صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا


تربیت نیروهای قوی و توانمند یکی از وظایف بسیج است

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: یکی از مسائلی که سپاه در سطح کلان موفق بوده در حوزه تربیت مدیران است، تربیت مدیرانی قوی و میدانی یکی از وظایف بسیج و سپاه است البته بسیج وارد عرصه سازندگی کشور شده اما انسان‌های قوی و توانمندی که قادر به فعالیت در این عرصه‌ها باشند نیز باید […]

کد خبر : 52692 | 9:59 ق.ظ | ۲۹ آبان , ۱۴۰۲

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: یکی از مسائلی که سپاه در سطح کلان موفق بوده در حوزه تربیت مدیران است، تربیت مدیرانی قوی و میدانی یکی از وظایف بسیج و سپاه است البته بسیج وارد عرصه سازندگی کشور شده اما انسان‌های قوی و توانمندی که قادر به فعالیت در این عرصه‌ها باشند نیز باید مورد توجه باشد.

آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان امروز، ۲۸ آبان‌ماه در نشست اعضای ستاد گرامیداشت هفته بسیج استان گیلان به‌مناسبت آغاز هفته بسیج ضمن تبریک این هفته به همه بسیجیان و ملت قهرمان اظهار کرد: بسیج چشم و چراغ و مایه امید ملت ایران بوده و خواهد بود.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره سپاه که فرمودند «‌من از سپاه راضی هستم اما قانع نیستم، افزود: این جمله دارای معانی فراوان است؛ سپاه و بسیج امروز باید در دو عرصه درون‌سازمانی و برون‌سازمانی، فعالیت‌هایی را مورد توجه اساسی قرار دهند. در عرصه درون‌سازمانی، هر نوع آموزشی که در سپاه، راهبردی باشد و توانمندی‌های این نهاد اسلامی و انقلابی را ارتقا ببخشد باید مورد توجه باشد.

امام جمعه رشت با تأکید بر تقویت باورها در مجموعه سپاه و بسیج گفت: بیش از ۸۰ درصد نسل فعلی سپاه، جنگ و امام(ره) و اوایل انقلاب را ندیدند و لذا نیازمند تقویت باورها نسبت به اسلام، انقلاب و رهبری و مردم هستند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه باور و اعتماد امام(ره) نسبت به مردم، انقلاب اسلامی را رقم زد، افزود: یکی از مسائلی که سپاه در سطح کلان موفق بوده در حوزه تربیت مدیران است، تربیت مدیرانی قوی و میدانی یکی از وظایف بسیج و سپاه است البته بسیج وارد عرصه سازندگی کشور شده اما انسان‌های قوی و توانمندی که قادر به فعالیت در این عرصه‌ها باشند نیز باید مورد توجه باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تأکید بر لزوم حرکت فناورانه در بسیج و سپاه تصریح کرد: بسیج قادر است در حوزه دریا و فناوری‌های مختلف، فعال و نقش‌آفرین باشد.

آیت‌الله فلاحتی حراست از انقلاب اسلامی را یکی از وظایف اصلی سپاه پاسداران در عرصه برون‌سازمانی دانست و بیان کرد: سپاه مولود انقلاب است و وظیفه حراست و حفاظت از انقلاب را بر عهده دارد و پاسدار نیز همواره دغدغه‌مند است.

امام جمعه رشت با تأکید بر لزوم جذب کسانی‌که دلداده انقلاب و ارزش‌های انقلاب هستند، گفت: حضور به‌موقع سپاه و بسیج جهت دفع شر دشمنان و همچنین داشتن آمادگی‌های لازم برای انجام مأموریت‌های ویژه از نکات مهمی است که باید مورد توجه باشد و این آمادگی‌ها در همه نیروها ایجاد شود.

وی با اشاره به ضرورت دفاع از انقلاب اسلامی در برابر تهاجم فکری در عرصه جنگ اراده‌ها، گفت: صهیونیست‌ها در جنگ اراده‌ها، از قدرت اراده بیش از بمباران استفاده می‌کنند و در چنین شرایطی، سپاه و بسیج باید نیروهای خود را به‌حدی قوی کنند تا در پاسخ به شبهات و مقابله با توطئه‌های دشمن موفق عمل شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان تلاش‌های سپاه را در دنیا کم‌نظیر دانست و با بیان اینکه پاسدار باید در جنگ اراده‌ها خودش مدافع باشد، افزود: پاسداری که حضور به‌موقع در نماز جماعت و مسائل مذهبی، اعتقادی و بسیجی نداشته و فهم درستی نسبت به معارف دین ندارد نمی‌تواند خود و دیگران را بسازد و فریب خواهد خورد.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اتفاقات پیرامون جنگ غزه گفت: برخی کشورهای اسلامی می‌دانند اگر فاتحه صهیونیست‌های غاصب خوانده شود فاتحه آنان نیز خوانده خواهد شد و لذا بسیاری از ملت‌ها امروز گوش‌های خود را تیز کرده‌اند و به اتفاقات غزه دقت می‌کنند./ ایکنا


تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد