صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا


عید قربان، عید رهایی انسان از تعلقات نفسانی است

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت:گفت: طرفداران کاندیداهای ریاست جمهوری در تبلیغات نامزد مورد نظر خود، از هر گونه بد اخلاقی پرهیز کنند. آیت الله رسول فلاحتی صبح دوشنبه در خطبه‌های نماز عید سعید قربان ضمن تبریک این عید با تاکید بر اینکه افراد از ظرفیت‌های متعدد معنوی و عرفانی عید سعید قربان، بهره بگیرند؛ […]

کد خبر : 55432 | 2:17 ب.ظ | ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت:گفت: طرفداران کاندیداهای ریاست جمهوری در تبلیغات نامزد مورد نظر خود، از هر گونه بد اخلاقی پرهیز کنند.

آیت الله رسول فلاحتی صبح دوشنبه در خطبه‌های نماز عید سعید قربان ضمن تبریک این عید با تاکید بر اینکه افراد از ظرفیت‌های متعدد معنوی و عرفانی عید سعید قربان، بهره بگیرند؛ اظهار کرد: خداوند متعال مجیب الدعوات است و دعاها و خواسته‌های انسان‌ها را اجابت می‌کند؛ ولی زمان‌ها و مکان‌های خاصی وجود دارد که در آن انسان بیشتر با خدای خود سخن بگوید.

آیت الله فلاحتی، با بیان اینکه یکی از این ایام فرخنده روز عید اضحی، است، افزود: انسان در این روز دعاهایش مستجاب می‌شود؛ چنانکه در شب عرفه نیز دعاهایش مستجاب خواهد شد.

وی با اشاره به جایگاه رفیع و معنوی شب عرفه و روز عید قربان تصریح کرد: ما در دعای این روز می‌خوانیم که خداوند به ما آرامش، صلح، رستگاری سعادت و نجات عطا فرماید.

نماینده ولی فقیه در گیلان، عید قربان را عید رهایی انسان از تعلقات نفسانی خواند و ادامه داد: انسان باید همیشه خود را از تعلقات نفسانی و دنیوی به خدا بسپارد و از او برای خود طلب بخشش، آسایش و عافیت و سلامتی کند.

آیت الله فلاحتی، روز دهم ذی‌الحجه، روز عید قربان (عید اضحی) را از اعیاد بزرگ اسلامی و نقطه وحدت و همبستگی ملت‌های مسلمان معرفی کرد و گفت: دعای نماز این عید عزت، شرف و بالندگی مسلمانان است.

نسل کشی در فلسطین مساله اول مسلمین جهان است

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کشتار مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه، رفح، اردوگاه النصیرات توسط رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: فلسطین امروز میدان آتش و خون است و نسل کشی در فلسطین، درد بزرگ و مسئله اول مسلمین جهان است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه امت اسلامی تاکنون جنایتی به این بزرگی در طول تاریخ به خود ندیده است، ادامه داد: متأسفانه تاکنون بیش از ۳۷ هزار زن و کودک فلسطینی، زیر بمب‌های فسفری و موشک‌ها و آوار خانه‌هایشان به شهادت رسیده‌اند و تعداد مجروحان باقیمانده و خانه‌های ویران شده نیز رو به افزایش است.

وی با اشاره به اینکه کشورهای اسلامی برای حل مسئله فلسطین و کمک به غزه مانند جمهوری اسلامی ایران به وحدت نرسیده‌اند، خاطر نشان کرد: نبود اتحاد بین کشورهای اسلامی موجب شده، تا کشوری مانند ایالت متحده آمریکا از آن سوی جهان به منطقه بیاید و با حمایت از یک سگ هار (رژیم صهیونیستی) برای نسل کشی مردم فلسطین شرکت کند.

تاکید بر پرهیز از بداخلاقی در تبلیغات انتخاباتی

نماینده ولی فقیه در گیلان با توجه به نزدیک شدن به برگزاری انتخابات و ایجاد شور و مشارکت انتخاباتی و تبلیغات به ویژه در گیلان تاکید کرد: طرفداران کاندیداها از هرگونه بداخلاقی‌ها در تبلیغات نامزد مورد نظر خود پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه تمام اسامی نامزدهایی که از سوی شورای نگهبان تأیید شده‌اند؛ مورد احترام هستند، افزود: طرفداران کاندیداها برای ایجاد رقابت در تبلیغات بداخلاقی نکنند.

آیت الله فلاحتی روش تبلیغاتی کاندیداهای ریاست جمهوری در گیلان را خوب ارزیابی کرد و گفت: رئیسی عزیز و همراهانش در راه خدمتگزاری شهید شدند و مردم باید این آرامش را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه منتخب مردم هر کسی هست باید به مشکلات اقتصادی و فرهنگی مردم فکر کند؛ ادامه داد: جمهوری اسلامی در سایه حمایت‌های مردم خوب و عزیز و با معنویت پیشرفت می‌کند و طبیعتاً رئیس جمهور باید به فکر حل دردهای مردم کشور باشد.


تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد