صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا


ساماندهی خبرنگارن در ستاد ویژه خبری دهه فجر گیلان

دبیر کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گیلان از ساماندهی 310 خبرنگار، عکاس و تصویربردار در ستاد ویژه خبری دهه فجر این استان خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، شهرام درویشی پیش از ظهر امروز در نشست ستاد ویژه خبری کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی دهه فجر انقلاب اسلامی گیلان با بیان اینکه خبرنگاران سفیران مهرورزی هستند، اظهار کرد: در حالی که سهمیه 200 نفری برای ستاد ویژه خبری مصوب شده بود با استقبال کم‌نظیر خبرنگاران گیلانی این تعداد تا به امروز 310 نفر رسیده است.

کد خبر : 569 | ۴:۰۷ ب.ظ | ۱۶ دی , ۱۳۹۱

darvishi1234

دبیر کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گیلان از ساماندهی 310 خبرنگار، عکاس و تصویربردار در ستاد ویژه خبری دهه فجر این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، شهرام درویشی پیش از ظهر امروز در نشست ستاد ویژه خبری کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی دهه فجر انقلاب اسلامی گیلان با بیان اینکه خبرنگاران سفیران مهرورزی هستند، اظهار کرد: در حالی که سهمیه 200 نفری برای ستاد ویژه خبری مصوب شده بود با استقبال کم‌نظیر خبرنگاران گیلانی این تعداد تا به امروز 310 نفر رسیده است.

وی انعکاس اخبار و رویدادها از طرف خبرنگاران را در رشد، نشاط و تعالی جامعه مؤثر دانست و افزود: اصحاب رسانه با امیدی که در جامعه ایجاد می‌کنند در توسعه کشور سهم مهمی دارند.

دبیر کمیته ارتباطات دهه فجر گیلان، رسالت خبرنگاران را خطیر توصیف کرد و گفت: برای حفظ و حراست از این جایگاه ارزشمند باید علاوه بر مجهز بودن به سلاح ایمان، همگام با علم و دانش حرکت کرده و به‌روز باشند.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی که دشمنان نظام سخت در تلاش هستند تا روحیه یاس و ناامیدی را در جامعه اسلامی حاکم کرده و نظام را ناکارآمد جلوه دهند خبرنگاران باید متقابلاً در شفاف‌سازی و ترویج اندیشه‌های اسلامی و مبارزه با جنگ نرم نقش موثر داشته باشند.

به گفته درویشی، اکنون که دنیای اسلام با هجمه فرهنگی غرب مواجه است خبرنگاران باید در جبهه فرهنگی و به دور از هرگونه گرایش‌های سیاسی برای حفظ مصالح نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تداوم آرمان‌های امام راحل و در مسیر خط ولایت گام بردارند.

وی با اشاره به راه‌اندازی تور خبری فجر گیلان برای نخستین بار در کشور، خاطرنشان کرد: تور خبری فجر با شعار «لبیک یا خامنه‌ای» به فومن، شفت، ماسال و صومعه‌سرا سفر کرده و اخبار و گزارش‌های خبری و تصویری پیش از دهه فجر این شهرستان‌ها را منتشر کرد.

دبیر کمیته ارتباطات و اطلاع‌‌رسانی دهه فجر گیلان با بیان اینکه خبرنگاران، عکاسان و تصویربرداران گیلانی برای پوشش هر چه بهتر اخبار دهه فجر ساماندهی شده‌اند، یادآور شد: برای بیش از 310 خبرنگار، عکاس و تصویربردار کارت شناسایی ویژه دهه فجر صادر می‌شود.

وی درباره برگزاری نخستین جشنواره فجر مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری و تحلیلی استان، متذکر شد: تجلیل از خبرنگاران ستاد ویژه خبری دهه فجر استان از برنامه‌های جانبی این جشنواره است.

درویشی تصریح کرد: تمام اخبار دهه فجر گیلان به تفکیک کمیته‌های استانی و ستاد‌های شهرستانی در پایگاه خبری تحلیلی گیل فجر درج می‌شود که برای همگان قابل دسترسی است.تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد