صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا


تشکیل ۲۰ کمیته اجرایی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در شهرستان لنگرود

جلالی بر لزوم استفاده از ظرفیت اصحاب رسانه و کیفی سازی برنامه ها در دهه فجر تاکید کرد و گفت: در این راستا کمیته ۲۰ گانه  ستاد دهه فجر در شهرستان  لنگرود تشکیل شد. محمد رضا جلالی در جلسه ستاد بزرگداشت دهه مبارک فجر که امروز ( دوشنبه، ۳ بهمن) در سالن اجتماعات فرمانداری این […]

کد خبر : 49026 | 12:39 ب.ظ | ۴ بهمن , ۱۴۰۱

جلالی بر لزوم استفاده از ظرفیت اصحاب رسانه و کیفی سازی برنامه ها در دهه فجر تاکید کرد و گفت: در این راستا کمیته ۲۰ گانه  ستاد دهه فجر در شهرستان  لنگرود تشکیل شد.

محمد رضا جلالی در جلسه ستاد بزرگداشت دهه مبارک فجر که امروز ( دوشنبه، ۳ بهمن) در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت  یاد و نام شهدای عظیم الشان انقلاب اسلامی و امام شهیدان و تبریک حلول ماه رجب، گفت: ماه رجب ماه نزول رحمت الهی و  فرصتی است برای ما مدیران،بلحاظ اینکه ازحیث معنوی نیازمند توجه بیشتر به خود هستیم  که به بهانه کارهای متراکم نباید از خود غفلت کنیم.

فرماندار شهرستان لنگرود تصریح کرد:خدا را شاکر هستم که در نظام اسلامی و ولایی زندگی می کنیم که تحت زعامت ولی فقیه که مدیر و مدبر است به وظایف خود عمل می کنیم که البته قدر این توفیق را باید بدانیم.

وی با اشاره به جنگ  اقتصادی و ترکیبی دشمن تاکید کرد: این عرصه قطعا سخت تر از عرضه نظامی است و تکلیف ما  دفاع همه جانبه در همه عرصه ها و ایجاد آمادگی لازم است.

جلالی تصریح کرد: ما بایستی جمهوری اسلامی که امام راحل بنا نهاده را  به نحو شایسته ای پیگیر و توفیقات چهل و چند  ساله انقلاب اسلامی و چالش های ایجاد شده برای ممانعت از موفقیت  این انقلاب را برای  مردم از جمله نسل جوان و نوجوان جامعه تبیین کنیم.

وی با بیان اینکه همه ما مدیون انقلاب هستیم، بر تامین رضایت مردم،  که رضایت باری تعالی را به دنبال دارد، تاکید و خاطرنشان کرد: دستگاه حکومتی  پیش از انقلاب  وبرخی از اندیشمندان  سخت در صدد ایجاد هویتی بودند که سراسر به دستاوردها و افتخارات باستانی تکیه داشت بدون اینکه اسلام در آن نقش مهمی داشته باشد، بعد از انقلاب نیز  عده‌ای تلاششان این بود که هویتی را بنا کنند که یکسره بر دوره اسلامی تاکید داشته باشند و بر این اساس چالش هایی ایجاد  و عناصر هویت بخش جامعه ایرانی در برخی از حوزه ها از جمله  اسلامیت و ملیت که دو منبع اعتباردهی هویت ایرانیان بود را با مسائلی روبرو ساخت.

جلالی با تاکید بر جمهوریت و اسلامیت در جامعه و هویت ایرانی اسلامی و اینکه به تعبیر شهید مطهری” تعلیمات آزادی خواهانه که در قالب اسلامیت، ایرانیت، مدنیت و دموکراسی است” خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی که فاقد جمهوریت و  یا اسلامیت باشد برخواسته از آرمان های امام‌(ره) و مردم نبوده و تقلبی است.

وی اسلامیت و ملیت را دو منبع اعتباردهی هویت ایرانیان دانست و یادآور شد: مقام‌ معظم رهبری در بیانیه گام دوم با توجه به جامعه پذیری و نقش مردم و توجه به این نکته که انقلاب اسلامی بسترساز تمدن اسلامی است بر حضور مردم در همه عرصه های مختلف  تاکید دارند.

جلالی ادامه داد: حیله دشمن این است که با ایجاد دوگانه سازی، بین نظام دینی و  اجرایی در جامعه جدایی ایجاد کند و می گوید تنها مسلمان بودن کفایت می کند نیازی نیست که کشور با آموزه های اسلام و رهنمودهای حاکم اسلامی و ولی فقیه جلو رود و با تمام توان تلاش دشمن این است که عمود خیمه جمهوری اسلامی( ولایت فقیه) را تخریب کند.

وی تصریح کرد: در بیانیه گام دوم و بسترسازی تمدن اسلامی بایستی تلاش هایی انجام شود که دیدگاه امام‌ معصومی که واسطه فیض بین زمین و آسمان است بر جامعه حاکم شود. امام راحل فرمودند انشاالله صاحب این  انقلاب می آید، آن را تقدیمش می کنیم و معلوم است که دیدگاه امام راحل بسترسازی برای ظهور است که تمدن اسلامی را به عصر ظهور متصل کند.

فرماندار شهرستان لنگرود با تاکید بر اینکه  فرهنگ انتظار مهدویت باید اوج گیرد و دهه فجر فرصت مناسبی برای تبیین این فرهنگ است، گفت: اگر فرصت انتظار بمیرد انقلاب اسلامی می‌میرد، اینجاست که دشمن در صدد تخریب باورهای ناب شیعی است و این ایام فرصت مناسبی است که زیبایی های ظهور را با فرهنگ مان عجین کنیم و تلاش کنیم فرهنگ انتظار درست جلو رود و از جمله چالش های این‌ مسیر یاس و ناامیدی وفقدان آینده مطمئن حاکم است که با فرهنگ انتظار بهبود می یابد.

جلالی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شعار امسال دهه فجر “ایران استوار ، چهل و چهار سال افتخار” ، تصریح کرد: ستاد دهه فجر، فرصتی برای بیان دستاوردها و اقدامات انجام شده است‌ که در این راستا کمیته ۲۰ گانه ستاد دهه فجر در شهرستان  تشکیل شد.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت اصحاب رسانه در بیان دستاوردها و اقدامات شهرستان در دهه فجر، گفت: کیفی سازی برنامه‌های دهه فجر در اولویت قرار دارد هر چند که به  لحاظ کمی هم امسال شاهد تنوع و گستردگی برنامه‌ها هستیم.

جلالی با بیان اینکه مسئولین در برنامه های مختلف حضور پررنگ داشته باشند، گفت: نصب پرچم جمهوری اسلامی بر سردرب مغازه ها و مزین شدن کل شهر به پرچم جمهوری اسلامی،  ساماندهی فضای مجازی، مردمی سازی برنامه های دهه فجر، برپایی میز خدمت در دهه فجر، فضاسازی شهرها و روستاها و ….. از جمله اموری است که بایستی در دهه فجر مورد توجه قرار گیرد./ شبستان


تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد