صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضانشست اعضای ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی با ریاست قوه قضائیه

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و اعضای ستاد مرکزی دهه فجر با رئیس قوه قضائیه دیدار کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر که با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای رئیس قوه قضائیه، […]

کد خبر : 48956 | 9:38 ب.ظ | ۳۰ دی , ۱۴۰۱

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و اعضای ستاد مرکزی دهه فجر با رئیس قوه قضائیه دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر که با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای رئیس قوه قضائیه، رئیس و مسئولین کمیته‌های تخصصی ستاد مرکزی دهه فجر امروز چهارشنبه ۲۸ دیماه۱۴۰۱ در ساختمان قوه قضائیه برگزار شد، با درود به ارواح پاک و مطهر شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی، تبلیغی، قضایی، امنیت، جبهه مقاومت به ویژه سردار آسمانی حاج قاسم سلیمانی و همچنین درود و سلام نثار روح مطهر بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه به عنوان قافله سالار عزت و آزادگی، گفت: مجاهدت‌، قاطعیت همراه با تدبیر و پیگیری، از شاخصه‌های ممتاز مدیریت دوره کنونی قوه قضاییه است و به همین خاطر شاهد تحولات چشمگیر و خدمات ارزشمندی در قوه عدلیه هستیم که امیدواریم استمرار یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسی‌پور با شاره به اینکه در کنار کارهای اطلاعاتی و قضایی، قدرت نرم جمهوری اسلامی و حضور مردم در خنثی کردن فتنه‌ها بسیار حائز اهمیت است، افزود: دشمن هنوز این موضوع را درک نکرده که ملت ایران با وجود مشکلات معیشتی و برخی نارسائی‌ها با اصل نظام، اسلام و رهبری همراهند. بعد از حضور میلیونی وباشکوه مردم تهران و سایر شهرها و روستاها در مراسم روز مبارزه با استکبار جهانی در سیزدهم آبان سال جاری شاهد چرخش مواضع رسمی دولت آمریکا و اصلاح مطالب سخیف گذشته آنها قبل از این مراسم بودیم.
وی در بخش دیگری از بیانات خود، دهه فجر را دهه مانور قدرت مردمی نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: باتوجه به شرایط کشور و توطئه‌های دشمنان، مراسم دهه فجر امسال با حضور گسترده اقشار مختلف مردم باشکوه‌تر برگزار خواهد شد و در این خصوص ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از چند ماه قبل کار خود را آغاز کرده و با برنامه‌ریزی و همکاری همه دستگاه های عضو شورای هماهنگی و تشکل‌های مردمی و با پیگیری‌های مجدانه همکاران ما در سراسر کشور و حضور مردم فهیم و با بصیرت، بی‌شک چهل و چهارمین دهه فجر حماسه‌ی دیگری رقم خواهد خورد.
حجت‌الاسلام والمسلمین موسی‌پور با اشاره به راهبردهای پیش‌بینی شده برای دهه فجر انقلاب اسلامی سال جاری، افزود: جهاد تبیین، راهبرد و رویکرد اصلی در جشن‌های چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همه برنامه‌های پیش‌بینی شده است. کارنامه نظام اسلامی در حوزه‌های مختلف دفاعی، نظامی، عمرانی، آبادانی، توسعه زیر ساخت‌ها، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، صنعت، کشاورزی، فناوری‌های نوین، علوم هسته‌ای، بایوتکنولوژی و نانوتکنولوژی و سایر ساحت‌ها بیانگر کارآمدی نظام است و این دستاوردها با آمار و ارقام قابل استناد است.
ایشان ادامه داد: دومین راهبرد ستاد؛ تقویت وحدت و انسجام ملی و جلوگیری از دوقطبی و دوگانه‌سازی‌های کاذب، اختلاف و دودستگی و مقابله با اقدامات تفرقه افکن است. توجه به ابعاد محتوایی و اجرایی برنامه‌های ویژه جوانان و نوجوانان که کانون اصلی توجه دشمن در جنگ شناختی و ادراکی هستند؛ سومین راهبرد تعیین شده است. همچنین بیان جایگاه و نقش زن در نظام اسلامی و دستاوردهای انقلاب در این حوزه از دیگر رویکردهای موردنظر است و جشن آغاز چهل و پنجمین سال پیروزی انقلاب با شور، نشاط، طراوت، شادابی و امیدافزایی در جامعه همراه خواهد بود.
نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: انقلاب اسلامی راهی نو و حکمرانی نوین مبتنی بر ارزش‌های دینی و معنوی به‌دنیا عرضه کرد. این شیوه حکمرانی همراه با ظلم ستیزی، استقلال طلبی و عدالت خواهی در تضاد با لیبرال دموکراسی غربی است لذا از آغاز پیروزی انقلاب، شاهد مقابله نظام سلطه با جمهوری اسلامی هستیم و تاکنون این امر ادامه دارد. این حجم توطئه و طراحی علیه یک کشور بی‌سابقه است از محاصره اقتصادی، تحریم، جنگ تحمیلی، غائله کرد و بلوچ و عرب و تلاش بی‌سابقه برای تجزیه ایران، اقدام به کودتای نظامی، فتنه ۷۸ و ۸۸ و آشوب‌های سال ۹۶ و ۹۸ و آخرین آن اغتشاشات و آشوب‌های اخیر است که یک جنگ تمام عیارِ ترکیبی و یک برنامه دقیق و با همکاری تمام کشورهای وابسته به آمریکا و غرب بود. در این جنگ ترکیبی تمرکز اصلی بر امپراطوری رسانه‌ای و تبلیغی دروغ و فریب بود. علت این دشمنی ریشه دار و این همه عداوت و کینه به نظام اسلامی در همین نکته نهفته است که این الگوی حکمرانی، مرزهای جغرافیایی را پشت سرگذاشته و علاوه بر منطقه در سطح بین الملل هم تمدن غربی را به چالش کشیده است لذا در سند امنیت ملی آمریکا از آن به عنوان یکی از سه چالش اصلی آمریکا برای دستیابی به مطامع و اهداف خود یاد کرده است.
وی افزود: علیرغم طراحی و مهندسی دقیق، همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند دشمن دچار خطای محاسباتی و تحلیل راهبردی شد و این خطای محاسباتی برای اولین بار هم نیست که رخ می دهد.
حجت‌الاسلام والمسلمین موسی‌پور با بیان اینکه دشمنان درک صحیحی از ملت ایران و مناسبات داخلی کشور ندارند و علت اصلی شکست آن‌ها در تمامی این توطئه‌های وسیع و گسترده، همین موضوع بوده است، تصریح کرد: طی چهار ماه گذشته و پس از اجرای توطئه‌های دشمنان، با برنامه ریزی منسجم و فراخوان‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، قریب ۴۰ میلیون نفر از مردم کشورمان در تظاهرات‌ها، اجتماعات، فراخوان‌ها، تشییع پیکرهای شهدای امنیت، اجتماع با شکوه ۲۸ صفر و مراسم بعد از حادثه تروریستی شاهچراغ در نقاط مختلف کشور و مراسم عظیم ۱۳ آبان حضور پیدا کرده و اقدامات اغتشاش‌گران را محکوم کردند و نمودار این حضور و مشارکت‌ها را بررسی می‌کنیم متوجه رو به اوج بودن آن می‌شویم.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای ریاست محترم قوه قضائیه ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان داشت: در رویکرد جدید شورا و مدیریت تحولی حجت الاسلام و المسلمین موسی‌پور شاهد راهبردهای نوین و نوآوری‌ها هم در محتوا و هم در برنامه‌ریزی هستیم که بخوبی اقدامات جدید ملموس است.
رئیس قوه عدلیه بیان داشت: تبلیغات ما در حوزه دهه فجر انقلاب اسلامی باید کاملاً فراگیر و منطبق با ارزش‌های اسلامی باشد. این تبلیغات باید همه طبقات و اقشار اجتماعی از جمله نسل‌های سوم و چهارم انقلاب، جوانان و بانوان را دربربگیرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای اظهار داشت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به سایر قوا و دستگاه‌ها از جمله قوه قضاییه پیشنهاداتی را در راستای هر چه باشکوه‌تر و بهتر برگزار شدن جشن آغاز ۴۵ سالگی انقلاب اسلامی ارائه دهد؛ ما در دستگاه قضایی از این پیشنهادات و انتقادات استقبال می‌کنیم.
ایشان افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، اقدامات و نوآوری‌هایی را در مناسبت‌های ویژه از جمله دهه فجر برای هر چه مطلوب‌تر تبیین و معرفی کردن ماهیت و اهداف انقلاب اسلامی نزد نسل جوان به کار می‌بندد و پایه‌گذاری می‌کند؛ بر همین مبنا ضروری است این اقدامات و نوآوری‌های پایه‌گذاری شده در طول سال نیز مستمراً از طریق سایر دستگاه‌ها نظیر مساجد، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارتخانه‌های «آموزش و پرورش» و «علوم و تحقیقات و فناوری» و … دنبال شود.
رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: ما مسئولان باید هر آنچه را به مردم وعده می‌دهیم، عمل کنیم و چنانچه به دلایلی نتوانستیم به وعده‌های خود جامه عمل بپوشانیم، باید این دلایل را برای مردم تبیین کنیم؛ این امر در بهبود وجهه اجتماعی مؤثر است؛ البته پیش از وعده دادن نیز ضروری است الزامات و ظرفیت‌ها را بسنجیم.
رئیس عدلیه با اشاره به مقوله جهاد تبیین گفت: در دهه فجر امسال با عنایت به شرایط و مقتضیات روز، حتماً باید از روش‌ها، محتواها و برنامه‌های نوین و جدید و مبتکرانه در راستای تبیین مطلوب‌تر و جامع‌تر ماهیت و اهداف انقلاب اسلامی و سیر حرکت رو به جلو و مترقی کشور طی بیش از ۴ دهه اخیر، بهره بگیریم. ما باید مسائل را اولویت‌بندی کنیم و معیارهای این اولویت‌بندی را مشخص گردانیم؛ بر همین اساس امروز باید تعیین کنیم که چه موارد و موضوعاتی را با چه روش‌هایی می‌خواهیم برای نسل جوان تبیین کنیم؛ در همین راستا به نظر من می‌رسد که امروز شبهاتی در اذهان برخی جوانان وجود دارد؛ باید این شبهات را احصاء کرده و سپس با بهترین و مطلوب‌ترین روش ها و ادبیات به تبیین و رفع این شبهات در اذهان جوان بپردازیم؛ از سویی دیگر با تحریفاتی مواجه‌ایم که دشمنان و بدخواهان در ذهن برخی جوانان ما ایجاد کرده‌اند؛ باید در این راستا نیز حقایق را نزد جوانان با بهترین شیوه روشن سازیم و پس از آن به سؤالات موجود در اذهان جوانان از جمله چشم‌اندازی که برای آینده آنها قابل ترسیم است نیز پاسخ دهیم.
حجت الاسلام و المسلمین‌ اژه‌ای با اشاره به جنگ ترکیبی تحمیل شده از ناحیه دشمن به ملت ایران گفت: دشمن در این جنگ ترکیبی به اهداف خود نرسید و این امر ثمره بصیرت و هوشیاری مردم و درایت مقام معظم رهبری و تلاش‌های مسئولان و نیروهای امنیتی و انتظامی بود؛ البته اقدامات دشمن، کام مردم را تلخ کرد؛ بر همین اساس، با عنایت به در پیش بودن جشن پیروزی انقلاب اسلامی، هر دستگاهی به سهم خود باید برای شادی و حلاوت مردم، قدمی بردارد.
در این دیدار چندین تن از روسای کمیته‌های تخصصی ستاد مرکزی دهه‌ی فجر گزارشی از اقدامات، فعالیت‌ها و برنامه‌های خود ارائه کردند.


تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد