صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا


معیشت مردم و فرهنگ عمومی در اولویت کار مجلس یازدهم قرار گیرد

امام جمعه رشت با تأکید بر لزوم ساده زیستی نمایندگان مجلس، تأکید کرد: مجلس یازدهم باید به رفع مشکلات معیشتی مردم و فرهنگ عمومی جامعه توجه کند. آیت الله رسول فلاحتی در پیام جمعه که به صورت آنلاین از مصلای امام خمینی (ره) بدون حضور نمازگزاران پخش شد با تأکید بر لزوم ترویج سبک زندگی […]

کد خبر : 39928 | ۷:۴۹ ق.ظ | ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹

امام جمعه رشت با تأکید بر لزوم ساده زیستی نمایندگان مجلس، تأکید کرد: مجلس یازدهم باید به رفع مشکلات معیشتی مردم و فرهنگ عمومی جامعه توجه کند.

آیت الله رسول فلاحتی در پیام جمعه که به صورت آنلاین از مصلای امام خمینی (ره) بدون حضور نمازگزاران پخش شد با تأکید بر لزوم ترویج سبک زندگی اسلامی در جامعه، اظهار کرد: درست مصرف کردن و پرهیز از اسراف از مواردی است که در دین اسلام و در آیات قرآن به آن اشاره و تأکید شده است.

وی با اشاره به اینکه اسراف زمینه نابودی جامعه را فراهم می‌کند و با بیان اینکه انسان نباید در هیچ کاری حتی انفاق از مسیر تعادل خارج شود، افزود: فردی که به انجام امور باطل افتخار می‌کند نمونه یک انسان اسراف کار است.

امام جمعه رشت به آغاز فعالیت مجلس یازدهم در روزهای گذشته اشاره و بیان کرد: متأسفانه در مجلس دهم به اولویت‌های جامعه توجهی نشد و برخی از مصوبات آنها به فرموده رهبر معظم انقلاب بوی غرب زدگی می‌داد.

وی در ادامه با اشاره به برخی اولویت‌های مجلس یازدهم، تأکید کرد: مجلس یازدهم باید به بهبود معیشت مردم و رفع مشکل نیازمندان، ایستادگی در برابر زورگویی استکبار جهانی را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد.

آیت الله فلاحتی خواستار بهره گیری از ظرفیت و نظر کارشناسان برای تصویب امور از سوی نمایندگان شد و ادامه داد: نمایندگان مجلس یازدهم باید بیش از هر دوره دیگری به فرهنگ عمومی جامعه و رفع مشکلات معیشتی مردم توجه کنند.

وی به گلایه رهبر معظم انقلاب در حوزه مسائل فرهنگی اشاره کرد و افزود: دشمن امروز از هر فرصتی برای ضربه به این نظام و انقلاب استفاده می‌کند که ضعف در حوزه فرهنگی زمینه را برای سوء استفاده دشمن و عمال داخلی آن فراهم می‌کند لذا مجلس یازدهم باید توجه به این بخش را در اولویت قرار دهد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه متأسفانه در این سال‌های شاهد عملکرد ضعیف شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده‌ایم، گفت: در طول چند ماه گذشته و با شیوع ویروس کرونا این شورا تنها یک بار تشکیل جلسه داده است.

وی با تأکید بر لزوم ساده زیستی نمایندگان مجلس یازدهم، اظهار کرد: نماینده باید از حال جامعه خود خبر داشته باشد و این تنها با ساده زیستی محقق خواهد شد امروز گرانی‌ها مردم را آزار می‌دهد لذا نمایندگان مجلس باید از دولت بخواهند به معیشت و فرهنگ عمومی کشور توجه کنند./ مهر
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد