صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا


کاروان شادی «سفره داران و خنچه بران غدیر» در مسکن مهر رشت

کاروان شادی سفره داران و خنچه بران غدیر، امروز از میدان ولایت تا پارک شهدای گمنام مسکن مهر رشت بر پا شد. به گزارش شبستان، فاطمه اسمی، نماینده مجموعه مردمی غدیر مسکن مهر رشت امروز (یکشنبه ۳ تیر) در این مراسم ویژه اظهار کرد:کاروان شادی “سفره داران و خنچه بران غدیر “در مسکن مهر رشت […]

کد خبر : 55510 | 11:46 ق.ظ | ۴ تیر , ۱۴۰۳

کاروان شادی سفره داران و خنچه بران غدیر، امروز از میدان ولایت تا پارک شهدای گمنام مسکن مهر رشت بر پا شد.

به گزارش شبستان، فاطمه اسمی، نماینده مجموعه مردمی غدیر مسکن مهر رشت امروز (یکشنبه ۳ تیر) در این مراسم ویژه اظهار کرد:کاروان شادی “سفره داران و خنچه بران غدیر “در مسکن مهر رشت به همت بانوان این منطقه و به عشق مولا علی (ع) درآستانه عید غدیر خم برپا شده است.

نماینده مجموعه مردمی غدیر مسکن مهر رشت با بیان اینکه چهارمین سال برپایی این کاروان است، گفت: این کاروان خانگی با حضور بیش از ۴۰۰ نفر از بانوان، کودکان و نوجوانان ساکن شهرک مهر مسکن مهر رشت، با به سر گرفتن مجمع و سینی های اطعام و هدایا و خنچه های مملو شیرینی،   شکلات، نقل و نبات و دیگر نذورات، مسافت دو کیلومتری میدان ولایت تا پارک شهدای گمنام مسکن مهر رشت را طی وهدایا و نذورات را بین مردم پخش کردند.

اسمی هدف از راه اندازی این کاروان را تبلیغ، معرفی و گسترش فرهنگ غدیر و آموزه های آن بین مردم عنوان و اضافه کرد: حدود ۵۰ میلیون تومان از محل نذورات مردمی امسال صرف راه اندازی”کاروان شادی سفره داران و خنچه بران” غدیر شده است.

وی خاطر نشان کرد: مسجد امام هادی و ۱۲ خانه از خانه های شهرک‌ مهر در مسکن مهر رشت، به عنوان کارگاه های غدیر از سال گذشته تا کنون محل آماده کردن هدایای دست ساز از جمله رومیزی های سبز، سنجاق سر و دستبند،   طبخ غذا از جمله لقمه های نذری،   کیک، شیرینی و شکلات و بسته بندی نذورات و تبرکات بود.

این کاروان به جز مسکن مهر رشت،  قرار است تا روز عید غدیر خم، نخستین بار در شهرک حمیدیان رشت، شهر لشت نشا و شهرستان های لنگرود، فومن و آستانه اشرفیه نیز بر پا شود.

 


تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد