صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا


بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان به‌مناسبت فرارسیدن یوم‌الله هفدهم شهریور

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به‌مناسبت فرارسیدن یوم‌الله هفدهم شهریور به شرح زیر منتشر شد. ۱۷ شهریور، سالگرد به شهادت رسیدن مردان، زنان و کودکان بی‌گناه تهرانی در میدان ژاله به دست عوامل شقی رژیم سفاک پهلوی در سال ۱۳۵۷ است. در این روز مردم مسلمان به ندای آسمانی امام خویش لبیک گفتند […]

کد خبر : 47582 | 11:24 ق.ظ | ۱۶ شهریور , ۱۴۰۱

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به‌مناسبت فرارسیدن یوم‌الله هفدهم شهریور به شرح زیر منتشر شد.

۱۷ شهریور، سالگرد به شهادت رسیدن مردان، زنان و کودکان بی‌گناه تهرانی در میدان ژاله به دست عوامل شقی رژیم سفاک پهلوی در سال ۱۳۵۷ است. در این روز مردم مسلمان به ندای آسمانی امام خویش لبیک گفتند و با پیروی از فرمان معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (رحمت الله علیه) و تاسی به نهضت عاشورا و محور قراردادن شعار «هیهات من الذله»، کفن پوش در صحنه مبارزه با طاغوتیان حاضر شدند و شجاعانه در برابر صف‌آرایی تانک‌ها، زره‌پوش‌های نظامی و مأموران مسلسل به دست حکومت دست‌نشانده پهلوی ایستادند و بانگ «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» برآوردند و حقوق حقه خویش را مطالبه کردند. در آن سوی میدان دژخیمان مزدور حکومت ستم‌شاهی همچون یزیدیان، آزادی‌خواهی و عدالت‌طلبی مردم را بر نتافته و ملت بی‌گناه را قربانی آمال ظلمانی و جاه‌طلبی شاه فاسد پهلوی کردند و با جنایتی خونبار از میدان ژاله صحرای کربلای دیگری ساختند.

یوم‌الله هفدهم شهریور بسان حماسه جاودان عاشورا، وعده الهی پیروزی خون بر شمشیر را تجسمی دوباره بخشید و پرتو نور امید را بر دل‌های مبارزان خسته از ظلم و ستم خاندان فاسق پهلوی تاباند. یوم‌الله هفدهم شهریور یادآور غریو خون رهپویان ولایت و عاشقان شهادت است که با پیروی از منویات امام بت‌شکن خویش خمینی کبیر (رحمت الله علیه) در صف اول مبارزه با شیاطین و طاغوتیان حضور یافتند و با خون جوشان خویش میثاق‌نامه انقلاب اسلامی را امضا کردند. خون پاک شهدای میدان ژاله همانند خون شهدای کربلا طاغوت‌شکن شد و همچون صاعقه‌ای سهمگین، کاخ ننگین حکومت ۲۵۰۰ ساله ستم‌شاهی را لرزاند و نعره‌های مستانه سران یزیدصفت استکبار جهانی را محو ساخت. شهدای یوم‌الله هفدهم شهریور آگاهانه راه ایستادگی، آزادی‌خواهی و شهادت‌طلبی حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) را برگزیدند و با خروش خونین خویش، کاخ استبداد و استعمار را در زباله‌دان تاریخ مدفون ساختند. حماسه ماندگار و فراموش ناشدنی یوم‌الله هفدهم شهریور ره‌گشای قیام ملت ایران و زمینه‌ساز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بهمن ماه سال ۱۳۵۷ شد و به عنوان برگ زرینی از ولایتمداری، آزادی‌خواهی و شهادت‌طلبی مردم مسلمان ایران در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت گردید.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدای والامقام انقلاب اسلامی به ویژه شهدای مظلوم یوم‌الله هفدهم شهریور، بر اهمیت زنده‌نگهداشتن ایام‌الله انقلاب اسلامی و بزرگداشت باشکوه مناسبت‌های ملی و انقلابی تاکید کرده و از عموم مردم انقلابی به‌ویژه علما، طلاب، محققان، پژوهشگران، نویسندگان، خطبا و گویندگان دعوت می‌نماید تا با اندیشه، قلم و کلام خویش در عرصه تبیین اندیشه الهی بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی (رحمت الله علیه) و آرمان انقلاب اسلامی حضوری پررنگ و اثرگذار داشته باشند تا در سایه پیروی از منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی)، گام بزرگ دیگری در مسیر ایجاد تمدن نوین اسلامی و زمینه‌سازی طلوع خورشید ولایت عظمی حضرت بقیه الله الاعظم مهدی موعود (ارواحنا فداه) برداشته شود. همچنین به اطلاع مردم همیشه در صحنه استان گیلان می‌رساند مراسم استانی بزرگداشت یوم‌الله هفدهم شهریور با سخنرانی سردار بهروز جلایی (فرمانده دوران دفاع مقدس)، ساعت ۱۲:۳۰ روز جمعه ۱۸ شهریور (قبل از خطبه‌های نماز جمعه) در مصلی امام خمینی (رحمت الله علیه) شهر رشت برگزار می‌گردد.


تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد