صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضابرگزاری نخستین رویداد دانش‌آموزی «مسطور» در گیلان

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه قدس گیلان از برگزاری نخستین رویداد دانش‌آموزی «مسطور» با محوریت میرزا کوچک خان جنگلی در گیلان خبر داد. حامد حبیب‌زاده، رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه قدس گیلان امروز، اول آذرماه در نشست با خبرنگاران که در سالن اجتماعات بسیج دانش‌آموزی برگزار شد، با بیان اینکه بسیج در تمامی حوزه‌ها فعالیت […]

کد خبر : 48392 | 2:05 ب.ظ | ۱ آذر , ۱۴۰۱

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه قدس گیلان از برگزاری نخستین رویداد دانش‌آموزی «مسطور» با محوریت میرزا کوچک خان جنگلی در گیلان خبر داد.

حامد حبیب‌زاده، رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه قدس گیلان امروز، اول آذرماه در نشست با خبرنگاران که در سالن اجتماعات بسیج دانش‌آموزی برگزار شد، با بیان اینکه بسیج در تمامی حوزه‌ها فعالیت بسیار جدی و تأثیرگذاری دارد، اظهار کرد: بسیج در چند حوزه از جمله علمی، فرهنگی، پژوهشی، عدالت آموزشی و اجتماعی فعالیت داشته و وظایف خود را به بهترین نحو اجرایی می‌کند.

وی با اشاره به نقش تأثیرگذار بسیج دانش‌آموزی در اجرای عدالت آموزشی بین دانش‌آموزان گفت: برای تحقق عدالت آموزشی در مدارس و در بین تمامی دانش‌آموزان، طرح مکمل‌های آموزشی برای دانش‌آموزان کم بضاعت در همه شهرستان‌های گیلان در حال انجام است که این دانش‌آموزان ابتدا در طرح ثبت‌نام و سپس به‌صورت آنلاین و مشاوره‌های تحصیلی با بهترین اساتید کشوری ارتباط برقرار می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه قدس گیلان با تأکید بر توجه به مسائل فرهنگی و کاهش التهاب در بین دانش‌آموزان در مدارس بیان کرد: بسیج دانش‌آموزی در حوزه فرهنگی و در قالب طرحی با عنوان «شهید هاشمی» در مدارس جلسات جهاد تبیین، پرسش و پاسخ به شبهات مختلف و در مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم برگزار می‌کند.

حبیب‌زاده یکی از اهداف سازمان بسیج دانش‌آموزی را معرفی چهره‌های شاخص هر استان در عرصه‌های مختلف برای دانش‌آموزان دانست و تصریح کرد: استان گیلان چهره‌های برجسته‌ای همچون میرزا کوچک‌خان جنگلی دارد که مقام معظم رهبری از این شهید گرانقدر و بنیان‌گذار نهضت جنگل به‌عنوان یک اسطوره یاد کردند.

وی از برگزاری نخستین رویداد دانش‌آموزی «مسطور» با محوریت میرزا کوچک‌خان جنگلی در گیلان خبر داد و افزود: در ایام نزدیک ‌به برگزاری کنگره میرزا کوچک‌خان جنگلی رویدادی را شروع کردیم که دانش‌آموزان در ۱۰ رشته علمی، ادبی و فرهنگی با ارسال آثار خود شخصیت میرزا کوچک‌خان جنگلی را شناخته و به دیگران معرفی کنند که این مهم به بازگویی شخصیت میرزا و شناختن هویت گیلان برای دیگران کمک می‌کند.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان گیلان گفت: زمان ارسال آثار دانش‌آموزان در رویداد دانش‌آموزی مسطور از اواخر آبان‌ماه آغاز و تا ۶ آذر ادامه دارد و در صورت استقبال دانش‌آموزان، مهلت ارسال آثار قابل تمدید است.

حبیب‌زاده با بیان اینکه باید فداکاری‌های رزمندگان گیلانی در دوران دفاع مقدس و در راه پیروزی انقلاب اسلامی برای جوانان بازگو شود، گفت: در ایام راهیان‌نور دانش‌آموزی یکی از برنامه‌های این سازمان بازدید از خانه میرزا در شهرهای مختلف و بازگو کردن فداکاری‌های رزمندگان گیلانی در دوران دفاع مقدس و انقلاب است.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه راهیان‌نور دانش آموزی در استان گیلان افزود: این قرارگاه هر ساله در سازمان بسیج دانش‌آموزی تشکیل و دانش‌آموزان به قالب اردوی راهیان‌نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان گیلان با بیان اینکه همزمان با اعزام کاروان راهیان رویداد رسانه‌ای سرمشق هم در گیلان برگزار می‌شود، گفت: رویداد سرمشق یک چالش فکری برای دانش‌آموزان بوده که منجر به تولید محتواهای خوب در حوزه دفاع مقدس شده است.


تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد