صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا


بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان به مناسبت فرارسیدن هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به مناسبت فرارسیدن «هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی؛ ششم الی دوازدهم تیرماه» به شرح زیر منتشر شد. پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری پیشوای دینی و مرجع عالی‌قدر جهان تشیع امام خمینی (رحمت ‌الله علیه) و حضور گسترده و پرشور مردم انقلابی و مبارز ایران در […]

کد خبر : 51037 | 8:25 ب.ظ | ۵ تیر , ۱۴۰۲

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به مناسبت فرارسیدن «هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی؛ ششم الی دوازدهم تیرماه» به شرح زیر منتشر شد.

پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری پیشوای دینی و مرجع عالی‌قدر جهان تشیع امام خمینی (رحمت ‌الله علیه) و حضور گسترده و پرشور مردم انقلابی و مبارز ایران در صحنه مبارزه با استکبار موجب قطع دستان غارتگر سلطه ‌طلبان و استثمارگران از میهن اسلامی شد و تضعیف پایگاه شیطان بزرگ آمریکای جهانخوار را در منطقه رقم زد و سبب برانگیختن خشم و نفرت استکبار جهانی از اقتدار انقلاب اسلامی و عزت و سربلندی ملت شریف ایران گشت. در آغازین سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی ایران آمریکای جنایتکار با رجعت به خوی وحشی و درندگی خود، مرتکب ترورها و جنایات بی‌شماری شد تا به گمان خود با ریختن خون هزاران نفر از عالمان، دانشمندان، سیاستمداران، رزمندگان و حتی زنان مظلوم و کودکان بی‌دفاع ایرانی، انقلاب اسلامی را تضعیف کرده و برای زخم‌های کاری خود التیامی یابد. غافل از آنکه ملت شهیدپرور ایران پس از هر ترور و جنایت استکبار جهانی قدرتمندتر شده و بر عزم خویش برای دفاع از اسلام و قران راسخ‌تر می‌گردد.

به پیشنهاد رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) ششم الی دوازدهم تیرماه به «هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی» نامگذاری شد تا اقدامات تروریستی و جنایات ضد حقوق بشری آمریکای جهانخوار و گروهک‌های تروریستی وابسته به آن برای نسل جوان بازخوانی شود و چهره کریه بزک شده با ماسک دفاع از حقوق بشر شیطان بزرگ برای افکار عمومی افشا گردد. سوء‌قصد نافرجام به حضرت آیت‌الله ‌العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی) در ۶ تیر ۱۳۶۰، به شهادت رساندن آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ نفر از یاران ایشان در ۷ تیر ۱۳۶۰، بمباران شیمیایی سردشت و به شهادت رساندن ۱۱۰ نفر توسط هواپیماهای جنگی رژیم بعثی عراق در ۸ تیر سال ۱۳۶۶، به شهادت رساندن محمد کچویی رئیس زندان اوین در ۸ تیر ۱۳۶۰، به شهادت رساندن آیت‌الله صدوقی نماینده امام خمینی(ره) و امام جمعه یزد در ۱۱ تیر ۱۳۶۱ و شلیک موشک به هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی وینسنس و به شهادت رساندن ۲۹۰ نفر در ۱۲ تیرماه ۱۳۶۷، فهرست مجموعه اقدامات تروریستی و جنایات آمریکای جهانخوار در این هفته است که بی‌شک تبیین این رخدادها اهتمام جدی علما، خطبا، محققان و نویسندگان و همچنین هنرمندان و فعالان فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را می‌طلبد.

رسانه‌های وابسته به استکبار جهانی در حالی آمریکای جنایتکار را مدافع حقوق بشر و ناجی بشریت معرفی می‌کنند که شیطان بزرگ خود بزرگترین ناقض حقوق بشر در دنیا است. جنایات متعدد علیه ملت شریف ایران در یکصد سال اخیر، به شهادت رساندن سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی بزرگ‌حامی حق و عدالت به بهانه واهی مقابله با تروریسم، حمایت همه جانبه از رژیم جانی، دژخیم و کودک‌کش صهیونیستی و نادیده گرفتن حقوق اقلیت‌‌های مسلمانان و رنگین‌پوستان آمریکا تنها نمونه‌هایی از دشمنی و خصومت آمریکای جهانخوار با بشریت است. شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار با استفاده ابزاری از حقوق بشر، تحریم‌های ظالمانه‌ای علیه ملت مسلمان ایران وضع کرد و با اعمال تروریسم اقتصادی آشکارا و گستاخانه، حقوق ابتدایی، طبیعی و قانونی مردم ایران به ویژه زنان، کودکان، سالمندان، بیماران خاص و معلولان را نقض کرده است.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۱۷ هزار شهید ترور کشور به‌ویژه شهدای رخدادهای هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی همچون شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی و پنج شهید گیلانی حادثه تروریستی هفتم تیر (دکتر حسن عضدی، سیف الله عبدالکریمی، محمدصادق اسلامی، جواد سرافراز و عباس شاهوی)، از عموم مردم گیلان دعوت می‌کند تا با شرکت گسترده و پرشور در مراسم و برنامه‌های متعدد این هفته به ویژه مراسم استانی بزرگداشت یاد و خاطره شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ کبوتر خونین‌بال انقلاب اسلامی که ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه هفتم تیر در مصلی امام خمینی(ره) شهر رشت با سخنرانی حجت‌‌الاسلام والمسلمین سیدعلیرضا ادیانی (رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی) برگزار می‌شود برگ زرین ‌دیگری بر صحیفه افتخارات مردم گیلان بیفزایند.


تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد