صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا


نشست ستاد دهه فجر شهرستان رودسر

فرماندار شهرستان رودسر گفت: انقلاب اسلامی به عنوان بزرگ ترین و شگرف ترین پدیده تاریخ ایران معاصر، ذهن و قلم‌ بسیاری از اندیشمندان و پژوهشگران دنیا را به خود جلب کرده است. به گزارش خبرنگار مهر، رضا دوست جلالی 12 دی در ستاد دهه فجر شهرستان رودسر افزود: یکی از عوامل مهم در پیدایش انقلاب […]

کد خبر : 551 | ۳:۵۸ ب.ظ | ۱۳ دی , ۱۳۹۱

فرماندار شهرستان رودسر گفت: انقلاب اسلامی به عنوان بزرگ ترین و شگرف ترین پدیده تاریخ ایران معاصر، ذهن و قلم‌ بسیاری از اندیشمندان و پژوهشگران دنیا را به خود جلب کرده است.
به گزارش خبرنگار مهر، رضا دوست جلالی 12 دی در ستاد دهه فجر شهرستان رودسر افزود: یکی از عوامل مهم در پیدایش انقلاب اسلامی، عامل دین و مذهب و از جمله مهمترین عناصر و آموزه‌های آن فرهنگ عاشوراست.

وی اظهارداشت: بنابراین همانطور که نهضت عاشورا در حرکتی سرنوشت ساز، تاریخ ساز و عزت آفرین، احیای اسلام را موجب شد انقلاب اسلامی ایران نیز به عنوان تداوم نهضت عاشورا کارکرد احیای اسلام را نه تنها در سطح داخلی که در سطح منطقه و اسلام بعد از چهارده قرن‌ به منصه ظهور رسانید.

فرماندار رودسر گفت: انقلاب اسلامی ایران یکی از رخدادهای بی ‌نظیر دوران معاصر و فجر جدیدی در تاریخ بشریت است که منشا آثاری بس شگرف در ابعاد فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و غیره در داخل و خارج از ایران برجا گذاشته است.

وی افزود: به یقین شجره طیبه این انقلاب با بهره ‌گیری از چشمه زلال معارف و اعتقادات دینی مردم نستوه و فداکار ایران و با تکیه بر ریشه‌ های استوار پیشینه فرهنگی و سیاسی و اجتماعی آنان بارور و پرثمر گشت.

دوست جلالی اظهارداشت: بزرگترین اهرم پیشبرد انقلاب اسلامی، حضور عظیم توده‌ های میلیونی مردم در عرصه ‌های انقلاب بود که با ایمان نافذ و عمیق از یک سو و معرفت و آگاهی بالا از سوی‌ دیگر به ندای رهبرشان لبیک و در پرتو هدایت‌ های روشنگرانه و پیامبرگونه او، صبر و مقاومت و استقامت را پیشه خویش ساخته و عاقبت شهد گوارای پیروزی بر نظام سلطه را نوشیدند.

وی یادآورشد: یکی از بارزترین ویژگی ‌های انقلاب اسلامی که در کمتر انقلابی نظیر آن وجود داشته‌ است،مردمی بودن آن است به گونه‌ ای که همه ملت ایران در شهر و روستا، از کوچک و بزرگ، زن و مرد در آن مشارکت داشتند، برخلاف انقلاب‌ های بزرگ دنیا که طبقات‌ خاصی از جامعه در آن نقش‌ آفرینی کردند.تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد