صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا


دهه کرامت بهترین فرصت برای بازیابی جایگاه زنان در جامعه است

مدیر ستاد کانون‌های مساجد گیلان گفت: دهه کرامت بهترین فرصت برای بازیابی جایگاه زنان به ویژه دختران با الگوپذیری دینی است. حجت الاسلام رضا حاجتی ظهر دوشنبه در اولین نشست بزرگداشت دهه کرامت گیلان این دهه را فرصت مناسبی برای بازیابی جایگاه واقعی و کرامت حقیقی زنان به ویژه دختران با تمسک از الگوپذیری دینی […]

کد خبر : 54655 | 1:20 ب.ظ | ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳

مدیر ستاد کانون‌های مساجد گیلان گفت: دهه کرامت بهترین فرصت برای بازیابی جایگاه زنان به ویژه دختران با الگوپذیری دینی است.

حجت الاسلام رضا حاجتی ظهر دوشنبه در اولین نشست بزرگداشت دهه کرامت گیلان این دهه را فرصت مناسبی برای بازیابی جایگاه واقعی و کرامت حقیقی زنان به ویژه دختران با تمسک از الگوپذیری دینی دانست و اظهار کرد: اگر جایگاه زن و مرد در جامعه بر اساس مبانی اسلامی بازتعریف شود و زنان به نقش واقعی خود و جایگاه حقیقی خویش واقف شوند بسیاری از مشکلات امروز جامعه حل خواهد شد.

وی تقویت جریانات مردمی و تلاش حداکثری در راستای نقش‌آفرینی بیش از پیش تشکل‌های مردمی را مهمترین اصل ستاد بزرگداشت دهه کرامت اعلام کرد و گفت: حضور حداکثری مردم و به کارگیری مشارکت مردمی از شاخص‌های مهم ارزیابی است و زمانی موفق خواهیم بود که شبکه‌های مردمی پای کار باشند.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان با تاکید بر لزوم آشنایی بیش از پیش همه اقشار جامعه به ویژه بانوان و دختران با سیره حضرت معصومه (س) از طریق اجرای برنامه‌های ترویجی، تبلیغی و تبیینی افزود: برنامه‌های بزرگداشت دهه کرامت با محوریت مساجد و به منظور اشاعه ارزش‌های معنوی و مذهبی، بسط گفتمان فرهنگ رضوی و ائمه معصومین (ع) و بازخوانی سیره امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) اجرا شود.

وی خواستار بهره گیری از ظرفیت مدارس در اجرای برنامه‌های مفرح و افزایش شور و نشاط درون جامعه شد و بیان کرد: جشن‌های عمومی در بوستان‌های شهری و جشن‌های خانگی مبتنی بر شاخصه‌های شادی و نشاط مومنانه برگزار شود.

حجت الاسلام والمسلمین حاجتی با تصریح اینکه باید پیوست مسجد را در همه برنامه‌ها لحاظ کنیم اذعان کرد: خدمات اجتماعی باید با پیوست دهه کرامت در حوزه‌های مختلف و با عنوان «خدمات کریمانه» اجرا شود.

وی با بیان اینکه مساجد محل و پایگاه ارتباط دائمی با مردم است، اضافه کرد: به گونه‌ای عمل کنیم که همه پای کار باشند و مساجد و بقاع متبرکه محور و محل برگزاری برنامه‌ها و سکوی خدمت سازمان‌ها و نهادها باشد.

دبیر ستاد اجرایی بزرگداشت دهه کرامت گیلان افزایش مشارکت کانون‌های مردمی را در بزرگداشت دهه کرامت خواستار شد و بیان کرد: از ظرفیت مراکز علمی، فرهنگی در هم‌افزایی گروه‌های مردمی و زمینه سازی برگزاری هرچه باشکوه‌تر برنامه‌های این دهه و پویایی و اثربخشی افزون‌تر فعالیت‌های ستاد برگزاری دهه کرامت استفاده شود.

وی در ادامه خواستار توجه مضاعف به مفاهیم ارزشمندی همچون مسئولیت اجتماعی، زیست عفیفانه، ظلم ستیزی، خدمت کریمانه، همدلی و مهربانی، صله ارحام، مهر و عطوفت خواهر و برادر در بزرگداشت دهه کرامت شد.

حجت الاسلام حاجتی در پایان تاکید کرد: محور مقاومت به ویژه مردم مظلوم غزه و فلسطین اشغالی در دستور کار دستگاه‌های عضو در ستاد دهه کرامت در تمامی سطوح قرار گیرد.


تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد