صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا
اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های بین المللی با وجود همه فشارها

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه «جو بایدن» از سفر به عربستان به دنبال رسیدن به اهداف نفتی و پررنگ کردن نقش رژیم صهیونیستی در منطقه بود، گفت: این سفر دستاوردی برای آمریکا نداشت. آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه رشت با اشاره به اینکه در طول بیش از چهل سال […]

کد خبر : 47275 | 8:38 ب.ظ | ۳۱ تیر , ۱۴۰۱

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه «جو بایدن» از سفر به عربستان به دنبال رسیدن به اهداف نفتی و پررنگ کردن نقش رژیم صهیونیستی در منطقه بود، گفت: این سفر دستاوردی برای آمریکا نداشت.

آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه رشت با اشاره به اینکه در طول بیش از چهل سال گذشته همیشه شاهد هجمه و توطئه دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده‌ایم، اظهار کرد: نظام مقدس اسلامی بر مبنای موازین اسلام حکومت اسلامی را پایه ریزی و در این مسیر حرکت کرده است.

وی اضافه کرد: در همه این سال‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی هم از برخی خواص داخل و هم از خارج تحت فشار قرار داشت اما این مسیر را طی کرده است.

امام جمعه رشت با اشاره به اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های بین المللی با وجود همه فشارها، گفت: قطعاً هجمه‌ها و توطئه‌ها دشمن در این موفقیت تأثیرگذار بوده است.

وی در ادامه به رویش‌های انقلاب اسلامی در سال‌های گذشته اشاره و اظهار کرد: البته نباید به آسیب و تأثیرات منفی نفوذها و خودفروخته های داخلی نیز بی توجه بود آنها به دنبال خدشه به نظام اسلامی بوده و هستند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به سالروز تأسیس نهاد مبارک نماز جمعه، گفت: نماز جمعه یکی از دستاوردها و برکات انقلاب اسلامی است که در آن مهم‌ترین مسائل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی روز جامعه بیان و مردم به تقوای الهی دعوت می‌شوند.

وی همچنین در ادامه به مذاکرات هسته‌ای اشاره و با بیان اینکه با امضای برجام طی هشت سال گذشته هیچ چیزی نصیب ایران نشد اما امتیازات زیادی به طرف‌های مقابل داده شد.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه آمریکا به تعهدات برجامی خود عمل نکرده است، تصریح کرد: مذاکره کنندگان امروز تنها به دنبال لغو یکجای تحریم‌ها و تضمین برای این اقدام هستند و قطعاً به فرموده رهبری معظم این موضوع از سوی جمهوری اسلامی ایران راستی آزمایی می‌شود.

وی عدم پاسخگویی به مطالبات به حق ملت ایران را هدف آمریکا برشمرد و افزود: دولت سیزدهم و تیم اقتصادی آنها حل مشکلات و بهبود معیشت مردم را برخلاف دولت گذشته به مذاکرات گره نزده و برای بهبود شرایط تلاش می‌کند.

امام جمعه رشت همچنین به سفر بایدن عربستان و اهداف آن اشاره و اضافه کرد: آمریکا و مقامات آن به دنبال رسیده به اهداف خود در حوزه انرژی به ویژه نفت و پر رنگ کردن نقش رژیم صهیونیستی در منطقه هستند که به دستاورد مطلوبی در این سفر دست نیافتند./ مهر

تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد