صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا


بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان به مناسبت فرارسیدن سالگرد قیام خونین یوم‌الله پانزدهم خرداد

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به مناسبت فرارسیدن شصت و یکمین سالگرد قیام خونین یوم‌الله پانزدهم خرداد منتشر شد. یوم الله پانزدهم خرداد سالروز قیام خونین مردم قم در پی نهضت اسلامی حضرت امام خمینی (رحمت ‌الله علیه) علیه استبداد و استعمار و لایحه ننگین و استعماری کاپیتولاسیون در سال ۱۴۰۲، سرآغاز مبارات […]

کد خبر : 55231 | 10:10 ب.ظ | ۱۴ خرداد , ۱۴۰۳

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به مناسبت فرارسیدن شصت و یکمین سالگرد قیام خونین یوم‌الله پانزدهم خرداد منتشر شد.

یوم الله پانزدهم خرداد سالروز قیام خونین مردم قم در پی نهضت اسلامی حضرت امام خمینی (رحمت ‌الله علیه) علیه استبداد و استعمار و لایحه ننگین و استعماری کاپیتولاسیون در سال ۱۴۰۲، سرآغاز مبارات اسلامی مردم مسلمان ایران علیه ۲۵۰۰ سال حکومت ستم‌شاهی و مقدمه به ثمر نشستن انقلاب اسلامی و تاسیس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. این روز بزرگ مظهر پیوند ناگسستنی امام و امت و نماد ولایت‌مداری و پیروی و دلدادگی ملت ایران به پیشوا و مرجع عالیقدر جهان اسلام امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) است. انقلاب اسلامی ایران با هدایت پیامبرگونه این عالم ربانی به پیروزی رسید و علی‌رغم فتنه‌ها، دسیسه‌ها و دشمنی‌ها تداوم یافت و با رهبری مدبرانه و هوشمندانه خلف صالح ایشان حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) به تعالی رسیده است.

یوم‌الله پانزدهم خرداد سالروز قیام خونین مردمی مظلوم و دردمند ایران از ظلم و ستم شاهی فاسد و وابسته به اربابان آمریکایی و اسرائیلی است که منتج به سقوط طاغوت شد و انقلابی را رقم زد که به معجزه دوران معاصر شهرت یافت و دستان ناپاک استکبار و استعمار را از میهن اسلامی قطع کرد و به امید مستضعفان جهان تبدیل شد. نقش موثر مردم ولایت‌مدار و انقلابی استان گیلان در شکل‌گیری نهضت اسلامی امام خمینی (رحمت ‌الله علیه) نیز همچون دیگر رخدادهای تاریخ معاصر همانند انقلاب مشروطه و نهضت جنگل غیرقابل انکار است؛ شهادت مظلومانه اولین شهید انقلاب اسلامی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدیونس حسینی رودباری گواه این مدعاست که در دوم فروردین ۱۳۴۲ در حمله ماموران رژیم خودکامه و سرسپرده پهلوی به مجلس سوگواری امام صادق (علیه السلام) در مدرسه فیضیه قم شهد وصال نوشید و نام و یادش برای همیشه در تاریخ انقلاب اسلامی و اذهان عمومی گیلانیان ماندگار شد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر قیام خونین پانزدهم خرداد، از عموم مردم همیشه در صحنه استان دعوت می‌نماید تا با شرکت در مراسم بزرگداشت قیام خونین یوم‌الله پانزدهم خرداد در سراسر استان و همچنین مراسم استانی با محوریت شهید حجت‌الاسلام والمسلمین سیدیونس حسینی رودباری که ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه ۱۵ خرداد در مصلی امام خمینی(ره) شهر رودبار برگزار می‌شود، برگ زرین دیگری بر صحیفه افتخارات انقلاب اسلامی در استان گیلان بیافزایند و یکبار دیگر بصیرت و ولایت‌مداری گیلانیان غیور را ثابت کرده و اوج وفاداری خویش را به آرمان والای معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) و منویات ولی امر مسلمین حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) به نمایش بگذارند.


تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد