صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا


آیت‌الله رئیسی همچون شهید بهشتی در تاریخ انقلاب اسلامی مانا شد/ اگر نیت و عمل ما خدایی شود مانند شهیدان بهشتی و رئیسی ماندگار می‌شویم/ شرکت در انتخابات اولین تکلیف و انتخاب اصلح دومین تکلیف ما است

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی همچون شهید بهشتی در تاریخ انقلاب اسلامی مانا شد، گفت: اگر نیت و عمل ما خدایی شود مانند شهیدان بهشتی و رئیسی ماندگار می‌شویم آیت الله سیداحمد حسینی خراسانی امروز پنج‌شنبه هفتم تیرماه در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ کبوتر […]

کد خبر : 55588 | 7:06 ب.ظ | ۷ تیر , ۱۴۰۳

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی همچون شهید بهشتی در تاریخ انقلاب اسلامی مانا شد، گفت: اگر نیت و عمل ما خدایی شود مانند شهیدان بهشتی و رئیسی ماندگار می‌شویم

آیت الله سیداحمد حسینی خراسانی امروز پنج‌شنبه هفتم تیرماه در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ کبوتر خونین بال و چهلمین روز شهادت خادم الرضا(ع) رئیس جمهور شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی که در مصلی امام خمینی(ره) شهر رشت برگزار شد، یاد و خاطره شهید مظلوم بهشتی و یارانش و شاگرد ممتاز و سرافرازش آیت‌الله رئیسی، شهید خدمت و همراهانشان را گرامی داشت و اظهار کرد: این مراسم به مناسبت گرامیداشت و تکریم و تجلیل از مقام شامخ و بلند خدمتگزاران به اسلام و خادمان به این کشور و ملت و نظام یعنی شهیدان عزیز شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از شهیدان همراه این روحانی مجاهد و انقلابی و بزرگوار در حادثه غمبار هفتم تیر ۱۳۶۰ و همچنین اربعین رئیس‌جمهور خدوم، مردمی، انقلابی، ولایی، پر کار و متواضع یعنی شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان عزیز شهیدشان برگزار شده است.

وی با اشاره به آیه «إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا»، افزود: این آیه یک اصل اصیل انسانی و آسمانی در قرآن به عنوان قانون زندگی سعادتمندانه بشر است، یعنی کسانی که از جهت باور دارای اعتقاد راسخ و ایمان استوار به خدا و رسول خدا و احکام خدا هستند و از جهت رفتار، صاحب کار شایسته و عمل صالحند، بر اساس وعده روشن و صادق خدا محبوب دلهای پاک اهل ایمان قرار می‌گیرند و این اراده خداست.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه اراده خداوند همواره حاکم است، تصریح کرد: ممکن است در یک مقطعی و بنا به دلایل و شرایطی و از جهت تبلیغات، افراد مؤمن و مصلح در یک وضعیت سختی به سر برده باشند، اما سرانجام اراده خدا حاکم می‌شود. در زمان شهید بهشتی فضایی سنگین و جوی ظالمانه علیه این چهره برجسته روحانیت شیعه و این شاگرد شایسته مکتب امام صادق(ع) و این سرباز لایق نظام اسلامی و این فرزند برومند امام و این یار صمیمی رهبری معظم انقلاب در کشور به وجود آمده بود و دشمنان از او یک چهره ضد مردمی را نشان می‌دادند؛ این شهید بزرگوار در سفرهای استانی به جای استقبال گرم و سلام و صلوات و تکریم و تجلیل، گاهی با اهانت از سوی بعضی از جریان‌ها و افراد مواجه می‌شد اما وقتی داستان غم‌انگیز هفتم تیر در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی در سرچشمه تهران پیش آمد، امام در نخستین سخنرانی‌اش در جمع عزاداران شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران او فرمود که بهشتی برای ملت ما یک امت بود؛ امام بعدا فرمود آن چیزی که بیش از شهادت او مایه تاثر خاطر ماست، مظلومیت اوست.

حسینی خراسانی از آیت‌الله سید محمد بهشتی به عنوان شهید مظلوم یاد کرد و گفت: همین جریان در یک برهه‌ای برای شاگرد برجسته اندیشه شهید بهشتی، یعنی آیت‌الله رئیسی پیش آمد که علیه او هم یک فضای سنگین تبلیغاتی سمی و سلبی و منفی ایجاد کردند، اما شهید رئیسی نیز مصداق «سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا» شد.

عضو فقهای شورای نگهبان دل‌های مومنان را ظرف‌های پاک دانست که خداوند محبت انسان‌های مؤمن و دارای عمل صالح را در آن قرار می‌دهد و گفت: چهل روز است که یک امت بزرگ در ایران و یک جریان توحیدی و ایمانی و انقلابی در جهان عزادار رئیسی عزیز هستند.

وی آیت الله رئیسی را عزیز امت اسلام و ملت ایران و رهبر انقلاب دانست و ادامه داد: رهبری مقتدر، حکیم، شجاع، دلیر، مشفق، خیرخواه، مهربان و با صلابت نظام جمهوری اسلامی فرمودند که رئیسی عزیز خستگی نمی‌شناخت؛ همانگونه که امام راحل درباره شهید بهشتی فرمود «او مظلوم زیست و مظلوم مرد و خوار چشم دشمنان اسلام بود»، رهبر انقلاب نیز فرمودند «من خیلی برای آقای رئیسی دلم سوخت»؛ اگرچه چهل روز از فراغ این خادم ملت و این مجاهد بزرگ و این فرزند شایسته اهل بیت می‌گذرد و ما اندوهگینیم، اما «سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا» گم نمی‌شود و در نهایت شاهد درخشش شهید رئیسی خواهیم بود، زیرا خواست و اراده خداست. شهید بهشتی در تاریخ انقلاب و ملت و کشور ما یک چهره مانا شد و شهید رئیسی نیز در تاریخ کشور و نظام و انقلاب ما یک شخصیت دوست داشتنی و خواستنی و ماندگار می‌شود.

حسینی خراسانی با اشاره به پند پیامبر(ص) در دیدار با جمعی از کارگران و کشاورزان و دامداران و صحرانشینانی که به نزد ایشان آمده بودند، عنوان کرد: پیامبر فرمود که هر کسی باید در زندگی برای خودش یک همدم و یک یار و یک همراه داشته باشد، زیرا بی‌همدم نمی‌شود زندگی کرد؛ البته این همدم باید در دوران زندگی و پس از زندگی نیز همراه انسان باشد و از انسان جدا نمی‌شود. هر کسی چه بخواهد و چه نخواهد این همدم را دارد و این همدم همراه انسان در قبر هم هست و با او دفن می‌شود لذا اگر این همدم پدیده و موجود باکرامتی باشد، انسان را تکریم می‌کند و اگر پست باشد، به انسان گزند می‌رساند و او را آزار می‌دهد و در شکنجه و عذاب گرفتار می‌کند.

وی انتخاب این همدم را بستگی به اراده و انتخاب انسان دانست و بیان کرد: این همدم همسر و پدر و مادر و استاد و معلم و رهبر و امام و ثروت و قدرت و شهرت و ریاست انسان نیست و فقط عمل اوست لذا باید خودمان و نیتمان و عملمان را اصلاح کنیم تا کارمان را خدایی کنیم و مانند شهید بهشتی و شهید رئیسی ماندگار شویم.

عضو فقهای شورای نگهبان ارادت خود نسبت به روحانیت را از جهت مسلمان و پیرو مکتب قرآن و اهل بیت(ع) بودن دانست؛ نه صرفا از روی تعصب نسبت به لباس و جایگاه روحانیت و اضافه کرد: ملت ایران رئیس‌جمهور دیگری هم داشت که هرگز او را فراموش نخواهد کرد، زیرا او رئیس‌جمهوری خدوم و مردمی و انقلابی و فداکار و متواضع و پیرو اسلام و در خط امام و پیرو ولایت فقیه بود؛ این ملت هرگز شهید محمدعلی رجایی را فراموش نخواهد کرد و همواره به یاد او هست و به عظمت و نیکی و بزرگی از او یاد می‌کند.

حسینی خراسانی با بیان اینکه ریاست جمهوری در کشوری مثل ایران و در نظامی مثل جمهوری اسلامی ملاک سعادت و شقاوت نیست و برخی به مقام شهادت می‌رسند و برخی فلاکت خودشان را رقم می‌زنند، اضافه کرد: اگر می‌خواهیم نزد بندگان خدا در دنیا و نزد اولیای خدا در آخرت، عزیز و سرافراز و مکرم و بزرگ باشیم، نباید ایمان و عمل صالح را فراموش کنیم و شهید بهشتی و شهید رئیسی این راه را به ما نشان دادند.

وی انتخابات را یک رخداد مهم سیاسی و ملی و انقلابی و دینی و ایمانی دانست و تصریح کرد: در آستانه انتخابات هشتم تیرماه ۱۴۰۳ هستیم و این رخداد بزرگ ملی و انقلابی و اسلامی فردا رقم می‌خورد. در واقع شرکت در انتخابات ریاست جمهوری جزء اعمال ماست و چه بخواهیم و چه نخواهیم همراه ما خواهد بود.

عضو فقهای شورای نگهبان اهمیت مشارکت در انتخابات را صرفا بلوف سیاسی ندانست و تاکید کرد: این یک باور است، زیرا میراث‌دار مجاهدت مجاهدان انقلاب هستیم و باید پاسخگوی آنان باشیم. در همین گیلان ایمانی و انقلابی، هشت هزار شهید داریم و گیلانی‌ها باید پاسخگوی انتخاب خود باشند و کار ساده‌ای نیست.

حسینی خراسانی با بیان اینکه باید پاسخگوی همه شهدا همچون رجایی‌ها و بهشتی‌ها و رئیسی‌ها باشیم، ادامه داد: ملت ایران در برابر بنیانگذار این نظام با عظمت نیز پاسخگوست، زیرا نظام اسلامی را با همه رنج‌ها و مرارت‌ها هدایت کرد و به پیروزی رساند.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه همه افراد واجد شرایط رای دادن باید شرکت در انتخابات را تکلیف شرعی و ملی و ایمانی و انقلابی خود بدانند، گفت: شرکت در انتخابات اولین تکلیف و انتخاب اصلح دومین تکلیف ماست؛ رهبر انقلاب در سخنرانی مهم روز عید غدیر خم، معیارهای اصلح را تبیین فرمودند، یعنی کسی که به مبانی و اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی معتقد و مومن و باورمند باشد.

وی یکی از معیارهای انتخاب اصلح را سابقه درخشان در خدمتگزاری بی‌منت به ملت دانست و تصریح کرد: این کشور و این انقلاب متعلق به مردم است و رئیس‌جمهور باید مانند شهید رجایی و شهید رئیسی مردم را باور داشته باشد. در واقع کسی باید رئیس‌جمهور باشد که نه فقط در حرف و شعار خود را خادم ملت بداند، بلکه در کردار و عمل و رفتار راستی آزمایی شده باشد؛ متاسفانه برخی از افراد شعار خدمتگزاری به ملت می‌دهند و بعد خودشان را ارباب خطاب می‌کنند.

حسینی خراسانی شهید رجایی و شهید رئیسی را رؤسای جمهور خوش عاقبت این کشور و این ملت دانست و تاکید کرد: مردم در روز انتخابات معیارهای تبیین شده فرد اصلح از سوی رهبر انقلاب را ملاحظه کنند، زیرا شانه‌های رئیس‌جمهور باید قوت و قدرت تحمل بار انقلاب اسلامی را داشته باشد.

وی با بیان اینکه در نظر امامان انقلاب، میزان رای ملت است، گفت: رئیس‌جمهور با رای ملت انتخاب می‌شود اما کار تمام نشده و رئیس‌جمهور منتخب نباید فکر کند که نظارت استصوابی شورای نگهبان دیگر او را تهدید نمی‌کند، بلکه رئیس‌جمهور از همان لحظه تنفیض حکم ریاست جمهوری توسط رهبری عزیز انقلاب که به این جایگاه مشروعیت می‌بخشد، لحظه به لحظه و روز به روز و هفته به هفته و ماه به ماه و سال به سال زیر نظر ملت است و این ملت هر کجا احساس کند تخطی از اصول انقلاب رخ داده، بلافاصله رای خود را پس خواهد گرفت.

عضو فقهای شورای نگهبان خودباوری و عدم تکیه به غرب را یکی از اصول انقلاب دانست و اضافه کرد: هرگاه ملت احساس کند که رئیس جمهور از اصول انقلاب و از خط ولایت و از مسیر شهدا منحرف شده، تذکر می‌دهد و خیرخواهی می‌کند و اگر موثر واقع نشود، یکپارچه فریاد می‌زند و رای خود را طلب می‌کند؛ همان آرایی که رئیس‌جمهور را تعیین کرده است.

وی با ابراز امیدواری از انتخاب یک رئیس‌جمهور خدوم و انقلابی و مردمی به دست توانای ملت، اظهار کرد: فارغ از نظرات و گرایشات و رویکردهای قومی و ملی و نژادی و گویشی، امروز در یک شرایط عجیبی قرار گرفته‌ایم، زیرا مسئله مقاومت است.

حسینی خراسانی به تقابل جبهه مقاومت با اسرائیل اشاره و اظهار کرد: امروز اسرائیل در حق زنان و کودکان و جوانان و پیران و بیماران در فلسطین و غزه و رفح جنایت می‌کند و اگر احساس کند که ما ضعف پیدا کردیم، بر جنایات خود می‌افزاید و اگر جرأت کند به لبنان و یمن و عراق و افغانستان و جاهای دیگر دست‌درازی می‌کند و لذا فردا روز تعیین کننده‌ای است و انتظار همه کودکان و بیماران و زنان و مردان مظلوم فلسطین از ملت ایران این است به کسی رای دهیم که جبهه مقاومت را در مسیر حاج قاسم سلیمانی و یارانش همچون شهید رئیسی حمایت و همراهی کند.

گزارش تصویری مراسم


تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد