری و تبیین […]

کد خبر : 47256 | 9:05 ق.ظ | ۲۸ تیر , ۱۴۰۱

نماینده ولی فقیه در گیلان: غدیر حقیقتی است که نور آن در همه دوران‌ها بر تمام بشریت پرتو افکنی می‌کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان در همایش مهدویت در بستر امامت و ولایت علی علیه السلام، در حوزه علمیه امیرالمومنین رشت، با اشاره به حقیقت غیرقابل انکار واقعه تاریخی غدیر گفت: با روشنگری و تبیین جامعیت غدیر، ضمن رفع شبهات، حقیقت این واقعه بزرگ برای نسل‌های مختلف روشن خواهد شد.

آیت الله فلاحتی، چهار اصل مهم بعثت، غدیر، کربلا و مهدویت را مهمترین اهداف مورد هجمه دشمنان برشمرد و افزود: این نکات برجسته و تاثیر گذار مکتب اسلام در جنگ ادراکی از سوی دشمنان مورد حمله و تهاجم واقع شده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه غدیر از درون دنیای اسلام نیز مورد هجوم جنگ روایتی قرار گرفته، گفت: تبلیغات شوم از درون برخی جوامع اسلامی، سبب شده بسیاری از مسلمانان در کشور‌های اسلامی زوایای واقعه مهم غدیر را نشناخته و به آن پی نبرند.

نماینده ولی فقیه در گیلان خاطرنشان کرد: امروز باید با بهره مندی از ظرفیت‌های مختلف غدیر و اصل مهم جانشینی پیامبر آن را به همه دنیا به ویژه نسل جوان معرفی کرد.

آیت الله فلاحتی ارج نهادن بر واقعه غدیر و مهدویت را لازم و ضروری برشمرد و افزود: ضمن پاسخگویی به شبهاتی که قصد آلوده کردن دامان غدیر را دارد باید برابر انحرافات نیز ایستاد و غدیر شناسی و نتایج آن را به خوبی تبیین کرد.

حجت الاسلام و المسلمین علی پور، رئیس حوزه‌های علمیه گیلان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه غدیر در تحقق وعده‌های خداوند گفت : حقیقت ناب واقعی غدیر و نور جهان تا به مهدویت خود راهش را به سوی ابدیت و فتح دل‌های طالبان حقیقت باز خواهد کرد.

تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد